Кръвна захар-6,5?

  • 22 773
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 303
При последните изследвания,които си правих се оказа,че имам ниво на кръвната захар 6,5 при норма 5,5.Личният ми лекар ми каза да намаля сладкото и тестяното.Но аз съм почти вегетарианка/ ям само пилешко и риба,кюфтета и др./ Бях пълна вегвтарианка 8 г.но се наложи да проям месо по здр.причини.
Въпросът ми е:има ли опасност да развия диабет/имам наследствна предразположеност-баба ми беше диабетичка/ и имам ли основания за притеснение?
Искам да уточня,че съм с ниско кръвно и телесно тегло под нормата и ако намаля сладкото и тестяното,трябва да карам на мускули.Просто ако през деня не изям 1 вафла и не изпия 2 кафета,нямам сили за почти нищо-вие ми се свят,умарям се бързо,спи ми се и т.н.

# 1
  • Мнения: 2 197
А ти изследванията на гладно ли си ги правила?
Мисля, че спокойно можеш да се вслушаш в съвета на лекаря си - кръвното се оправя с кафе или червено вино, не е необходимо да се яде шоколад. Аз имам диабет от 27 години и не е хубаво, да знаеш. Нищо не ти пречи да избягваш тези храни, все пак диетата е много важна. Стискам ти палци да е само временно явление и нещата да се оправят. Не е лошао да поискаш от личния ти лекар да ти пусне изследване за гликиран хемоглобин - това отчита общо метаболитната компенсация на организма и също е показател за някакви проблеми.

# 2
  • Мнения: 303
Сега се сетих-той ми каза,че тази ст/т може да е от стрес-да,на гладно съм ги правила.Но това беше преди 6 мес.,тогава бях в болница и там ми ги правиха-поводът беше натравяне с пестицид и ми вливаха разни неща за изчистване на отровата.Може и от това да е било,надявам се.Пък и тогава бях под голям стрес-в смисъл,дали ще оживея и т.н.

# 3
  • Бургас/София
  • Мнения: 309
Всеки път като ми вземат кръв резултата е над 6,4 и след това ми правят кръвен профил и всичко е наред. Изпитвам ужас от игли и само при мисълта, че трябва да давам кръв припадам. Моя страх ми докарва още 3 допълнителни убождания  Grinning

# 4
  • Мнения: 2 197
Значи нямаш сериозни поводи за притеснение. Но все пак си искай често кръвни изследвания, а и сигурно знаеш какво трябва да ти привлече вниманието- там за многото вода, честото уриниране и т.н., предполагам чувала си ги много птъ.

# 5
  • Мнения: 303
Аз не виждам какъв толкова проблем е да си диабетик,без да омаломажавам нещата,разбира се.Има и по-страшни болести,ако не става въпрос за ежедневно биене на иснулин.

# 6
  • Мнения: 24 467
kalia77@yahoo.com , само едно изследване ли си правила? Имам много близки и познати диабетици. За да им се постави диагноза "диабет" и да се определи неговия тип всички те са ходили на неколкодневен престой в болница за поредица от изследвания- по няколко пъти на ден се изследваше кръвната им захар, преди и след хранене. Твоето ниво на кръвна захар далеч не е високо, малко на нормалното е, все пак. Моментното психическо състояние също повлиява кръвната захар. Моя много близка винаги "качва захарта", когато има проблематична финансова проверка, като по закон е при нея.

# 7
  • Мнения: 226
ГОЛЯМ проблем е да си диабетик - нарушени са толкова много функции на организма и може да има много неприятни последствия. Дори и на лекарства само, без инсулин, не се компенсират функциите на жлезата.
Освен това при бременност се следи за т.н. гестационен диабет, при който има опасност и за майката и за бебето.
Така че проследи си кръвната захар поне 3 месеца. Моето джи пи има в кабинета си глюкомер и веднага прави изследването и ако види проблем, праща за лабораторни изследвания, профил и т.н.

Дано всичко е наред при тебе!

# 8
  • Мнения: 24 467
Абсолютно се съгласявам, че да си диабетик е наистина голям проблем. Затова дано питащата да не е!

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
6.9 беше моята ст-т само преди 14 дни.
Нарочно си пуснах това изследване, тъй като бях много ядосана и стресирана и исках да знам, с колко я покачвам захарта.
И аз съм склонна към тази болест. И въпреки, че съм с ниско кръвно, имам кг. в излишество и знам, че е добре да ги нямам.

Внимавай, пази се. Пусни си един КЗП и след това отиваш при ендокринолог, да те съветва. Това не е работа на ЛЛ, освен ако не е споменатия от мен вече специалист.

Като за начало намали сладките неща. И ползвай ръжен и пълнозърнест хляб. Късмет  Peace

# 10
  • Мнения: 822
Аз не виждам какъв толкова проблем е да си диабетик,без да омаломажавам нещата,разбира се.Има и по-страшни болести,ако не става въпрос за ежедневно биене на иснулин.

Проблемът да си диабетик е ОГРОМЕН. Дано никога да не те споходи. Всеки ден виждам диабетици и стоте вида изследвания, които трябва да си правят постоянно и да се следят. А за уврежданията по другите органи през годините няма смисъл да говорим...
Дори и сутрин да си била гладна, ако вечерта си яла сладки/тестени храни, има голяма вероятност затова да си дигнала захарта ( по-бавно я разграждаш ).
Иначе върви ПЪРВО на лекар, той да ти назначи или КЗП или глюкозо-толерантен тест... И му кажи, че си с фамилна обремененост... Следи се, защото си рискова група.

# 11
  • Мнения: 303
Благодаря,аз все се каня да ходя,но трябва сутрин на гладно да се правят тези изслдвания,пък аз като стана сутрин,първата ми работа е да си направя кафе и да си сложа нещо в устата.
Постреснах се,затова още в понеделник отивам.
Моята баба, от диабета разви гангрена на крака и след това и го отразяха.Почина на 62 г.,не знам от какво,не ми казаха-просто поискала една чаша вода и докато и донесат,вече си била отишла-така,спокойно,без викове,без сцени.
Но тя е била цял живот с наднормено тегло,а това е рисков фактор за диабета,а аз съм с поднормено.Освен това съм на 30 г.,не е ли малко късно за тази болест?

# 12
  • Мнения: 4 700
Никога не е късно zа диабет. Чували ли си zа Диабет тип 2? Майка ми го получи на 60 год.

# 13
  • Мнения: 741
Тази стойност не значи диабет.По принцип горната граница е 6,6.А за да се установи има ли диабет или не се правят редица изследвания,като се започва с кръво-захарен профил.Мисля,че 5 пъти за деня се взима кръв и се сравняват стойностите.Ако се притесняваш много,можеш да си го направиш.

# 14
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Пишеш, че изследването е правено по време на престой в болница поради натравяне с пестициди. Какво ти вливаха? Да не би глюкоза?
Спокойно. Това още нищо не значи. Най-вероятно е от стреса. Все пак можеш малко да поограничиш сладкото и пак да си направиш изследване.
Успех Peace!

Общи условия

Активация на акаунт