Въпрос за алергиите?

  • 951
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 210
Майчета, моя въпрос е следния. Моя зайко е направи алергичен шок като беше на 10 месеца от яйчен белтък. Но това така и не се установи, а е само мое предположение. Тъй като всичко друго беше ял, преди това. Сега ме е страх да пробвам, че не искам да го преживея онзи ужас пак, но все пак рано или късно ще трябва.
Та въпроса ми е следния: Какви изследвания мазе да се направят за да видя дали е било само моментна реакция, че е бил малък или наистина е алергичен? Какви методи знаете и кои е най безобиден? В болницата ми казаха, че нямало смисъл, че е малък и може да му се засили арегията с някакво изследване ако му го направят, но така и не обясниха какво е то. Много съм невежа в тези работи нищо че доста прочетох, но ако има някоя майка която е преминала през някакви такива изследвания или може да ме насочите кое ще е най безболезнено ще ви бъда благодарна.
Мерси!

Последна редакция: чт, 26 апр 2007, 15:20 от zeni

# 1
  • Мнения: 6 164
Трябва да отидете на алерголог, не вярвам теста да навреди.

# 2
  • Мнения: 3 146
Е, щом лекарите са казали така, изчакай. Зная, че в Александровската били най-добрите детски алерголози. Иди и питай!
Доколкото зная "алергичен шок" е внещо много страшно, изисква своевременна лекарска намеса. при вас в какво се изрази, че реши, че е шок?

# 3
  • Мнения: 210
Еми така ми казаха в болницата, той първо се обрина на устата, после цялото тяло поду се, а накрая припадна доста страшничко беше. Биха му доста инжекции да го оправят и лекарите казаха, че е бил шок.
Мен ме интересува също какви са методите за проверяване за алергия, един или е или няколко дали знаете?

# 4
  • Мнения: 2 556
zeni, задължително се консултирайте с алерголог. По принцип толкова тежка реакция би трябвало да е била на момента, в смисъл хапва алергена и реагира веднага. Отложените реакции не са толкова тежки. Аз не бих дала поне още 3-4 години яйчен белтък, ако реакцията е била от това.

Дъщеря ми направи много тежка реакция от адаптирано мляко, но се поду само лицето й, имаше обрив, посиняване и затруднено дишане, но не е припадала. Вашият случай е бил изключително сериозен и непременно трябва да вземете сериозни мерки това никога да не се повтаря!

За изследванията за съжаление не мога да помогна, аз няма да й правя тестове, тъй като при нас е кристално ясно на какво реагира детето, но при вас е страшно важно да се установи от какво да го пазите. Успех!!

# 5
  • Мнения: 3 146
Ако реакцията е била от яйцата, изобщо не пробвай още да даваш! Иначе, има различни методи за тестване. Заведи го на алерголог задължително, този шок наистина е бил опасен!

# 6
  • Мнения: 201
Аз водих миналото лято малката ми дъщеря в Клиниката по алергология в Александровска болница. Тя е единствената такава в България. Наистина специалистите са много добри там. Лошото е, че тестовете, които се правят на ръчичките не са 100% надеждни /май около 80%, ако добре си спомням/. Трябва да се вземе венозна кръв за такова изследване, за да се установи точно към какво е алергията /обаче е доста скъпо  Sad /.
Ние правихме само тест за алергия към храни, бяха включени 17 вида храни и от него се оказа, че малката има алергия към сусам. Взеха и венозна кръв, резултатът този път беше отрицателен, т.е. и към сусам нямаме алергия. Вие преценете какво ще правите, но ако решите Александровска е мястото, което трябва да посетите и да поискате изследване, но ако може на венозна кръв.

П.П. От половин година се лекуваме с хомеопатия. Аз също имам алергия, нямала съм обриви от 4 месеца, малката хомеопатът ни ме предупреди, че по-бавно ще излекува, но аз имам нужното търпение.

# 7
  • София
  • Мнения: 480
Лошото е, че тестовете, които се правят на ръчичките не са 100% надеждни /май около 80%, ако добре си спомням/. Трябва да се вземе венозна кръв за такова изследване, за да се установи точно към какво е алергията /обаче е доста скъпо  Sad /.
Точно обратното е- тестовете върху кожата на ръката са по-точни от кръвните тестове на IgE тела, но за кожните тестове е необходимо детето да е над определена възраст (4-5 години май беше).  При кожните тестове се вкарват подкожно  различни алергени и се проследява реакцията на кожата (зачервяване,подуване) към съответния дразнител. Точен, но и агресивен подход ( предполагам това са имали предвид, като са ти казали, че може да се засили алергията по този начин). При кръвните тестове се взема венозна кръв и се изследва за наличие на IgE тела. Щадящ, но често даващ фалшиви положителни и фалшиви отрицателни резултати.

# 8
  • Мнения: 210
Много благодаря на всички, аз не съм сигурна дали е на 100% от яйчния белтък, но след като му дадох супа с застройка, нямаше от какво друго да е, всички зеленчуци беше ял преди това и затова искам да проверя. Но определено не искам аз да му дам да пробвам, повторен ужас не бих издържала, а и за него беше ужасно.
Петя можеш ли да ми кажеш колко горе долу са изследванията, да се подготвя?
Мерси   bouquet

# 9
  • Мнения: 201
Включиха моето дете в проучване, свързано с хранителните алергии в Европа  миналото лято в Александровска болница в Клиниката по алергология и пари не съм давала. Използвани са били най-съвременни методи, за да се изследва венозната кръв. Кожно-алергичните проби не са толкова скъпи, по-малко от 2 лв. на проба, доколкото си спомням това, което видях на ценоразсписа пред кабинета в клиниката. Вие ще си изберете колко проби да направят на ръчичките на детето. Самият преглед не се заплаща, ако отидете с направление, то трябва да е за алерголог /детски сигурно, ще попитате на тел.по-долу/. За изследването на венозна кръв нищо не мога да кажа. Знам, че по частните лаборатории цената на панел /вкл. са в него няколко алергена об. 4-5/ е м/у 36 - 50 лв. Трябва да сте ориентирани към какво е алергията. Съжалявам, че не мога да дам повече информация, но ето телефон, на който да запазите час в Клиниката по алергология в Александровска болница: 02/9230349. Поискайте там повече информация. Желая ви късмет!

П.П. Лекарите там са наистина много добри специалисти  Peace

# 10
  • Мнения: 201
Забравих да кажа, че не е задължително алергията да е към нещо ново в храната или въобще, може да е към нещо, което детето е приемало нормално допреди.

и към ПУХ

Има различни изследвания на венозна кръв, не само за IgE.
И колкото по-навреме се направят тестове за алергия по-добре за детето. Заблуда е, че се правят на 4-5г. Всички органи се оформят до 3 годишна възраст и е много важно детето да не се лишава от пълноценна храна, като спазва диета под предлог, че може да има към нещо си алергия. Трябва да се установи към какво е и да се избягва само това.

И пак ви казвам за хомеопатията, няма да съжалявате, ако опитате!!!

Последна редакция: ср, 02 май 2007, 15:45 от petia_5a

# 11
  • Мнения: 341
Според мен за начало можете да помолите личната лекарка да пусне ПКК, има един показател (еозинофили), който показва дали детето има алергии. Не е нужно да изпадате в паника предварително.

# 12
  • Мнения: 4 458
Казваш, че сама си диагностицирала алергията и дори не си сигурна че си права.

Според мен няма смисъл да правиш каквито и да е тестове - все още.

Остави да мине достатъчно време - месеци. Пробвай отново със същата храна, но в минимални количеста като през този ден не даваш на детето други храни които биха могли да предизвикат алергия. Детето разбира се трябва да е напълно здраво преди приема на храната!
Това за мен е най-безобидния и евтин тест който можеш да направиш.  Peace

Ако отново се появят признаци на алергия тогава можеш с основание да твърдиш че МОЖЕ БИ има нещо не редно.

За тестовете, правилно са ти казали лекарите - безсмислено е, и ДА, могат да предизвикат или заслият алергична реакция защото за да се уверят, че наистина има алергична реакция трябва да инжектират големи дози от самия продукт за който се съмняват.  Дали го обясних правилно  Thinking Mr. Green С прости думи, за да се разбере дали наистина детето прави реакция към белтъка, трябва да му се даде голяма доза от него. Сама се досещаш че това може да има и обратен ефект. От тук и важността на избора на лекар.....  Wink
Друг е въпроса, че при малките деца тестовете не са достатъчно точни за да се направи каквото и да било заключение. Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 480
и към ПУХ
Има различни изследвания на венозна кръв, не само за IgE.
Може. Но обикновено се прилага това. Какви бяха вашите? Разкажи, моля.

Към Zeni:  ето тук майки на алергични деца споделят опита си с тестовете (във втория пост има посочени допълнителни 8 линка)- много е изписано, мисля, че ще ти бъде полезно.
Но тъй или иначе, дали да се прави тест и какъв да бъде, няма да решаваш ти- това ще прецени лекарят, на когото ще се довериш. Това ще е твоят труден избор. Желая ти успех и дано никога повече не се повтаря страшната реакция, която сте имали  Heart Eyes

Последна редакция: чт, 03 май 2007, 08:38 от Пух

# 14
  • Мнения: 210
Благодаря още веднъж на всички, ще си взема направление и направо към александровска.
Киара: не искам аз да го тествам в къщи, повярвай ми когато гледаш как ти е припаднало в ръцете и не можеш да го свестиш и чакаш линейката и не знаеш какво да направиш, сигурно и ти не би пробвала в къщи. Ужаса за мен беше огромен, за първи път се сблъсквам с нещо такова и не знаех и как много да реагирам. Затова по добре да платя и да разбере, от колкото да преживея онзи ужас от ново.
Мерси и искрено се надявам просто да е било рано и всичко да се размине.
Поздрави   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт