ХОРМОНИ-КАКВО БИХТЕ КАЗАЛИ?

  • 2 453
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 259
 Момичета пак ми пощуряха хормоните. CryМислех да почвам инвитро ,а май няма смисъл.Дайте идея какво да правя.Нещо ми споменаха за Хашимото.Какво е това? Доста теми има за хормоните и попрочетох.Всеки случай си е обаче доста индивидуален и не мога да почерпя съвет.Не мисля и да се лекувам от писания,просто незнам да почвам ли  АРТ до 10 дни или да почакам есента?
     

 Резултат
 
 Единици
 Референтни граници
 
 
 TSH 7.19
 mkIU/ml 0.27 - 4.20
 
 FT4 10.88
 pmol/l 10-25
 
 

Последна редакция: чт, 26 апр 2007, 22:50 от valikir

# 1
  • Мнения: 1 029
Олеле, това TSH е много високо.Не се притеснявай, може да се регулира, въпрос на време е просто.
Трябва да влезе в граници и тогава да действате, според мен.При бременност трябва да е до 2мах.В България нормите са още до 4, но навсякъде другаде са до 2, при бременност де.
Консултирай се с ендокринолог и преди това повтори изследването, според мен. Тоест отиди с второто изследване при него.
Успех, виж темите и за хормоните в Зачатие!

# 2
  • до морето
  • Мнения: 494
valikir мисля, че не е разумно да започваш процедурите сега, първо жлезата трябва да е спокойна. За Хашимото трябва да ти се изледват антитела А-ТПО, ако те са много завишени, тогава има Хашимото. Беше ми казала при кой ендокринолог ходиш, но аз ще те посъветвам да отидеш при Деведжиева.
Аз съм с потвърдено Хашимото и преди първата ми стимулаци с Клостил жлезата ми беше добре, но след първото приемане на препаратите Клостил, прегнил и дуфастон хормоните полудяха и аз се чувствах много зле. Сега пия втори месец Прорицил,изписан ми е за два и следващия месец ще видим какво е положението.

# 3
  • Мнения: 902
Непременно свали ТСХ под 2! Няма смисъл да започваш процедура преди това.
Консултирай се с Катя Тодорова.
Късмет.

# 4
  • Мнения: 2 259
Лекарката ми каза,че ако сега почна да си пия лекарствата нямало проблем да си почна инвотрото.Нямало да пречи все пак имало 10 дни до старта с Декапептила  ,а дотогава с доза Еутурокс от 75мг нещата щели да са добре.Ако настъпило бременност през цялото време щяла да ме следи из късо и да коригира дозите.Незнам много съм объркана и без това имам много проблеми и инвитрото ми се отлага от 7 месаеца вече.Отложиха ме и предния месец заради увеличен яйчник и множество задържани кисти.Дайте пак съвет.Тез хормони не са ли свързани?Има много голямо отклонение между единия и другия.А ТАТ И МАТ ги бях изследвала октомври и бяха ОК.

# 5
  • Мнения: 7 716
Започни да пиеш лекарствата, изследвай се пак, бъди търпелива, за да успееш трябва всичко да е наред.

# 6
  • до морето
  • Мнения: 494
Като са били наред, какви са тези съмнения за Хашимото? Антителата се изследват пролет и есен, ти есента си ги направила и всичко е било ок, но сега при тази кофти зима и това топло време, знаеш, че хормоните на жлезата пощуряват.
Не се връзвай на тази песен, че няма да пречи, много са високи нивата, вярно е,че е важно да имаш хубави яцеклетки, но после как ще протече имплантацията? Плюс това само с еутирокс е съмнително бързото възстановяване. Не съм лекар, но вече 5 години се разправям с тези гадини хормоните, за Хашимото и желание за бебе се приемат други препарати. Отиди и на друг ендокринолог, моля те. Praynig

# 7
  • Мнения: 822
Не само ти е високо TSH, но и FT4 е ниско (корелативни са). Изследвай пак антитела.
Имахме една пациентка  - за има-няма месец ТАТ и МАТ бяха скочили до небесата.
Най-добре щитовидните хормони и антителата да се изследват заедно!
Прави са момичетата, ТSH трябва да е под 2 mkIU/ml.

# 8
  • Мнения: 19
Не е задължително да имаш Хашимото. Може просто да си имаш гуша. Но е хубаво да се следят антителата, защото обикновенно Хашимотото предизвиква гуша. А относно Деведжиева, ако е  от Варна просто мога да ти изкажа мойте саболезнования.Това е най-некадърното същество което съм виждала.  Това създание, което аз не мога да нарека доктор ми каза че очите ми били различни и големи, а върха беше когато искаше да вземе кръв от новородено бебе, да му изслед хормоните. Първо очите ми са си абсолютно нормални и еднакви, а когато бебето се роди те му изследват генетични анамнези. Ама все пак ваша работа. Ако ще бременеете не се занимавайте с прошляви докторки, похвалени от бабите в махлата. Ходете при доценти и професори. Нещата не са ендокринолози от поликлиниките. Казвам го защото аз пострадах от такива ендокр. не го правете и вие.

# 9
  • Мнения: 2 259
Ходя при Сарджева.За нея не съм чула лоши отзиви.До сега ме е лекувала доста адекватно,просто когато трябваше да почна да намалявам лекарствата,една сутрин се събудих с неразположение и повръщане и ги спрях от раз на своя глава.Аз съм си виновна,вече разбрах че хормоните са много финна материя и с тях шега небива.Виновна съм и сега търся съвет от опитни и препатили момичета.Май трябва наистина да се откажа за инвитрото на есен а не да стартирам след 10 дни?А какви са шансовете ако го почна?Просто и годинките ме претискат вече почти 33,а всеки път като се подготвя нещо става и така вече 8 месеца все отлагам.Затова питам имали смисъл да почна,възможна ли е промяна за 10 дни с Еутурокс 75мг?
Извинете ми за досадата,ама като ме хване ........

# 10
  • Мнения: 2 259
Хормони /Hormones/ - Elecsys 
 
 Забележка : Няма
 
 
 Единици
 Референтни граници
 
 
 TSH 4.62
 mkIU/ml 0.27 - 4.20
 
 FT4 14.01
 pmol/l 10-25
 
 A-TPO 354.0
 u/ml 0.00-34.05
 
 Други 
 
 Забележка : Няма
 
 Име на теста (изследването)
 Резултат
 
   
 
 Chlamydia tr. IgG НЕГОТОВ
 AE до 9 - отр.; от 9-11:- сива зона; над 11 - пол.
 
    
 
   
СТАТУС Е ОФИЦИАЛЕН ПАРТНЬОР НА ЛАБОРАТOРИЯ DR.FRANKE,DR.WAGNER DUSSELDORF, GERMANY 
 
     

--------------------------------------------------------------------------------
 
Справката е отпечатана на 07.5.2007 г. 10:50:21 от Лабораторна 

 Здравеите момичета.Това е от днес.Какво ви е мнението да стартирвам ли АРТ от утре?Тези резултати са след 10 дневен прием  на Еутирокс.Ендокриноложката каза ,че антителата анти ТПО,ще паднат с приема на лекарството и не пречат за старта на инвитрото.  Много ми е притеснено,незнам какво да правя,дали да се откажа за есента или да послушам лекарката каквото каже утре?

# 11
  • Мнения: 553
Миличка, по-добре се посъветвай с добър ендокринолог. При тези стойности на антителата е възможно да имаш проблеми с имплантацията. За съжаление антителата не падат бързо  Sad, но има начин да ги пребориш. TSH по-лесно ще го свалиш с еутирокса.
Аз съм с Хашимото и моят опит е, че TSH много бързо влезе в норма, но антителата - не. Обикновено в такива случаи предписват аспирин, селен и дори фраксипарин след трансфера. При мен имаше и вливане на имуновенин и пак ин-витрото беше неуспешно  Sad
По-добре мери три пъти и веднъж режи, за да си сигурна, че увеличаваш шанса си при ин-витрото. А 33 години не са преклонна възраст, спокойно  Simple Smile Hug Стискам ти палци всичко да се нареди  Praynig Praynig Praynig

# 12
  • Мнения: 1 247
 Heart Eyesкотенце здравей всичко ще се оправи аз по не вярвам в това,целувки и ми пиши на лични  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт