Детска кухня

  • 3 725
  • 55
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 148
Здравейте момичета!Искам да ви питам записвали ли сте децата на кухня?Аз мисля моите да ги пробвам,но като проверих какво е нужно ми казаха по 30 бурканчета и 60 капачки на дете Shockedтова значи общо 60 бурканчета и 120 капачки и то от старите,ако беше от новие ги имам.Не знам какво да правя ooooh!да запиша само единия ли,някой ако има опит моля да сподели.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 037
При нас нямаше такова нещо-дори си бях приготвила пластмасови кутии за микровълнова  и слагах общо и за двамата.Лошото е че пластмасата поема миризма и не става да ползваш кутията от второто ядене за десерт-е не че не става ,моите маймуни едва ли са обръщали внимание Laughing

# 2
  • Мнения: 601
Продават по домашните потреби едни буркани с оранжеви капачки и на оранжеви цветя. Големи са колкото бурканите за компот. Ей такива 3 съм взела и са ми много удобни. 1 за супата, 1 за основното и 1 за крема. Двете порции в един буркан. А защо толкова много ти искат? Храната се взема всеки ден. Няма в началото на месеца да зареждаш за целия месец, я!

# 3
Моите са на 2 год.и още ходим с три буркана (имаме същите на цветя),а след 6-тия месец започнахме всеки петък да вземам повече ядене и за съботите с още три буркана.Така готвя само неделята и всичко е всеки ден различно и харесват всичко,без да отказват ядене до сега.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 580
         И ние си ходим с трите големи буркана. Но преди други мами от форума бяха споделяли, че в някои от кухните в София изискват определено количество бурканчета от пюрета. Явно предварително ги приготвят, а не ги разсипват на място.
         Между другото при вас до колко годишна възраст дават храна на кухнята?

# 5
  • София
  • Мнения: 148
 Явно се разсипват предварително и ще пробвам ако се съгласят да ми ги сипват двете порции в един голям буркан,а до каква възраст е кухнята не съм питала знам само че трябва да са навършили 10 месеца.

# 6
  • Мнения: 1 174
Явно се разсипват предварително и ще пробвам ако се съгласят да ми ги сипват двете порции в един голям буркан,а до каква възраст е кухнята не съм питала знам само че трябва да са навършили 10 месеца.
Това е много тъпо да са разсипали предварително храната,кой знае как ги мият бурканите на две на три Crossing Arms
Аз също започвам да взимам от май месец и при нас всеки си носи и му се сипва на място.

# 7
  • Мнения: 1 744
Повечето държавни кухни в София искат да се носят първоначално по 30 бурканчета с винт и 60 капачки на дете. Всеки ден си носиш три празни и те ти дават три пълни. За миенето - не мисля, че ги мият. Просто разчитат майките да са ги измили предишния ден. Честно казано доста често ми се случва да ми дадат не добре измити бурканчета.
Хубаво е да ги запишете няколко месеца предварително, защото и там се чака. Ако си с три деца ползваш 50% намаление за третото дете.
Аз моите бурканчета ги събирах няколко месеца като им купувах пюрета на АМ АМ. От по-евтините само те са с винт. Капачки можеш да купиш от пазарите.
Аз лично съм много доволна от храната - вкусна е и е разнообразна.

# 8
# 9
Боже,момичета на вас изобщо не ви е лесно в София.При нас в Търново кухнята е от 3-тия месец и ако искаш можеш да я вземаш и от ясла в близост до вас.Винаги има месо,ама наистина слагат и от опит знам,че е мнооооого вкусно.

# 10
  • Мнения: 243
Да, в София е така. Аз също се бях притеснила, но на нас ни направиха отстъпка (не знам защо, просто така) и внесохме само 30 буркана и 60 капачки. Аз съм доволна, освен това виждам всеки ден как мият бурканите, които оставят мамите, така че и хигиената е на ниво. Мой съвет е да си запишеш и двете деца, ако имаш възможност, защото наистина е голямо улеснение.
Кухнята е до 3годишна възраст, а това за чакането при записване явно зависи къде си. В смисъл, че при нас е кухня-майка (разнасят храна и по други кухни) и съм чакала само една седмица, докато започна да взимам храна.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 951
Аз знам,че на бурканчетата им правят стерилизация в детското заведение.Задължени са от ХЕИ.

# 12
  • Мнения: 263
Аз ползвах кухня ОЗИ известно време, понеже носеха у нас. Отначало поръчвах 1 порция, после някои яденета поръчвах по 2, докато не ме отрязаха, че не можело така вече... Това беше някъде между 10-12 месец. После почнах да им готвя, и така не опитах детската кухня в квартала. Разбрах, че скоро ще почнат да ползват еднократни опаковки там (в Западен парк).

# 13
  • София
  • Мнения: 1 951
Много бях доволна от кухнята.

# 14
  • софия
  • Мнения: 555
Аз съм записала мойте на частната ОЗИ, поръчвам по 2 менюта, каквото остане - имаме си татко, който хапва сладко. Да ние жив и здрав. Но някои буламачи и той отказва да яде. Добре, че са рядкост. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт