Защо не мога да разбия белтъците на сняг?

  • 11 602
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 616
Трябва да направя паста Патафри и за целта трябва да разбия белтъците на сняг, обаче нещо не ми се получава. Пробвах с пасотора, пробвах и с кухненския робот, не ще да стане и това е. Embarassed Получва се една пяна отгоре, обаче отдолу са пак течни, защо така, какво да направя че да ми станат белтъците? Дайте съвет моля ви, че мъжът ми има рожден ден днес, а много са му се дояли пържени хапки от сиренца, исками се да успея да го зарадвам.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Може съдът ти да е бил мокър или яйцата студени... Не знам. Аз обаче панирам кашкавалчета и сиренца по следния начин:

1-2 яйца, сол, 2-3 с.л. брашно, черен пипер, 1 с.л. кисело мляко, 1/2 ч.л. хлебна сода, малко газирана вода. Получава се смес малко по-гъста от палачинкото тесто. Овалваш парчето първо в брашно, след това в панадата и пускаш в много сгорещено олио. Надува се веднага, обръщаш и вадиш.

Ето ти разервен вариант, ако не стане с белтъците. Peace

# 2
  • Мнения: 7 106
Ами защо разбиваш с пасатора, а не с миксера?
Белтъците трябва да са студени, съдът и бъркалките на миксера сухи, в белтъците щипка сол.
никога не ми се е случвало да не станат на сняг при спазване на гореописаните условия.

# 3
  • Мнения: 465
Белтъците разбивам с миксера с тел или баркалки.Слагам сол и капка лимон или оцет ,бърка се в една посока Hug

# 4
  • Мнения: 2 616
Яйцата са били студени!!! Благодаря, стана номера!!!!

За следващият път обаче ще пробвам и сместа на sea woman, мерси.

Разбивам с пасатора, защото нямам миксер  Sad

# 5
  • Мнения: 27 524
Най-твърдият сняг ми става само и единствено с бъркане на ръка с тел.
И иначе става, но никога толкова твърдо.

# 6
  • Мнения: 3 647
бъркай  ги с миксер като започнеш на по бавни обороти  и постепенно ги засилваш
ако е за сладкарско изделие прижавяй захарта  постепенно

# 7
  • София
  • Мнения: 3 643
Ако са студени белтъците или има вода по съда -не стават на сняг

# 8
  • Мнения: 3 537
бъркай  ги с миксер като започнеш на по бавни обороти  и постепенно ги засилваш
ако е за сладкарско изделие прижавяй захарта  постепенно
Да,и аз така знам и правя.

# 9
  • Мнения: 2 616
бъркай  ги с миксер като започнеш на по бавни обороти  и постепенно ги засилваш
ако е за сладкарско изделие прижавяй захарта  постепенно

Абе нямам миксер!!!!

Най-твърдият сняг ми става само и единствено с бъркане на ръка с тел.
И иначе става, но никога толкова твърдо.

Колко гъсти трябва да са белтъците на сняг?

# 10
  • София
  • Мнения: 3 271
Колко гъсти трябва да са белтъците на сняг?

Като обърнеш съда, в който си ги разбивала и те да не падат - аз това знам за хубаво разбити на сняг белтъци.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Като обърнеш съда, в който си ги разбивала и те да не падат - аз това знам за хубаво разбити на сняг белтъци.

Така е. Изобщо не си давам зор да разбивам. Всичките ми рецепти са без разбити на сняг белтъци!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 12
  • Мнения: 2 616
Уфффффф, значи пак съм напарвила нещо ама не доправила. Баща ми технолог по обществено хранене, уж, ми разправя снощи трябвало да се по редички от разбита сметана  newsm78. Аз пак ще се опитам, дано станат този път.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Голям таралеж в гащите с тези разбити белтъци...  Sick Яяяяя, пробвай ти моята рецепта за паниране и щ есе откажеш веднъж завинаги от белтъците ...  hahaha

# 14
  • Мнения: 2 616
Ама нали с паста "Патафри" с емъча да го правя, уж по оригинална рецепта, пък то....

Общи условия

Активация на акаунт