Относно Chicco CT 0.2 Cortina

  • 1 128
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Искам да ви попитам относно количката, която си харесах - Chicco CT 0.2 Cortina - mistral.
Тя е комплект лятна количка + кошница за кола - http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=3655
Моето бебе ще се роди края на юни месец (по план). Като дойдат зимните месеци ще е на 5-6 месечна възраст.
Искам да ви попитам дали мога да го возя в количката, само със зимното чувалче, или задължително трябва да имам и зимен кош?

# 1
Аlissaa,и ние сме избрали тази количка. Нашето бебе ще се роди, живот и здраве през юли.Аз имах същите опасения, но приятелки, които я ползват ме уверяват, че ще е възможно.Надявам се да споделят тук други мами своя опит.Ще следя темата

# 2
  • Мнения: 89
Много добър избор си направила. Зимен кош както ти го наричаш няма да ти трябва защото детенце вече ще е доста пораснало и ще иска да гледа заобикалящия го свят.

# 3
  • София
  • Мнения: 8 272
МОЖЕ.
Аз бях с Чико Пикап (Pick Up), вече го няам на пазара и тя е много подобна само счувалчето съм карала.
Сега ползвм за бебка същата количка и няма проблем

# 4
Момичета, да ви попитам,за столчето за кола на Cortina,от кой месец започнахте да слагате децата си на него,пише че може от 0+,вярно ли е?Помогнете с малко инфо!
А, и някой ползвал ли е порт бебе към тази количка?

# 5
  • Мнения: 551
Момичета, да ви попитам,за столчето за кола на Cortina,от кой месец започнахте да слагате децата си на него,пише че може от 0+,вярно ли е?Помогнете с малко инфо!
А, и някой ползвал ли е порт бебе към тази количка?



Да от начало слагах една малка възглавничка, после не. Мисля че порт бебе няма да ти е необходимо.

# 6
  • Мнения: X
От раждането на сина ми, октомври миналата година, ползвах тази количка. Доволна съм и определено не ми липсваше зимният кош. Слагах го в едно чувалче от медицинска кожа, което си купих допълнително и така изкарахме почти всеки ден навън. Изборът ти е добър наистина Peace
Кошницата я ползвах с възглавничка в началото.
Спокойна бременност и леко раждане   Hug

# 7
  • Мнения: 17 401
Не виждам проблем, дори за бебе родено през зимата. Твоето тогава ще е на 5-6 месеца.
 Аз пък се чудя кой от двата варианта да избера- със или без кошницата за кола....

# 8
  • Мнения: 1 187
Alissaa моята бебка се роди в края на декември.На 20-ия ден я изведох на разходка без кошчето и без зимен чувал(купих си едва тази зима).Ако духа можеш да я сложиш в коша и да събереш покривалата. Peace Не мисля че е проблем за бебето,стига да е добре облечено.

Венера кошницата си ми вършеше работа всеки ден. Sunglasses В началото я ползвах за люлка,после се хранехме в нея,а на път където и да отида съм спокойна за детето.Ползвах я до 1г.и 2м.

# 9
  • Мнения: 451
И аз съм с такава количка, бебето ми е родено края на октомври. Цяла зима изкара само с едно чувалче, страшно удобно е, а и знам че зимните кошове тежат повече. Много съм доволна от количката, не е мръднала. Ползвах и кошчето от самото начало, с възглавничка, но не за много време. Повече го ползвах по предназначение- за колата. Не ми е било проблем, че бебето гледа напред. В твоя случай дори не виждам защо да го ползваш постоянно от начало. Легнало в количката бебо ще се чувства идеално. А през студените месеци ще сте по-големи и въобще няма да ти е нужно и чувалче.

# 10
  • Мнения: 6
И ние сме с такова количка, нашата дъщеря е родена септември месец. Много съм доволна от количката. Зимата /а тя беше много топла/ изкарахме само с един космонавт и отгоре одеало, докато беше по-малка, защото бебето е много защитено като се съберат покривалата. После махнахме кошчето и бяхме със зимен чувал от ТСМ, защото тя стана по-голяма и вече искаше да гледа  Simple Smile. От самото начало слагах една хавлиена кърпа на кошчето.
Страхотен избор сте направили за модел на количка. Лека бременност и сладки бебчета.

# 11
  • Мнения: 17 401


Венера кошницата си ми вършеше работа всеки ден. Sunglasses В началото я ползвах за люлка,после се хранехме в нея,а на път където и да отида съм спокойна за детето.Ползвах я до 1г.и 2м.

Ами а зсе чудя, защото разликата в цената е 200лв все пак. То така или иначе ще ми трябва кошница- мога да взема от приятели, но тя пък е друг модел и не става за тази количка...

И друго да питам: вярно ли е, че на КОртината много й скърцат колелетата? Четох такива оплаквания тука

# 12
  • Мнения: X
Еми моите не скърцат, пък за другите не знам. А и плюс това на виждам това да е проблем, защото все пак моат да се смажат, нали? Това го пише и в упътването за експлоатация. Peace

# 13
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Момичета, вчера получих като подарък Чико Кортина. Моля, кажете как се движи по неравен терен, защото засега я пробвам на килима в хола.  Simple Smile освен това ме интересува - изпрахте ли й текстилните части като я получихте? Намачкаха ли се от прането?

# 14
  • София
  • Мнения: 2 044
Аз я ползвам от раждането на Алекс и съм много доволна PeaceМойта е комплект с кошницата,има дъждобран и покривало,взех си и от Шатон много готина раничка Чико и направо заспа на количката CrazyБагажника и е огромен,мойта не скърца а по тия огромни дупки по улиците си се движи перфектно,а бе въобще за тия пари си е направо супер

Общи условия

Активация на акаунт