Няколко притеснения

  • 1 151
  • 1
  •   1
Отговори
 Thinking Здравейте, синът ми е на 3 месеца, изцяло е на кърма. Тежи над 6 кг. (на 2 месеца беше 5,700, а ни изписаха от родилния дом 3. 090 кг. ) Висок е към 60 см. Роден е със секцио, тъй като е второ дете, първото-момиче е родено също със секцио по медицински показания. В момента се храни по 6 пъти-естестевно регулирани   от него. Имам няколко въпроса:
1. Не иска да пие вода. Това притеснително ли е?
2. Все още не може да си задържа главата изправена дълго време и поставен по гръб я задържа около 20 секунди.
3. Кожата в областта на гушката, външната страна на подбедрицата, кокалчетата на юмручетата и около лактите и по главата е грапава, а по гушката, главата, юмруците- и зачервена.  На какво според вас се дължи и с какво да я третирам. Ползвам козметиката на Мустела.
4. От кога препоръчвате гимнастика;
5. В областта на лявото рамо (само там) на моменти се чува изпукване. Не съм забелязала да има диспропорция на ръцете или пък ограничено движение. Притеснително ли е това?

Благодаря за отделеното време

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте!
Щом не иска да пие вода значи няма необходимост. Няма нищо притеснително.
За обрива- продължете със същата козметика но за проблемна кожа. Вие ограничете в храната си цитросовите плодове, рибата и изключете прясното мляко, шоколад и колбаси. Може да е алергична реакия към някои от храните, които Вие консумирате.
Гимнастика се препоръчва след края на първия месец съчетана с масажче.
За изпукването- това е нормално- бебетата имат халтави стави и може да се чува такова изпукване по крайниците.

Общи условия

Активация на акаунт