Премахва си май грешното ядене...

  • 668
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 938
При нас май се очертава тенденция за премахване на още едно ядене, освен яденето в 03, което го премахнахме още на 2 седмици. Лошото е, че не това в 00 часа, а това в 06.00. Като заспи към 01 -2 часа, в 6 не мога да я дигна. Яде чак към 09.00 часа. Това вредно ли е? Как е при вас?

P.S. На смесено хранене сме.

# 1
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
За съжаление незнам дали е вредно, но и при нас е така. Лошото, е че напоследък започна да заспива по-рано(понякога) към 22 часа, но сутрин пак не се буди преди 8-8:30. Така става доста дълга пауза..

# 2
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
така.....
въпросът явно засяга храненето...и трябва да бъде прехвърлен в съответния форум....но за да стане това, поради възникналото разделение на форумите..кажи в кой предпочиташ да ти сложа темата.....кърмене или адаптирано мляко?
ПОМОООЩ!!!:)
май ще се наложи освен лентичките, всички да си пишат в подписите на каква храна е детето.....а тези със смесено хранене......незнам какво ще ги правим...то и аз съм там, та съвсем се видях в чудо:)))

иначе....не се притеснявай.
нищо му няма да дететнцето...нека си спи....
това поне е моето мнение....

# 3
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Всяко дете си показва режима и мамите трябва да се съобразяват с него, а не да налагат свой- не би се получило.
Аз като родих първото правех голяма простотия- будех я да яде...ама все пак беше недоносена и това донякъде беше оправдано.

# 4
  • Мнения: 3 932
Не а буди, детския организъм си регулира сам нуждите от храна. Следи теглото и ако всичко е ок с наддаването, се радвай, че можеш да се наслаждаваш на нощния сън, така жадуван от повечето майки с бебчовци на месеците на твоето детенце.

# 5
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Цитат на: Ivelina Mineva
Не а буди, детския организъм си регулира сам нуждите от храна. Следи теглото и ако всичко е ок с наддаването, се радвай, че можеш да се наслаждаваш на нощния сън, така жадуван от повечето майки с бебчовци на месеците на твоето детенце.

Абсолютно съм съгласна. Ела да видиш как сме в къщи след като Мартин се буди и в 12 и в 3 да яде, че понякога като стане в 3 и не иска да спи та започва едно друсане. И какво ли не съм правила - не помага. Склонен е да пропусне едно ядене, но в никой случай през ноща, по-скоро това в 21.00.
Спи си щом може, няма никаква полза от буденето.

# 6
  • Мнения: 10 758
Дъщеря ми след като навърши 1 месец и последното хранене и беше към 22-22:30.Събуждаше се към 7-8.След като навърши 3-4 месеца, последното хранене пак беше по същото време, но се събуждаше към 9-10.Аз не съм се притеснявала за това, защото за мен беше екстра, можех и аз да се наспя, че нещо много мразя ранното ставане.Сега сина ми последното хранене е към 21-22 и се събужда към 6-7.Да чукна на дърво дано не се промени.

# 7
  • Мнения: 987
яна още от 20-тия ден спеше от 21-8 часа . аз отначало зорлен я будих да я храня . когато отидохме на консултацията на 1-месец и казах на педито за " проблема " той ми каза да не я будя , че сьнят сьщо хранел . тя си вьрвеше добре с килограмите и аз спрях да я будя . така , че наистина детето ще ти покаже кога да го храниш .
наслади се на сьня . мартин тази нощ като ревна в 4 часа и сега оше мранка . направо едвам стоя . като караконджул сьм в очите . когато чна беше бебе и някоя майка споделеше че бебето и не спи през ноща ми се виждаше много странно . ето сега ми се предоставя тази вьзможност да узная че не е никак странно а сьвсем реално  newsm09  newsm12

# 8
  • Мнения: 1 077
mkp, кога обикновено будува бебчо през деня?
При Ида това беше обикновено от 18 до 20ч. Така "големият нощен сън" стана от 21 до 06, след падането на храненето в 12. Никога не съм я хранила в 03ч. И досега режимът е горе-долу такъв - става към 7 и нещо. Има деца, които обаче от малки си лягат по-късно и стават към 8.30 - 9ч. И двете си имат предимства. Особено второто от гледна точка на това, че ти се наспиваш.
Ако обаче предпочиташ да ляга по-рано вечер, може да се опиташ да направиш така, че да будува по-дълго време преди къпането и храненето в 21ч.
Аз смятам, че това е по-добре, защото се създава много твърд навик за ранно ставане. Иначе не виждам как ще стане номерът с градината и с училището по-нататък. Наблюденията ми сред мои приятели са, че на тези, които като малки са ставали по-късно и до 11клас им е трудно да се завлекат "във форма" за първия час. Макар това да е много далече пред теб...
А може би си е до тип нервна система. Има и много хора с "обърнат" режим на ден и нощ... Не знам как се справят...
доста офф стана

# 9
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Цитат на: mkp
При нас май се очертава тенденция за премахване на още едно ядене, освен яденето в 03, което го премахнахме още на 2 седмици. Лошото е, че не това в 00 часа, а това в 06.00. Като заспи към 01 -2 часа, в 6 не мога да я дигна. Яде чак към 09.00 часа. Това вредно ли е? Как е при вас?

P.S. На смесено хранене сме.

Блазе ти, моя бебо иска през деня да яде на 2 - 2 и половина. През ноща едвам искарва 3-4 часа. Ан пък от едното нощно ядене неможахме да го откажем, мъчехме го цяла седмица, но той реве от едното до другото хранене, и с вода не се излъга. Най накрая се отказахме решихме, че е безмислено да мъчим и него и себе си.
По повод въпроса ти. НЕ я буди, нека яде когато иска, може би млякото ти е по хранително, щом и стига за повече часове. Някой бебета още след 2-3 седмица си разреждат храненията на 4 часа.

# 10
Нищо му няма на детенцето,и сина ми е така,даже спи до към 10-10.30,щом не плачка за папкане значи му е добре! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт