Проблеми в градината-лелята я бие

  • 1 045
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 458
Та че детето ми е буйно ,буйно е ,ама това вече ме изкара извън релси Close.
Говорим си сега и изведнъж то споделя ,че днес е плакало в градината за мен,попитах защо "Ами защото лелята дето дава манджите ме наби през дупето и краката и каза "КАТО ТЕ ХВАНАА".Питам за пръв път ли те удря и ти какво направи за да те удари:Ами не ,  Shockedудари ме защото сядам в легло то а не лягам да спя.Като ме удари ме зави през глава. CloseИ госпожата /дето ги учи /не ми дава да ставам да шуркам защото ПИШЕ нещо в дневника и ще я объркам и ще и се карат всички и аз се НАШУРКАХ Shocked
Кажете какви са ми правата и какво да направя за да не се повтарят тези сцени,предварително ви благодаря  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 3 814
Според мен трябва да говориш с директора на детското заведение.Недопустимо е такова отношение!Успех!

# 2
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Та че детето ми е буйно ,буйно е ,ама това вече ме изкара извън релси Close.
Говорим си сега и изведнъж то споделя ,че днес е плакало в градината за мен,попитах защо "Ами защото лелята дето дава манджите ме наби през дупето и краката и каза "КАТО ТЕ ХВАНАА".Питам за пръв път ли те удря и ти какво направи за да те удари:Ами не ,  Shockedудари ме защото сядам в легло то а не лягам да спя.Като ме удари ме зави през глава. CloseИ госпожата /дето ги учи /не ми дава да ставам да шуркам защото ПИШЕ нещо в дневника и ще я объркам и ще и се карат всички и аз се НАШУРКАХ Shocked
Кажете какви са ми правата и какво да направя за да не се повтарят тези сцени,предварително ви благодаря  bouquet
Поставяш въпроса на госпожата,ако не помогне,отиваш при директора и казваш,какъв  проблема.А междувременно,ако лелята наистина си е позволила да я удари,отиваш при нея изсъскваш и,че ако още веднъж пипне детето ти,ще стане лошо или нещо от този сорт.Аз лично така бих постъпила.
П.П.Ей,като прочета значи,как някой особи си позволяват да посягат на децата,черно ми става пред очите.
На мнение,съм,че никой,ама никой няма право да посяга на детето ми.Ако е направило беля има право да му се скара да го смъмри,нека ми каже,аз съм майка,ще реагирам,но някаква си да ми удря детето,моля моля. Crossing Arms

# 3
  • София
  • Мнения: 1 352
Та че детето ми е буйно ,буйно е ,ама това вече ме изкара извън релси Close.
Говорим си сега и изведнъж то споделя ,че днес е плакало в градината за мен,попитах защо "Ами защото лелята дето дава манджите ме наби през дупето и краката и каза "КАТО ТЕ ХВАНАА".Питам за пръв път ли те удря и ти какво направи за да те удари:Ами не ,  Shockedудари ме защото сядам в легло то а не лягам да спя.Като ме удари ме зави през глава. CloseИ госпожата /дето ги учи /не ми дава да ставам да шуркам защото ПИШЕ нещо в дневника и ще я объркам и ще и се карат всички и аз се НАШУРКАХ Shocked
Кажете какви са ми правата и какво да направя за да не се повтарят тези сцени,предварително ви благодаря  bouquet
Много неприятно. Не знам какво да те посъветвам, защото каквото и да ти кажа не мисля, че ще мога да ти помогна.
Мойта дъщеря имаше подобен проблем с пишкането - госпожата не я пускаше до тоалетна по време сън и детето плачеше всяка вечер в къщи. Говорих с тази госпожа - тя ми обясни нещо от типа, че Христина я разигравала и ставала по 3-4 пъти до тоалетна. Говорих с детето, обясних му да пишка преди лягане и така. Една вечер като я събличам за къпане, гледам гащичките и жълти и я питам защо така. А тя ми казва, че госпожата не я пуснала по време на час да отиде до тоалетната. И детето се напикало и цял ден стояло с мокрите гащички, щото я било срам да каже, а няма резервни. Побеснях естествено, и за да не се карам аз, пратих този път мъжа ми да разговаря с нея. Не знам точно какво са си казали, но тя пак беше навивала нейното - не можело докато другите деца спят да се става по 100 пъти. В крайна сметка направих така - казах на детето ми, че винаги когато му се ходи до тоалетна не трябва да стиска и не трябва да пита "може ли", а да уведоми госпожата че отива до тоалетната. Мисля, че това проработи, защото скоро не съм имала проблеми.
А относно боя - говори с тази леля, не с директорката. Кажи и че ще я съдиш или че ще свикаш родителска среща и ще направиш скандал пред всички родители - нещо от този род. Уплаши я.
Успех.   bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 1 433
Ей, като чета такива работи направо побеснявам. Работила съм като социален работник и мога да ти кажа, че ако разговора с лелята и директорката не помогнат можеш да подадеш жалба в дирекция социално подпомагане, в отдел Закрила на детето. Сто на сто ще им треснат проверка. Да не говорим че такова стискане за тоалетна може да доведе до проблеми с бъбреците и задръжка на урина. Според мен не трябва да си мълчим,  а да си търсим правата и да не позволяваме никой да ни малтретира и травматизира децата.

# 5
  • Мнения: 14 133
Ей, като чета такива работи направо побеснявам. Работила съм като социален работник и мога да ти кажа, че ако разговора с лелята и директорката не помогнат можеш да подадеш жалба в дирекция социално подпомагане, в отдел Закрила на детето. Сто на сто ще им треснат проверка. Да не говорим че такова стискане за тоалетна може да доведе до проблеми с бъбреците и задръжка на урина. Според мен не трябва да си мълчим,  а да си търсим правата и да не позволяваме никой да ни малтретира и травматизира децата.
Peace

# 6
  • Мнения: 647
Вземи спешно мерки , в никакъв случай не чакай нещата да се разрешат от самосебеси. Разговоряй веднага с директорката ! Не мога да повярвам , че могат така да постъпят с дете!!!! #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 7
  • Мнения: 1 858
Смятам, че с такъв типаж хора просто разговор работа не върши. Отиваш и вдигаш луд скандал на особата а после право при директорката. Трябва да покажеш ясно и категорично, че няма да позволиш да си разиграват коня както щат. Ама ха! Да си бие собствените внуци или деца ... от къде на къде ще посяга на чужди! Като не може да се справя с децата вън!

# 8
  • Мнения: 83
Лично аз след като видях как лелята дръпна Вайа с всичка сила надолу по стълбите се изтичах и пред всички я дръпнах по същия начин,като и казах :"Ти представяш ли си на тези килограми как се чувства тя?е,така"
Добре,че това беше още съвсем в началото,с Вайа и въпросната леличка никога повече нямаше проблеми в следващите 2 години.
Може и да съм остра,но....................
Разликата е ,че аз бях там (без лелята да ме е видяла) и  видях с очите си.Не казвам да не вярваш на детето,но е трудно доказуемо (ОСОБЕННО В БЪЛГАРИЯ).

# 9
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Подкрепям всички съвети дотук. Преди да предприемеш каквото и да е, увери се 100%, че наистина е станало така, както разказва детето. Разпитай други родители и деца.

# 10
  • Мнения: 7
и аз подкрепям съветите на другите майки.
увери се 100%, че наистина е станало така, както разказва детето.
- според мен едва ли си измисля.
Аз имам подобен проблем сега- днес за пети ден синът ми на 1г. и почти 5 месеца беше на ясли, за трети път намирам следи от удар - първия път беше одраскано ухото му, втория път имаше малки точковидни кръвоизливи на китката, третия път - днес, има по-голяма синина на крачето. Досега съм го гледала сама, но съм го оставяла да играе с други деца, и е падал, и е бутал други деца, и него са го бутали, но такова нещо досега не съм намирала. На някоя от вас случвало ли се е подобно нещо?

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
taisia, аз не поставям под съмнение казаното, а и не познавам детето. Но все още си спомням колко богата може да бъде детската фантазия. Ако знаеш само какви невероятни истории съм си съчинявала в детската градина и ако майка ми ме слушаше, щеше да побелее.
Дъщеря ми не ходи на ясла, но в момента е с одраскана брада, защото залитна и падна вкъщи, а краката й са с няколко синини, не я бия, много се блъска, все още няма добро равновесие и пада или се удря в мебелите. На 22месеца е.

# 12
  • Мнения: 4 406
много ми е тъжно като чета такива неща... за съжаление почти никога няма свидетели и предполагам персоналът на това разчита. при първият случай, който гръмне по телевизиите и влезе в съда, всички тъпоумни лелки ще се усетят и ще намалят темпото...

# 13
  • Мнения: 625
За жалост ситуацията е такава в повечето детски градини.Аз тези дни говорих  с едно съседско дете,което е вече на 6 ,но посещава детската градина в която искам да запиша моето дете.И момиченцето ми казва"не,не го записвай Гошко в моята детска градина-там само бият" и после започна да ми разказва за най-различни случки ,когато са удряни деца и направо не знам какво да си мисля.До кога ще търпим тази ситуация?

# 14
  • Мнения: 1 858
За жалост ситуацията е такава в повечето детски градини.Аз тези дни говорих  с едно съседско дете,което е вече на 6 ,но посещава детската градина в която искам да запиша моето дете.И момиченцето ми казва"не,не го записвай Гошко в моята детска градина-там само бият" и после започна да ми разказва за най-различни случки ,когато са удряни деца и направо не знам какво да си мисля.До кога ще търпим тази ситуация?

Ами когато беше повдигнат въпроса да се поставят камери в помещенията, в които са децата целия форум в един глас викна "НЕ"...
А ходи доказвай после, че детето ти е бито.

Общи условия

Активация на акаунт