махнахме ги най-сетне

  • 1 607
  • 14
  •   1
Отговори
Днес вече ги махнахме сливиците на моят син.Сега спи ,чувствам се много странно,чудя се какво ли ще се случи като се събуди.Ами утре?

# 1
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Дано всичко е наред като се събуди. Моля те кажи къде ги вадихте и дали си доволна, че на нас на есен ни предстои същото и се чудя къде и при кого. Разкажи как мина операцията, как я понесе детенце....   bouquet

# 2
  • Мнения: 1 802
Честито! Дано вече нямате здравословни проблеми!  Hug

# 3
  • Мнения: 73
Една моя приятелка също трябва да си вади сливиците,бихте ли ми казали как става?С пълна упойка ли е или не?След това съм чувала,че се яде сладолед...........а дали е така?????
А и дали е болезнено, че тя е малко страхлива Joy

# 4
  • Мнения: 24 467
За кои сливици става въпрос, esi12il ? Щом ти е приятелка явно не става въпрос за малко дете с уголемена трета сливица.
При малките деца /имам предвид до около 7 годишна възраст, че и повече/ се поставя пълна упойка при отстраняване на двете сливици, за комфорт и на лекаря и на детето. При отстраняване само на трета може и с местна, става много бързо.
Та за сладоледа- при трета сливица лекарите се майтапят, че "след 2 часа можете да ядете сладолед" пък и наистина може. При първата операция на сина ми за третата сливица само той пи сок след 2 часа, наспа се и след обеда се нахрани спокойно и не само със сладолед.
Това не важи за по- сложната операция на двете сливици. При тях, поне в здравното заведение, което ползвахме ние, се дава писмена програма за хранене и режим за 10 дни след операцията. Първият ден дори вода не се пие, то и обективно не може. Сина ми не можеше изобщо да преглътне. Чак вечерта давах вода с лъжичка. Няколко дни поред бяхме на сокчета и след това- на кремче, по малко с лъжичката. Спазвали сме програмата, която лекаря ни даде.
Колко е болезнено само оперираният може да каже.

# 5
  • Мнения: 1 426
esi12il , на моя съученичка в гимназията й махнаха сливиците - с местна упойка, практически амбулаторно, сутринта й ги махнаха, вечерта я пуснаха да си върви. Два-три дена беше само на сладолед, ама не помня дали не е трябвало да яде друго или я е било страх да преглъща.

# 6
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Преди няколко дни на близко дете (6 годишно) му махнаха 3-тата сливица в Ботевград с лазер детето още вечерта играеше на улицата. Нищо не са плащали и не се стой в болница.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 433
Поне знам че след махане на сливиците не се боледува толкова много от ангини.

# 8
  • Мнения: 24 467
И не само от ангини по- малко се боледува. При нас след премахването на де- що сливици имаше три години не сме посягали към АБ въобще. Имали сме само грипчета в лека форма по веднъж годишно, но за това не се вземат такива лекарства.

# 9
  • софия
  • Мнения: 4 974
И не само от ангини по- малко се боледува. При нас след премахването на де- що сливици имаше три години не сме посягали към АБ въобще. Имали сме само грипчета в лека форма по веднъж годишно, но за това не се вземат такива лекарства.

ами ние пък по съвет на нашия лекар не си извадихме сливиците...
иначе и до ИСУЛ бяхме опряли и ден за операция чакахме да ни насрочат ,ама аз като видях лекаря светило на УНГ се тръшнах и казах че на него детето си няма да дам.И ето ни сега(пу пу да чукна на дърво) вече втора зима само с лек хрема изкарваме и о без да се усетим даже.Не винаги ваденето на сливици е по-добрият вариянт. аз сум по- склонна да мисля че децата го надрасват.
не си мислете че не знам какво е проблем с трета сливица ....най тежките ни боледувания са били 2 нседмици и три шишета аугументин на наи силната доза и през цялото време 40,07 градуса температура....,но наистина сенадраства.повече разходка сред приридата му е майката и море задължително. а за ангините ви препоръчвам ТОНЗИЛОТРЕН.Идеален е.

# 10
  • Мнения: 24 467
Това е съвсем различна ситуация, вас дори са ви посъветвали да не го правите /нали "по съвет на нашия лекар не си извадихме сливиците"/. Ни разходки сред природата, нито морето, нито мазания с какво ли не не помагат понякога, за съжаление. Всеки случай си е индивидуален, затова се ходи на лекар, а ако се препоръчва операция, както се казва, поне на двама, дето не се познават.
Тук говоря за ситуацията, когато ваденето е необходимост и то при нас трикратно и независимо потвърдена необходимост. Не виждам кой нормален родител иначе би тръгнал да вади сливици ей- така, защото било за по- добре.
Когато те са доказано болни, водят до чести инфекции или са в постоянно надуто състояние, като при нас, ваденето им дори е спешно. При нас просто една допълнителна ангина можеше да затвори дихателните пътища и специалистът ни подпита колко далече се намираме от болницата /би било добре да сме на не повече от 5 минути път, ясно защо/. Пък да не говорим за евентуални хронични заболявания- честа последица от нерешаване на проблема своевременно. Пред очите ми е връстница на сина ми с ревматизъм от 5 годишна възраст- последица от постоянно гнойните й сливици, чиято майка се отказа от операция.

# 11
  • софия
  • Мнения: 4 974
аиде сега,направо ме хвърли в ужас  с тези последствия,не дай боже!
Извинявам се ако си го приела по някакъв начин като упрекване.Аз просто споделих развитието на нещата при нас. На мен са ми казвали че понякога махнето на сливиците пък води до по-често боледуване от бронхити и пневмонии.....Всъщност винаги има две страни.
Желая бързо възстановяване на детенце!  bouquet

# 12
  • Мнения: 24 467
Нищо не приемам като упрек, просто казвам как беше при нас и какво видях при познатата ми. Разбира се, че най- добрият вариянт е детето просто да се оправи от самосебе си, но ако това чакане е опасно...
При нас точно сливиците ни, непрекъснато гнойни и подути с бактерии, ни навлякоха пневмония. От детското отделение ни пратиха специално в отделението УНГ за изследване, тъй като често болните сливици били причина /както се и оказа при нас/ за такива заболявания.
Затова всеки случай си е самостоятелен и затова препоръчвам консултации с няколко независими специалиста и вземане на решение  след личен обстоен преглед.
Ама когато и тримата специалисти казват "Махайте ги, спешно е", аз поне повече не се замислях. Изчетох предварително де- що литература има по въпроса у нас и в библиотеката и като изчетох евентуалните последици откъм хронични заболявания- ревматизъм, сърдечни проблеми, бъбречни проблеми и т.н. взех решение по- спокойно.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 951
Дано всичко е ок и при ВАС!

# 14
  • Мнения: 24 467
Днес по работа ми се наложи да зачета клиничната пътека именно на хирургично лечение на сливиците по НРД 2006 г. и ми направи впечатление, че до 16 г. възраст имаше предвидена пълна анестезия. Стана ми странно защо до толкова голяма възраст чак. Утре пак ще видя, да не съм сбъркала.

Общи условия

Активация на акаунт