Искам да я отбия само денем

  • 427
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 768
Здравейте,майчета Wink

Моята Микаелка е на 4 месеца и половина и за сега сме само на кърма.Всичко за сега е тип топ. PraynigОт края на октомври започвам отново лекции и започвам да си мисля,как 6е процедираме с кърменето тогава.Искам да кърмя.Не искам да я отбивам изцяло,та си мисля,дали би могло да я кърмя да кажем наесен само сутрин преди лекции и вечер или 6е ми спре кърмата изцяло.
Как и кога да започна с хранителния режим?Бих искала поне до 6-ти месец да е само на кърма и след това леко да захранвам?Късно ли 6е е?
Благодаря предварително за отговорите.  bouquet

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Можеш да я отбиеш частично, да. Няма да ти спре кърмата Simple Smile
Правилно ли разбирам, че изцеждане през деня не е вариант?
Една примерна схема: можеш да кърмиш рано сутрин, сутрин преди излизане и като се прибереш - следобяда и вечерта, както и вероятно - през нощта. Тя сигурно ще си наваксва през времето, в което сте заедно, затова трябва да си готова, че поне първите няколко седмици може би ще иска да суче по-начесто вечер и нощем, за компенсация. Има бебета, които изцяло обръщат режима, ако майката отсъства през деня - сучат много начесто нощем, а денем, когато я няма, ядат друга храна.
Така можеш всъщност да кърмиш дълго време - бебетата се адаптират към новите условия, само трябва да се вслушваш в нея и да гледаш за сигналите, които ти подава.
Ще се справиш Simple Smile а и октомври е далеч. Ако предвиждаш да яде през деня изцедена кърма, можеш или да изцеждаш денем (сигурно има условия, щом си в Германия), или отсега да приготвиш запаси с изцедена кърма, като предвидиш 2-3 седмици преди почване на лекциите плавно да спреш изцеждането денем, ако няма да се цедиш там. Така през деня ще може да яде храни с кърма, ако искаш; ако не - с АМ или без мляко, стига да суче достатъчно през останалото време, е добре също.
Навършени 6 месеца е добре Simple Smile съвсем не е късно.

# 2
  • Мнения: 1 768
Мис Бу, Hug
Да правилно си разбрала.Не искам да се цедя денем,понеже искам Мики денем да си хапва друго,а не мляко.Да кажем кърма да е рано сутрин и ве4ер,а през деня да е на зелен4укови пуренца или ка6и или друго не6о.Та въпроса ми е като стане на 6 месеца кое кърмене да заменя с зелен4ук?Обедното ли?А след месец кое друго?Искам да октомври ве4е да се храни с твърди храни.. Sunglasses

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Кажи от колко то колко часа мислиш, че ще липсваш Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 768
Ами не съм си направила програмата все о6е,понеже в Германия е така,4е сам си прави6 програмата,както на теб ти е удобно.Но да кажем 6е съм на уни от 8 или 10 до 16. Flutter

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Тогава - примерно, нали - кърмиш я в 6, пак преди излизане 7:30-8 (или 9:30-10), като се върнеп в 16 - си я кърмиш както обичайно. Тя вероятно ще има само 1-2 хранения заместени - втората закуска сутрин и обедното хранене. Т.е. можеш да почнеш със зеленчуково пюре на обяд (ако ще захранваш със зеленчук най-напред) и после да включиш каша, да речем, сутрин.

# 6
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Правилно, аз мога да потвърдя казаното от Бу, аз така кърмех, носех в яслата, отивах на лекции и следобяд прибирах и веднага кърмех.
Имай едно наум, че бебето може да наваксва това, което е пропуснало през деня, т.е. вечер и нощем да кърмиш по-често/ по-дълго. При мен поне беше така с Мартин (то и сега е така де Crazy)

# 7
  • Мнения: 1 584
Тогава - примерно, нали - кърмиш я в 6, пак преди излизане 7:30-8 (или 9:30-10), като се върнеп в 16 - си я кърмиш както обичайно. Тя вероятно ще има само 1-2 хранения заместени - втората закуска сутрин и обедното хранене. Т.е. можеш да почнеш със зеленчуково пюре на обяд (ако ще захранваш със зеленчук най-напред) и после да включиш каша, да речем, сутрин.

При мен се получи абсолютно същия режим. 2м преди да се върна на работа, започнах да цедя и да трупам запаси, но Ясмин така и не пиеше повече от 50мл кърма от шише с голям зор Sad Така се наложи да се заместят доста бързо 2рата закуска към 10 часа (каша с кърма) и обяда в 13 (зеленчуково пюре). Взимам я в 13.30 и следобяда беше изцяло на кърма - едва дочакваше да се приберем вкъщи. Веднага със започването на работата си върна нощното хранене, което сама беше премахнала Tired

На 8м по време на почивка просто отказа да суче през деня (пуснах и тема за това). Сега е главно на нощно, рано сутрин и вечерно кърмене. Продължавам да предлагам следобяда, но рядко яде Sad

# 8
  • Мнения: 277
При нас е трудно да се говори за режим, но като цяло всичко така или иначе се подреди. И при вас така ще стане.  Peace От моя опит мога да кажа, че нищо изцяло не е ясно, докато не я оставиш за седмица примерно. Тогава ще ти се изясни какво, кога, как. Ние се кърмим горе-долу от 4 до 7 пъти на ден (по-скоро нощ), от които два пъти сутрин, два вечер и николко до три пъти през нощта. И то при положение, че излизам сутрин в 7.00 (пътувам доста далеч) и вечер се прибирам в 19.00-20.00 ч. Винаги оставям около 300 мл кърма за през деня - за всеки случай, но не я пие, ако не идва от мамината гръд.  Mr. Green През деня яде твърда храна, но нямаме фиксирано заместено хранене. Яде по около 50-60-100 мл, когато й скимне, като баба й редува каша, месно, плодово блюда. Прави впечатление, че когато ме няма, почти не се сеща за ядене, но като ме види и започва яко блузодърпане. Единственото, което не харесвам от ситуацията при нас, е че много, твърде много се налива с вода през деня. И не приема алтернатива - чай, изцедена кърма, ХА-АМ, нищо. Но докато я кърмя поне 4 пъти в денонщието всичко е ОК, качва около 400 г месечно, което за нейната възраст си е ОК.
Успех и пиши как се справяте.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт