Ядем на час и половина-до кога така?

  • 440
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 616
От десет дни моят малък мъж яде на всеки час и половина, защо така, аз ли не правя нещо както трябва? Изключвам да е скок в растежа, защото продължава доста дълго, предполагам че стига до задното мляко, защото яде по половин час, а интервалите между храненията ни са доста малки, нали уж порастваме и трябва да се увеличават тези интервали? Иначе нощем не се буди да яде, спи по около 6-8 часа без да се събуди, даже по ваш съвет го храня, докато спи, за да мога да си стимулирам лактацията в ранните сутрешни часове.
Приемам идеи на какво може да се дължи и какво да правим, защото като излезем на разходка и по-скоро ядем навън,  отколкото се разхождаме. Започвам да се притеснявам дали успява да се нахрани, дали не трябва да ям нещо по-калорично или си е нормално и ще отмине с възрастта.

# 1
  • Мнения: 2 829
На въпроса ти "до кога така?" Отговора е: Докато спреш да си гледаш часовника!!!!
При нас се получи друго-младежа продължи да си хапва често, обаче започна да се наяжда по-бързо. И до ден днешен понякога иска да суче през 2 часа, понякога през 4, за разлика от вас все още суче по Х пъти на нощ.
Като беше по-малък е сукал и през 10-15 мин.
Не мога да ти кажа кога ще отмине, защото не знам на колко месеца какви паузи е правел-спрях да гледам часовника някъде към 40 ден и спрях да се притеснявам кое е нормално и кое не. Може да не е нормално, но моето бебе е спокойно, доволно, видимо изглежда добре, дори е едричък за възрастта си. Значи всичко е наред.
 Hug

# 2
  • Мнения: 264
Хубаво ти е казала yanast, напълно съм съгласна с нея. И ние сме така, на често, и да ти кажа, от момента в който спрях да си гледам часовника и да се питам "Пак ли?" за мен настана облекчение и така вече 6-ти месец. Допреди седмица ядеше n-пъти нощем, сега спи до 6.30 непробудно. Имай търпение, бебета знаят за бебешките потребности повече от нас. Остави бебчо да определя правилата или по-точно липсата на такива.  Hug И ние се храним по 2-3 пъти на разходка, ама това е положението. Синът ми е на поискване, голям е, ухилен е, спокоен и голям сладур. Така че, споко!  newsm10

# 3
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Ами и аз не съм открила отговора на въпроса все още :А е на 1г и 6м. Всъщност, като се замисля, май вече се кърмим по-рядко:mrgreen: Казали са ти го момичетата-не гледай часовника, пък и сте толкова малки все още.

# 4
  • Мнения: 2 616
Явно няма смисъл да следвам разни стандарти и да се втелявам толкова, че нещо не е както пише по книжките.

# 5
  • Мнения: 2 829
Да, книжките ми докарваха комплекси и на мен. Доктор Спок например-като стане бебето еди-колко-си кила-минава на 4 часов режим. А моя лакомник-двойно на килата, пък яде на 1-2 часа и не издържа повече! Явно нашите бебета са дефектни.
Или пък Доктор Спок греши, и не всички деца са еднакви?
Аз избрах да приема, че моето бебе е нормално, а книгите грешат. От тогава-нямам проблеми Grinning

# 6
  • Мнения: 2 616
Да, книжките ми докарваха комплекси и на мен. Доктор Спок например-като стане бебето еди-колко-си кила-минава на 4 часов режим. А моя лакомник-двойно на килата, пък яде на 1-2 часа и не издържа повече! Явно нашите бебета са дефектни.
Или пък Доктор Спок греши, и не всички деца са еднакви?
Аз избрах да приема, че моето бебе е нормално, а книгите грешат. От тогава-нямам проблеми Grinning

Аааааааааааа, тоя Доктор Спок само глупости пише, аз него ако го слушам трябва да си оставя и бебето да реве, за да не се научавало да тичаш подире му. Тоя съм го зарязала напълно и хич и не го поглеждам повече. Май вас да питам по-добре. А и парите, дето ще ги давам за книги, които ми вкарват детенце в стандарти по-добре в нещо за него да инвестирам.

# 7
  • Мнения: 2 616
Аз пак да попитам, възможно ли е този скок в растежа да продължи около седмица-10 дни, защото вчера положението с хапването като че ли отрегулира и сега за това се замислям  newsm78

# 8
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Ние се хранихме на час и половина, два до към третия месец. Просто са мънички и затова папкат по-честичко. След това сам започна да си разрежда храненията. Сега е на 6 м. и се храним на 3-4 часа, като междувременно, ако е жаден си цоква когато поиска Grinning.

Общи условия

Активация на акаунт