Много имам нужда от съвет ...

  • 4 240
  • 77
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 668
Наистина не ми е приятно да си изтипосвам тук личните терзания , но знам че ще ми помогнете  Praynig
Моля за сериозни отговори наистина ...
Ситуацията е такава - мъжът ми има възможност да работи в чужбина . Става въпрос за елитна професия , на кораб , в Скандинавска страна ... не е нещо бачкаторско , а заплащането е повече от добро !
Лошото е , че по 6 мес. няма да го има  Rolling Eyes
Притеснявам се за това , че детето ще се почувства много зле от липсата му , а и аз ще се смачкам много .

От друга страна , тази му работа ще ни даде възможност за две - три години да си върнем кредита за апартамента , а и да отделим пари .
Аз също работя ...

Но все пак ми е гадно , като си помисля , че няма да го има толкова много време . Ние тримата не сме се разделяли за повече от един ден  Rolling Eyes

До голяма степен от мен зависи , защото той ще ме послуша ... А аз по - скоро не искам да заминава  Sick
Дайте ми съвет  Sad

# 1
  • Мнения: 8 999
Леле, горката! Как да ти даде човек съвет за такава ситуация. И при нас има вероятност /малка някаква/ мъжът ми да отиде на работа в чужбина за 1 г. Гадна история, а парите са много важен фактор /колко ще е лесен животът, ако кредитите са изплатени, ако има и запаси някакви/. Аз бих пуснала моя на гурбет.

# 2
  • Мнения: 139
При наличието на кредит, който трябва да плащате, подрастващо детенце, което, да Ви е живо и здраво, трябва да гледате, възпитавате и образовате, при условие, че работата е легална и стабилна, а доходите - удоволетворителни - чудя се как въобще имаш съмнения, че трябва да замине.
Аз в такава ситуация не бих дори попитала партньора си - взимам чантите и заминавам. Помисли какви са перспективите, ако не замине. България няма да се премести, а това е една прекрасна възможност както за съпруга ти, така и за Вашето семейство и за бъдещето на детето Ви.

# 3
  • в Низината
  • Мнения: 705
Труден въпрос!!! Според мен трябва да обмислите добре плюсовете и минусите и да вземето трудното решение.
Ще си кажа и мнението - на твое място не бих се съгласила да заминава. Ккавото и да ни струва това.

# 4
  • Мнения: 2 863
Аз не бих го спирала, това, че не сте разделяли не е основание.
Ще го преживеете със сигурност, а това ч е ще ви подобри значително живота пък е страхотен мотив да гледате по- ведро и позитивно на тази възможност. А и  предполагам, че ако в един момент ви стане прекалено непоносимо все пак може да напусне?
На детето нищо му няма, децата са адаптивни, не погледнах колко ви е голямо детето, но ще му обясняваш, колкото можеш....
Това  е добра възможност и голямо изпитание, вие си преценете ще имате ли кураж за него  bouquet

# 5
  • Мнения: 631
Аз също не бих го спирала. В тези времена е хубаво да имаш стабилен доход и да помислиш за бъдещето си. С раздялата ще свикнеш по - бързо от колкото очакваш. Детето ще го приеме също, може би по - бавно, но няма да е проблем.
Все пак ти си решаваш...........

# 6
  • Мнения: 153
Милата! Просто не знам какво да кажа. От една страна те разбирам добре - финансовата обезпеченост е хубаво нещо, особено когато си затънал до гуша в кредити, с малко дете и т.н., пък и става дума за 6 месеца в годината... От друга страна пък не е никак лесно да си сама с детенце и да няма на кого да разчиташ, а и самата ти казваш, че не сте се разделяли досега. Може би, ако бях на твое място, по- скоро нямаше да му позволя да замине, защото знам какво е баща ти да е далеч на гурбет (моят баща пропусна цели 10 години от живота на мен и сестра ми). Знам също така, че независимо от трудностите, когато двама души са заедно и се подкрепят - няма нищо невъзможно, а очи които не се виждат се забравят и често краят не е добър (пример: след 25 години брак, родителите ми се разделиха). Все пак, каквото и да решиш, пожелавам на вашето семейство много късмет и кураж!!! Hug

# 7
  • Мнения: 4 668
Нашата идея беше , ако замине да е за не повече от 3 , 4 години . Върнем ли гадният кредит , нямаме грижи - имаме хубави професии и няма да ни липсват пари ...
Иначе и моят баща е работил в чужбина и е пропуснал почти цялото ми детство , но майка ми пък се чувстваше добре ...  Rolling Eyes Разни хора ...

# 8
  • Мнения: 1 045
Аз не бих го спряла  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 3 396
Нищо драматично не виждам, Пипинка.
Излишно се притесняваш, според мен. Но аз съм от хората, които слагат материалната стабилност на едно от първите места като условие за успешен брак.
Аз съм свикнала да пътува мъжа ми, наистина е често по малко, но в седмицата 3-4 дни го няма. Организирала съм си живота така, че това да не ме дразни, по-скоро ми е приятно.

# 10
  • Мнения: 3 205
Ако ставаше въпрос за мен и съпруга ми, бих го накарала да замине. Даже и в настоящото ми положение - бременна с малко дете. Само че аз имам известен опит с разделите (съпругът ми работи един месец в София сам, преди да се преместим при него), а и мога да разчитам напълно на двете баби да ми помагат. Това определя решението ми. Но при теб положението може би е напълно различно...
Така че съветът ми е да прецениш - имаш ли на кого да разчиташ по всяко време на денонощието, ако съпругът ти замине. Възможно ли е да изплатите кредита, без той да заминава за чужбина (казваш, че и двамата имате хубави професии) - може да ви отнеме двойно повече време, но пък за сметка на това ще бъдете заедно. От друга страна, той ще бъде на работа 6 месеца годишно - след това няма ли да има няколко месеца почивка, през която да е изцяло ваш до следващото пътуване? Ще има ли средства за комуникация - т.е. ще можете ли да се чувате всеки ден? Това също е много важно и до известна степен "стопява" разстоянието - да можеш във всеки един момент да знаеш, че можеш да чуеш гласа на любимия човек и да се увериш, че е добре.

# 11
  • Мнения: 1 416
Най-вероятно и на Георги скоро ще му наложи за замине за чужбина. Трябва да отиде на специализация, може би ще отсъства и той половин година. Пари няма да спечели...
Ние също не сме се разделяли вече почти 6 години, откакто се познаваме. Маргарита е силно привързана към баща си, защото досега винаги той се е грижел повече за нея. Но не бих го спряла да замине. За него е добре да отиде, пък и такава раздяла се преживява.
Успех!

# 12
  • Мнения: 272
Доколкото съм останала с впечатление от твои публикации вие не сте никак зле материално. Да, разбира се, че ще сте по- добре ако изплатите кредита, но това не е жизнено необходимо за вас.
На мъжът ми бащата е бил по чужбина 3 години докато е бил малък и това е дало неимоверно отражение в много отрицателна насока на отношенията между тях, а и като цялостно развитие.
Аз не бих се съгласила.

# 13
  • Мнения: 1 336
Преди два дни съпруга ми получи подобно предложение, той не иска да замине без мен и детето, а не виждам как може да стане, аз не съм типичната домакиня и предпочитам да работя, още повече, че ще има възможност да работя по проекта, по който работи и той, НО не бихме оставили детето тук! Той е бил при баба си между 2 и 7 годинки и  4 години и не е виждал родителите си, точно по тази прична, че са работили на другия край на света, категоричен е че детето  ще расте с нас! Въпреки това, казах му, че ако реши да замине ще го подкрепя  Peace  , но няма как да стане да тръгнем тримата. Предпочитам да сме материално осигурени и той да се чувства успял и пълноценен, въпреки факта, че ще се виждаме на 2-3 месеца веднъж.  
Не бъди егоист и не го спирай, той го прави заради вас Peace

# 14
  • Мнения: 798
Ох , колко ми е болна твоята тема. Ще ти разкажа при мен как се стекоха нещата, ти ще си прецениш. От 4 години, мъжа ми работи в сезона в Сл. Бряг. Де факто аз сутрин ставах и заминавах на работа, той спеше. Ве4ер той се връщаше много късно , аз  и детето спяхме. И така по 7-8 месеца в годината. Положението е абсолютно кошмарно. Все сама с детето ве4ер. Няма на кой за 5 мин. да го оставиш за да ...отидеш да се изкъпеш например. Вярно парите не бяха никак лоши. Тази година , така се слу4и, 4е му предложиха работа в града, с нормално работно време. Имаме си съботата и неделята, ве4ер е с нас. Дори само да гледа телевизия, все пак си е в къщи. В момента и тройно пари да му предлагат аз не бих се съгласила да го няма по 6 месеца в годината. Това е убийствено. Преживяла съм го. И ние сме с кредит, и ние сме с малко дете, искаме нова кола, но ...съм съгласна да си караме старата, но мъжа ми и бащата на детето ми да е с нас. Не се подлъгвайте за пари, освен ако нямате никакви или много малки доходи. Парите се изкарват , но това загубено време никога няма да го върнете. Успех в решението!

Общи условия

Активация на акаунт