Дъртото магаре се разболява от шарка, май

  • 7 597
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 769
Не съм писала много из форума, но от Великден у нас си имаме варицела. Дъщеря ми я донесе от градината. От неделя и сина ми се опъпчи. Цъфти и връзва. Тази вечер даже и Т вдигна (37.Sunglasses, за да е по-весело.
Гадостта обаче явно предстои. Напипах си една пъпка, много специфична ми изглежда (от 1 месец все пъпки гледам, та май ги разпознавам вече Crazy), на много специфично място-на врата, точно до окосмената част на главата. Само това ми липсваше, да се опъпча сега.
Има ли и други които са карали на тез достойни години варицела. Моля, да споделят как е било, та да се подготвя психически...уф... ooooh! Hug

# 1
  • Мнения: 1 983
Оффф, аз сега карам Херпес Зостер, и понеже нито малката, нито моя мъж (на 33 г) не са ги карали, та очаквам и аз включване.Повече се притеснявам за мъжа, че е дРът.Даже тая вечер беше изтрещял, че е вдигнал Т и само се оглежда за пъпки.Ама си внушава де. Crazy
Дано не се изпъпчи, че ще стане страшно. Praynig

# 2
  • Мнения: 1 771
Аз я изкарах на 36 години и беше сравнително леко. С висока температура и два дни физическо неразположение.

# 3
  • Мнения: 8 769
Аз я изкарах на 36 години и беше сравнително леко. С висока температура и два дни физическо неразположение.
Ако се размина само с толкова ще е добре....
Лошото е също, че имаме и бременна колежка в офиса. От нашата педиатърка знам, че 2 дни преди да ти излязат пъпки си заразен. Ще я хвърля съвсем в паника женицата. И се чудя утре да ходя ли на работа или не...ами ако не съм "ошарена" все пак?  Thinking

# 4
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Добре дошла в отбора. Колежката ти, ако е минала трети месец или е карала варицелата, би трябвало да няма проблеми. А пък ти си била заразоносител дълго време преди това  Wink
Аз седях, гледах в една точка и си повтарях - Няма да се чеша, няма да се чеша  Mr. Green Накрая се разчесох и следи останаха.

# 5
  • София
  • Мнения: 13 200
Олелееее, мила...
аз съм я карала. Не знам колко са ти достойните години. Аз я карах на 30  Twisted Evil
Какво може да направиш...
Кларитин почвай да пиеш, да не те сърби. Яж само лека храна и дори да не ядеш не е фатално, изрива се всичко отвътре, такак че внимавай. Никакви белтъчини!!!
За другото знаеш! Както при децата. Ако много се обринеш иди на инфекционист. Аз пих Ацикловир, но ЗАДЪЛЖИТЕЛНО СЛЕД 4-ТИ ДЕН, за да може да се задейства имунната система и да създаде траен имунитет. Но не помня дозировката, а и това си се предписва от лекар...

Стискам палци!!!!

# 6
  • София
  • Мнения: 13 200
И още нещо... пази се много, защото варицелата е доста сериозно вирусно заболяване, имунитета отслабва много.

# 7
  • Мнения: 1 771
Аз я изкарах на 36 години и беше сравнително леко. С висока температура и два дни физическо неразположение.
Ако се размина само с толкова ще е добре....
Лошото е също, че имаме и бременна колежка в офиса. От нашата педиатърка знам, че 2 дни преди да ти излязат пъпки си заразен. Ще я хвърля съвсем в паника женицата. И се чудя утре да ходя ли на работа или не...ами ако не съм "ошарена" все пак?  Thinking

Да точно така е. Заразно е точно преди изриване.

# 8
  • Мнения: 8 769
Благодаря ви,ще спазвам съветите ви (това з абелтъчините педиатърката каза, че не е вярно). Ще говоря утре с педиатърката. Ще се постарая и да не се чеша...но още от сега получих сърбежи по цялото тяло (то е ясно, че не са от шарката де).
Ами Филип уж го пазех, а той взе че днес вдигна Т. Сега съм много притеснена, защото преди да му излязат пъпките си ходеше навън и си играеше. Даже последно бяхме на пикник в неделя, а вечерта му видях първата пъпка.  ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!
Ай, стискайте палци!
Ваче, по-голяма съм от тебе душата. Ще ги завъртя 35 след има няма месец Blush

# 9
  • Мнения: 5 468
И мен ме чака тази тежка орисия Tired. Не съм боледувала от никакви шарки до сега и все очаквам удар от малкото. Аз ако знам, кога ще я хване, ще я пробутам на свекърва ми, за да не ме заразява, че много ме е страх, да не стана цялата в пъпки и дупки (че и дебела)... и тогава вече няма за какво да живея Sick.
Сестра ми кара тази болест преди 2 години - подарък от дъщеря й Laughing, на 33 години беше. Не й останаха белези. Може и да има 1-2, но не й личат по лицето. Не я видях тогава, но казваше, че по нея няма кожа, цялата е една огромна пъпка Joy... и я сърбеше неистово. Дъщеря й на 5 г. тогава, я изкара сравнително леко. Но 33 годишната... ти да видиш.
Туфи, стискам палци, да не си..., ако пък си - да изкараш максимално леко. За децата се знае, че тяхната е лесна... казват, че децата леко карали шарките.

# 10
  • София
  • Мнения: 13 200
Благодаря ви,ще спазвам съветите ви (това з абелтъчините педиатърката каза, че не е вярно). Ще говоря утре с педиатърката. Ще се постарая и да не се чеша...но още от сега получих сърбежи по цялото тяло (то е ясно, че не са от шарката де).
Ами Филип уж го пазех, а той взе че днес вдигна Т. Сега съм много притеснена, защото преди да му излязат пъпките си ходеше навън и си играеше. Даже последно бяхме на пикник в неделя, а вечерта му видях първата пъпка.  ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!
Ай, стискайте палци!
Ваче, по-голяма съм от тебе душата. Ще ги завъртя 35 след има няма месец Blush


Туфи... бе не знам какво казва педиатърката ти за белтъчините, ама знаеш.. противопоказани са за всякакви обриви, утежняват ги... за съжаление от храните остава картофи и ориз. Честно казано аз не можех да ям нищо, защото инах много пъпки в устата, които си стават на афти. Ако и при теб стане (много е гадно) вземи Ваготил... много помага, много бързо заздравяват афтите.

За достойната възраст... моята е 34 прясно направени преди 2 месеца  Rolling Eyes, така че ... не съм далеч от теб  Grinning

# 11
  • София
  • Мнения: 13 200
Ню, на мен и на Ники белези ни останаха... хем не се чесахме... ама тя пъпката като задълбае... Ужасия! Яд ме е много, че са ми по лицето... отврат! Ама на Ники му викам, аре бе нали вече сме се взели... няма какво да се и харесваме... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Туф, дан' тъ плаша, но нали викаш да те подготвяме...
И 2-те ми приятелки, които се заразиха от децата си с варицела я изкараха ужасно тежко, ама ужасно... Бяха станали целите в белези и отслабнаха с 3-4 кг. и имаха пъпки къде ли не...  Tired
А татковците, които се заразиха от майките, дето пък се заразиха от децата си бяха също толкоз зле. Единия го видях на 25-я ден и се уплаших  ooooh! Другия е бил 3 дни с 40 гадуса Т  Shocked

ДАНО да не се шариш  Praynig

# 13
# 14
  • Мнения: 8 769
Малиии, звучи наистина много неприятно, да не кажа по-голяма дума. Днес си остянах у дома, че да не дозаразявам бременна та колежка в офиса. Имам някакви странни пъпки тук и там, още не са се проявили с пълна сила. Чувствам се леко отпаднала, а трябва да върша работа.
Колежките като чули за опасността от шарка се ошашавили здраво. Ходих да си взема работните материали, донесе ми ги шефа пред входа, за да не заразявам обстановката, ония не искат да ме виждат... ooooh!
Сърби ме онази първа пъпка на врата...гадост.
Педиатърката ми каза да пия Изопринозин, защото съм възрастен човек и се очаква тежко изкарване....ужаст....И точно по празниците ли беее..... smile3511
Оказа се,че снощната Т на Филип е била май от инфектирана пъпка. Чеше се като крастав и разранио 2 от пъпките до кръв...Ми то няма да е интересно, ако нямамае екшън...
Уф,оплаках се. Дано поне белези да не ми останат...но както казва Ваче, нали сме се взели...Ами любовник няма да мога да си намеря  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт