Изписване от ясла

  • 462
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
мили мами

днес бях потресена! следобяд в нашата ясла имало бележка - заповед от директорката - че детето се изписва от яслата от 01.05. ние имаме рожден ден след 3 дни ставаме на 3.

мислите ли че това е нормално Cry

# 1
  • Мнения: 1 416
Струва ми се нормално. Нали, когато станат на 3, се местят в градина...  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 3 927
Сигурна ли си, че си разбрала правилно 01.05., а не 01.06.?
Защото днес и в нашата ясла имаше такава бележка за 01.06.. Меко казано съм бясна, защото пак няма да има съгасуваност между изписването от ясла и записването на градина....но за това ще отида лично в общината.....

Нормалното е децата навършили 3 год. до края на май да се изписват заедно, а тези, които навършват 3 год. след това да се изпишат септемви - поне така гласи една заповед на варненската община, залепена на входа на нашата ясла....

# 3
  • Мнения: 649
Детето няма ли да ходи на градина? Нещо не разбирам какъв е проблема?

# 4
  • Мнения: 4 187
Детето няма ли да ходи на градина? Нещо не разбирам какъв е проблема?


То пък е много сложно за разбиране !  Детето го изписват на 01.05, а списъците с окончателно класиране излизат на 31.05, но дори и да излизаха по - рано , приемът в градините е през СЕПТЕМВРИ.

zlaty , говори с директорката, може да прояви разбиране  Peace!

# 5
  • Мнения: 3 927
Е как през септември. И юни почват децата, само че в сборни групи....... Още повече, че градините във Варна вече не затварят за лятото!

# 6
Не е много приятно защото от яслата ги изписват на 01.06. а в много градини не приемат нови деца лятото, а от 01.09. Калоян ще го изпишат на 01.06 и цяло лято ще си е вкъщи. Чак септември ще го вземат в градината

# 7
  • Мнения: 3 927
Може в различните градове да е различно, както пи вас в Шумен, но съм сигурна за Варна. Дори миналото лято кмета промени работното време на яслите от 18 на 19 ч., защото много родители работят сезонно само през лятото на по-дълъг работен ден.....мамка му, цяла зима съм свободна и мога да гледам детето си колкото искам, но от 1. май до 30.октомври съм нон-стоп на работа.....
извинете  Simple Smile, ще се преместя да пиша във варненската тема

# 8
  • Мнения: 2 631
При сина ми се получи нещо подобно, но при тях през м.май закриха цялата ясла и всички деца ги изписаха.
Категорично искахме, да продължи с градина, а да не остава в къщи. Имаше навършени 3 г. Говорихме с директорката на избраната от нас градина - и тя направи "компромис" и го прие на градина веднага - в сборна група, а през септември се отдели в нова група. Peace
Но тогава нямаше класации, предварителни записвания и пр. Мисля, че все още няма в нашия град. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт