Холандска тема -9

  • 11 048
  • 282
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 761
Хайде сега ,малки, големи, новородени и още неродени Hug

# 1
  • Мнения: 1 110
Прекрасно време се е заформило тези дни и с малкия не се прибираме , тои даже отказа да спи следобед ве4е само и само да е навънка.

Картинка пратих ти ЛС.

# 2
  • Мнения: 7 914
ихаааааааа нова темичка си имаме супеееер  Party

kartinka Hug Hug Hug

# 3
  • NL
  • Мнения: 520
Здравейте на всички мами от Холандия.Чета ви от известно време но едва тези дни успях да се регистрирам.В страната на лалетата съм от две години,бременна в 4 ти месец.Живеем със съпругът ми (холандец) в Апелдоорн.Ще се включвам в дискусиите когато мога.Поздрави на всички.

# 4
  • Мнения: 7 914
Milika
 еееееее добре дошла Hug Hug Hug
 че ти си и съседка тук... има няма 20-тина километра  Party Party Party

# 5
  • Мнения: 1 761
Милика,супер!Още бебета  bouquet

# 6
  • NL
  • Мнения: 520
Благодаря ти Kartinka..
Звездичка много се радвам,че най-после чувам за моя сънародничка да живее близо до нас та дори и на 20 км.От това,което съм чела от форума ти предстои Великото събитие съвсем скоро затова да ти пожелая от сега кураж и леко раждане.
Аз онзи ден бях на преглед за тоновете на бебето.Казаха ,че всичко е нормално но сега пък ми избутаха термина с една седмица напред,та вече и аз незнам точно в коя седмица съм Mr. Green.Според последната докторка съм 4 месеца и 1 ден,затова и така си направих календара на бебето. Wink

# 7
  • Мнения: 316
Милика, привет и добре дошла в отбора на бъдещи/настоящи майчета  Hug Как се чувстваш с растящо коремче?
Еее, някой няма ли да се премести да живее на юг за комшилък  Joy
Хубаво временце е тези дни и няма никой из форумите, не че на мен ми остава много време....
Ан-Мари е в ревлив период, побърквам се  newsm78 вие какво давате за колики?
Някой знае ли докога ще са тези жеги тук?

# 8
  • Мнения: 7 914
Milika
давай скайп координати ако имаш... Hug Hug Hug
 за термина не се притеснявай...на мен 100 дати ми дадоха...аз си наумих друга..ама нещо не се получава май  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Morki

ами след сряда го дават май захлаждане  Rolling Eyes
аз от Бг поръчах на мама да ми вземи някакви капки против колики.... иначе от тук не ти ли дават няккави съвети? newsm78

# 9
  • северно море
  • Мнения: 321
Здравейте моми4ета HugМилика добре дошла сред нас Peace
Цитат на: Morki link=
Някой знае ли докога ще са тези жеги тук?
[/quote
Морки недей така,аз предпо4итам жегата пред дъждовете PeaceНа Калина за коликите не сам и давала нищо,но при нас отшумяха доста рано.Тя е на АМ специално против колики и повръщане.Зезди ти как си?То не остана ве4е,кога ще ни зарадваш?Лек ден моми4ета.Ние излизаме на разходка  bouquet

# 10
  • Мнения: 316
Мари-7, определено по-добре от дъждовете, ама то от една крайност към друга....не се дишаше по едно време. Радвам се че коликите при вас са отшумели. Разхождате ли се с Калина? Харесва ли й навън?

Ан-Мари днес става на 1 месец  Hug Ето и почерпка за всички!

# 11
  • Мнения: 1 761
Морки-не знам дали кърмиш,това има значение за коликите.
Ако плаче много,дай и шишенце с преварена вода и 10 капки СабСимплекс.Много помага за колики,освен това не е лекартсво,а хомеопатично.Ако не даваш вода на бебето и кърмиш,дай и 5 капки с лъжичка.Помагат също чай от копър или холандския фенкел тее ( продава се в Етос и Краудват,по аптеките и дрогериите също.Масажът на ходилата също помага.
Ако кърмиш и ядеш кисели храни или газирано може от това да са коликите.
Ако наистина плаче много (по-често от на един час) отиди на педиатър.
Какво мляко даваш на бебето?

# 12
  • Мнения: 7 914
Добро утро, момичета

честит ден на труда



аз спах ужасно снощи и днес ще има да се наваксва   Rolling Eyes
 беше ми адски топло и около 3 часа всичко бременлийско ми се случи... болки в краката, в кръста, киселини и тн...
 Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 1 132
Честита първа месечина на Ан-Мари!   bigdance2
За коликите давах Синабейби на VSM(Мегън ми ги препоръч и останах много доволна), Има ги в Етос, Краюдват и в аптеките. Много помага и затоплена грейка или възглавница с черешови костилки да се поставя на коремчето, но в тези жеги не знам как ще и понесе на Ан-Мари.Аз правех и масаж на коремчето със едно кремче с копърово масло .
Картинка, Сабсимплекса не са хомеопатични.  Naughty Аз между другото изпробвах и тях и Лефакс. Те са със една и съща активна съставка (симетикон) но в различно количество.Нямаха добър ефект, но при различните бебета е различно. Както казват капките за колики са за успокоение на майките.  Mr. Green
За масажа на ходилата съм 100 % съгласна. Още го практикувам при рев, а то при тези жеги  Shocked
Морки, сигурно си изчела кърмаческия, но наистина разумното консумиране на на някои храни и изключването на някои до 3 месец намалява много коликите.
Милика, добре дошла!
Еди, как са момчетата?
Звездичке, виждам, че си още 2в1. Продължавам да стискам палци  Praynig  Hug
Мимка, добре ли сте?

# 14
  • Мнения: 2 195
Мърдаме още  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт