Три дена на яслата и после пак болна......................................

  • 1 217
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 163
Мили мами Здравейте,
Рали ходи на ясла от началото на месец март и какво се получава да не ви говоря. Ходи си тя една седмица и после две в къщи, защото е болна. Сега този месец изпи два антибиотика тъкмо я закрепих поостана си в къщи и в понеделник я пратих на яслата, ходи до сряда и днеска става с хрема. На право не знам какво да правя. Това някакъв период на адаптация ли е според вас? А да ви кажа, че преди това въобще не ми е боледувала. Как мислите да я спирам ли или да чакам още? Моля ви давайте съвети как е било при вашите дечица. Рали е на 2г. и 3м.

# 1
  • Мнения: 7 723
Да, това е период на адаптация.
Не я спирай, това е естествен начин да си закали имунитета!

# 2
  • Хасково
  • Мнения: 726
стига да имаш нерви не го спирай детето...баткото тръгна на градина на 3,5г така изкара почти 1 година , от която повечето време си беше в къщи с лекарства и после го спряхме, наехме детегледачка и положението се оправи. Някои деца израстват честото боледуване по-късно.

# 3
  • Мнения: 3 116
Ох, малката я пуснах декември на ясла. До средата на април беше ходила общо около 20 дни  Sick Изпи 3 антибиотика и какви ли не болести изкара Sad

Миналият понеделник я пуснах пак, абсолютно здрава. Във вторник през нощта: запушен нос. Ами вече 10 ден си ходи така, със сополки и запушено носле. Не мога да я спирам при всяка хрема и да се чудя кой да я гледа Sad Друг е въпроса че все се надявам тази хрема да е предизвикана от това че в момента и растат кучешки (2 избиха, 2 остават) Wink Дано се закрепим вече, че ми писна  Sick

# 4
  • Мнения: 315
Не я спирай ,ако ти боледува и вкъщи ще го прави.Най добре и дай имуностимулатори.

# 5
  • Мнения: 1 163
Имуностимулатори и давам. Пи респивакс, ексберитокс и всеки десет дена в месеца пие сироп Киди ако се сещате за нещо друго пишете

# 6
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Моят син ходи на ясла трета седмица, и него го мъчи някаква хрема, но няма нищо друго, освен никнещи кучешки зъби. Според педиатърката ни е здрав. По нейн съвет му давам ADLiquid for Kids, за подсилване на имунната система. Дано наистина му помага.

# 7
  • Мнения: 17 407
....ако ти боледува и вкъщи ще го прави.Най добре и дай имуностимулатори.

Не е вярно това! Повечето деца, които боледуват в ясли и в градини са си много добре, ако си стоят в вкъщи. В такива случаи нищо не помага- със или без имуностимулатори е все тая.
Всички добре знаем причината за болестите в ясли и градини, но това е друга тема.
mimi_msm, не я спирай( за сега), пък дано само с хрема ви с еразминава! Имам предвид да не я спираш от ясла по принцип.

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
....ако ти боледува и вкъщи ще го прави.Най добре и дай имуностимулатори.

Не е вярно това! Повечето деца, които боледуват в ясли и в градини са си много добре, ако си стоят в вкъщи. В такива случаи нищо не помага- със или без имуностимулатори е все тая.
Всички добре знаем причината за болестите в ясли и градини, но това е друга тема.
mimi_msm, не я спирай( за сега), пък дано само с хрема ви с еразминава! Имам предвид да не я спираш от ясла по принцип.


Точно така  Peace Рекордът на моята е 5 дни ходене на ясли без прекъсване...  Twisted Evil Спрях я от февруари насам, след като сложихме капака с лежане в болница заради страшна пневмония  Naughty
Да чукам на дърво, за два месеца само едни сополи имаше миналата седмица, но тях ги отдавам на променливото време  Grinning И съм сигурна, че в момента, в който пак я пусна на ясли, ще се разболее моментално  smile3515

# 9
  • Мнения: 5 468
Според педиатърката ни е здрав. По неин съвет му давам ADLiquid for Kids, за подсилване на имунната система. Дано наистина му помага.
Пуснала съм цяла тема за този сироп, много го хвалят Thinking. Ще го пробвам и на моето дете, като го почвам от август месец.

mimi_msm, след всеки антибиотик, имунитета й пада и е по-податлива на болести. Ако има начин без него за й се разминават болестите, ще бъде много по-добре. И наистина, има период на адаптация, през който минават 80% от децата. Боледуват, боледуват и накрая спират..., но има и такива (като моето), които боледуват, боледуват и накрая вече избива нанякъде - удря ги в бронхите, правят пневмонии и такива някакви болести. Моето дете от многото болести и антибиотици (6 месеца ходи на ясла), накрая получи астматичен пристъп, лежахме в болница и нямаше доктор, който да не ме предупреди, че ако не я спра от яслата, при тези боледувания, ще се отключи астма Sad. Нямаше как да не я спра. Иначе и аз си мислех, че са безобидни хреми, болести и тем подобни, които идват и отшумяват, и чаках да придобие имунитет, ама - дръжки...
Всеки организъм е различен, разбира се. Дано вие се справите с болестите, без да има последствия и да е адаптивен период към вирусите.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
И моето дете беше така в началото на ясленския си период - първо един месец нямаше проблеми, но септември се почна - седмица на ясла, седмица вкъщи. И то не просто сополки, а някакви гадни болести с много висока температура, които все с антибиотик минаваха, въпреки че нашият доктор не дава за щяло и нещяло антибиотици. Доста тежко ги караше (заплашваха ни на 2 пъти с болница). До края на ноември е пила поне 4 вида, от някои даже по 2 пъти. Декември си останахме вкъщи и януари пак тръгна. След това се е разболявала само веднъж през януари и 2 пъти й текнаха за малко сополи. Оттогава е добре, да чукам  на дърво Simple Smile
Така че, ако имаш нерви, не го спирай детето от ясла. През ноември за малко да се откажа от всичко и да си стоя вкъщи да я гледам още няколко години, но удържах фронта Mr. Green

# 11
  • Мнения: 1 364
Да, това е период на адаптация.
Не я спирай, това е естествен начин да си закали имунитета!

И Алекс така се разболяваше първите 2-3 месеца.

# 12
  • Мнения: 550
Ами да,обикновено такова е положението. ooooh!Решенията ги взимаш ти.Каквото ти подсказва сърчицето така действай.Здравето на децата ни трябва да е на първо място! Peace

# 13
  • Мнения: 1 230
Не ме плашете бе хора...Аз съм самотна майка и нямам други варианти , а от службата вече ми звънят да се връщам на работа. Пухчо е в 8мия месец Cry

# 14
  • Мнения: 2 732
Не ме плашете бе хора...Аз съм самотна майка и нямам други варианти , а от службата вече ми звънят да се връщам на работа. Пухчо е в 8мия месец Cry
Ама ти на 8 месеца ли ще го пускаш на ясла newsm78.
По темата аз бих и дала период да се възстанови и тогава пак ще я пусна на ясла .Като през това време бих давала имуностимуланти

Общи условия

Активация на акаунт