пътуване с кола и бебе

  • 668
  • 3
  •   1
Отговори
  • видин
  • Мнения: 358
моля за съветите ви - как приготвяте храна и храните бебето си при пътуване с кола.  през май ще направим голям преход - над 1000 км с единадесет месечната си дъщеря. малко се притеснявам как ще се справим със затоплянето на храната й - ще пътуваме през деня, спането е два пъти дневно, значи ще имаме 4 часа покой, а през останалото време ще трябва да се забавляваме в колата.

дали има нещо от рода на термоканите,  но за кола - да се включва във запалката.

какви лекарства да нося ?  сещам се само за сиропче панадол.

споделете опит....

# 1
  • София
  • Мнения: 4 866
През май си мисля, че е достатъчно топло, за да не се налага допълнително затопляне на пюретата. Отваряш буркана и даваш. Зареждаш се с достатъчно търпение, вода, сухи и мокри кърпи, играчки и добро настроение.
За лекарствата не се тревожи много, трябва ти нещо за понижаване на температурата и нещо противоалергично - за всичко друго има аптеки по пътя.

# 2
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
И аз мисля, че и без затопляне манджата ще е с подходяща температура за консумация. Имаш още поне 2 варианта: Ние заминаваме на двуседмична обиколка с кола из Норвегия, където е доста хладно, на беба ще готвя на туристически примус - голям е колкото компотен буркан, продава се по дом потребите, не е скъп. Другия вариант е просто да помолиш някоя мила сервитьорка да врътне манджата на микровълновата в някое крайпътно кафе.
На тъмно в колата нашето дете реве. Временно го укротявам със светещи играчки.
Лек път! Hug

# 3
  • Мнения: 303
Аз използвах термос.

Общи условия

Активация на акаунт