подходящ подарък за 2-годишно

  • 18 753
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 636
Моля ви споделете какъв според вас е подходящият подарък за 2-годишно дете. Ама как го формулирах и аз Blush

# 1
  • Мнения: 1 364
Момиче или момче? До каква сума?
Пееща кукла, музикална кола, книжка с приказки...

# 2
  • Мнения: 636
Момиче или момче? До каква сума?
Пееща кукла, музикална кола, книжка с приказки...
И за момче, и за момиче. За цената - не знам, давайте каквито идеи ви хрумват.
10х

# 3
  • Мнения: 1 883
Дървени кубчета,конструктор, самолет, багер, топка -това за момче
Кукла, количка за бебета, кухня за готвене- това за момичета

на тази възраст много обичат книжки с приказки, и да слушат песнички.
После може и още нещо да се сетя.

# 4
  • Мнения: 1 364
Касичка - плюшена играчка, раница.

# 5
  • Мнения: 5 362
Някаква кола,която да я кара само-ако е момче.
За момиче,ако съдя по моето,би се зарадвало на една детска прахосмукачка,например Mr. GreenИма и детски перални,кухни със все кукли и т.н.
Взехме скоро на Кали къща-от тези сглобяемите-също много й се радва.

# 6
  • Мнения: 2 807
към гореизброените добавям и пъзели, триколка...

# 7
  • Мнения: 441
Ние всеки ден се събираме няколко майки с деца на почти еднаква възраст.Децата най-често си играят с кофички и лопатки(когато са в пясъчника),с топки,коли,колички с кукли и играчките за бутане,не знам как се казват  Embarassed(аз им викам търкалета).Също така и на триколките се радват много,но за пъзел.... newsm78,моят син по-скоро би го изръбал отколкото да седне да го реди  Joy.

# 8
  • Мнения: 2 807
...но за пъзел.... newsm78,моят син по-скоро би го изръбал отколкото да седне да го реди  Joy.

Съвсем не става въпрос за пъзели 40+ части  Wink  Hug

Имам предвид пъзели като за 2 годишни, моите дечица обожават да редят пъзели от всякакъв вид  Grinning

Първият пъзел на Дани беше пластамасов Мечо Пух - 11 елемента, редеше го сам няколко месеца преди да навърши 2 годинки.

Вторият (не е пластмасов) - с 24 елемента, но комбинирани по двойки. Например - едната част е цвете, втората ваза  -> детенце прави асоциация какво стои във вазата и свързва двете части. Или пък луна-звезда, ябълка-дърво с ябълки, пържени картофки-кетчуп и т.н..

Друг вид пъзел за малките човечета - на Ravensburger с 10 елемента - илюстрация с гора, а 10-те елемента са 10 различни животинчета, като зад всяка картинка с животинче има малка дупчица, през която (от задната страна на пъзела) детенце побутва  с пръстчето самото животинче.
Страхотно забавление е дори за Мони - разбира се, че все още не може да реди пъзел  Wink - просто се научи да избутва всички животинчета, след като кака Ива ги нареди по местата  Grinning

Друг вид пъзели - на Disney например, са: от едната страна цифрата 1, а от другата - 1 пчеличка. Следва 2 -> 2 тигърчета и т.н..

Интересни и пак за по-малки деца са и пъзелите на D-toys - > 3 пъзела в една кутия, като единия е с 6 части, другия с 9 и третият с 16, според възрастта и развитието на детето. Има ги и с приказки, и с животни. 



Пъзелите са и малко "тихо" време за мама  Wink Laughing

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
В къщи сме събрали почти целия арсенал от момичешки играчки за тази възраст Laughing. Най-използвана обаче е кухнята-беба прекарва много време покрай нея. Според мен това е най-добрата ми покупка за втория и рожден ден.

# 10
  • Мнения: 636
Maminka, кажи откъде закупи изброените видове пъзели?

# 11
  • Мнения: 441
Май и аз ще разпитам къде в Разград има такива пъзели  newsm78.Благодаря за инфото  Peace

# 12
  • Мнения: 315
Най добре ще се ориентираш в детските магазини там ще те насочат за подходящ подарък

# 13
  • Мнения: 2 807
terra , пластмасовия с Мечо Пух е от Илиенци (една приятелка често ходи и й го поръчах). Ако искаш мога да я попитам точно от къде е... Той е от преди 2 1/2 години - първият пъзел на Дани, но все още ги има - мяркала съм ги по някои детски магазини. Цената му беше 7 лева.

Този с 24-те карти, които се групират по двойки, както и тези на Disney са от от Simba. Аз съм ги взела от склада на магазина, защото ми е близо. И двата вида тамса между 8 и 9 лева.
Детски играчки/пъзели на Simba има и в МЕТРО, и в Хиполенд, но там са малко по-скъпи.

Ето така изглежда този с 12-те двойки карти, само че на този сайт го водят домино: http://www.igra4kite.com/product_reviews_info.php?products_id=23 … 393453c1f52b60a8f

Други на Disney са тези - те не са на Simba, а на Educa (също са много хубави): http://www.hippoland.net/display.php?page=cat&cat=3

Пъзели на Disney, Educa и Ravensburger има и в хипермаркет ХИТ  Wink

Този на Ravensburger с 10-те елемента също го има в магазин Хиполенд в Sky City (7,50 лева е там), но не можах да го открия на сайта им.

Пъзели на D-toys, било то обикновени или магнитни ето тук: http://www.igra4kite.com/default.php?manufacturers_id=39&sor … 1b1bb0aa796c1e771



Благодаря за инфото  Peace

Няма защо  Wink Hug
Надявам се да откриеш и в Разград, за да можеш да зарадваш малкото човече  Heart Eyes

Последна редакция: ср, 25 апр 2007, 23:03 от Maminka

# 14
  • Мнения: 292
   В Симба в Студентски град прадават дървени пъзели с подложка от 9 елемента, които с успех се редят и от две годишните. Те са част от поредица домашни животни - кон, коза, прасе.
   Там продаваха (преди 4,5 месеца) и чудесни дървени играчки за вгнездяване на формички - единият модел, който купихме на моят Мони беше къщичка, на покрива и стените, на която има отвори с различна форма (кръг, триъгълник, квадрат, полу кръг, звезда и прочие) - детето трябва да съобрази, в коя дупка, коя формичка влиза. Така учи формите, цветовете. Цената беше 10 лева.
  В монента там продават дървена низанка с рингчета с различни цветове и брой (цена към 6 лева). Детето трябва да събрази, на коя пръчка на низанката кои рингчета да подреди. Примерно: сините рингчета са най-много и те трябва да се подредят на най-дългата пръчка. Играта способства научаването на цветовете, броенето, разбирането на понятия като високо - ниско, голямо - малко и прочие. Низанките ги има във всякакви варианти - да се подреждат по брой, по форма, по-големина.
 За двегодишните много подходящи са приказките на руския педагог В. Сутеев - "Пиленцето и патенцето", "Трите котенца", "Под гъбката", "Корабчето" и др. Могат да се закупят от книжарница "Фют" на Плиска на цена от 2 лева някъде (вмомента нямам книгите подръка). Има ги и с твърди корици.
Успех в избирането на подаръка! Simple Smile
 

Общи условия

Активация на акаунт