Мастопатия и кърмене-докога е възможно????

  • 517
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 081
Тоя моя проблем с бучките в едната гърда така си и остана-то не беше цедене, нагревки, магнити, зверски масажи от професионалист, горещи компреси, кърмене цяла седмица само от едната гърда-е нямат разбиване тия бучки...Та мнението и на мамолога, и на гръдния хирург е да спра да кърмя, ако и тогава след масажи(поне 1 седмица)- не се разсеят-пункция...Това моето било мастопатия-запушване на каналите без възпаление, но бучките нараствали при продължаване на кърменето, и не се знае в какво могат да се превърнат.

И аз не знам какво да правя...Синът ми е с АБКМ, и то не към казеина, ами към нещо друго в кравето мляко, та и хипоалергенни млека не мога да му давам...Не яде кой знае какво, от шише не пие, други течности, освен кърма не поема...

Въпросът ми е имал ли е някой подобен проблем или инфо? Достраша ме, честно казано, за детето, и за мен...

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Мастопатия или галактоцеле? Rolling Eyes
Още - с радар пробвала ли си? По принцип мастопатии успешно се лекуват с него.

# 2
  • Мнения: 1 081
Мастопатия или галактоцеле? Rolling Eyes

Мастопатия казаха докторите...Канал с уширения, в които се е натрупало застояло мляко, и каналът е "пресъхнал", и млякото се е втвърдило, но засега няма възпалителен процес.

На въпроса за радара-това с магнити ли е?Ако е това-и на такива процедури ходих 15 дни...без резултат...

# 3
  • Мнения: 2 309
Аз съм с мастопатия / доста преди да забремене я имах/ на едната гърда и в началото имах проблеми с нея, но след 2- 3 месец нещата се регулираха, и сега понякога се запушва ей така от нищото, но като цяло я разработих много добре, на мен навремето мамолога ми каза, че кърменето помага на мастопатията, но пък щом при теб нещата са се усложнили...незнам какво да те посъветвам Sad

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Радарът не е магнит - като ехографа е, но е тесен лъч, който се насочва само към определеното място. Казват си му и ултразвук, както на ехографа, но е за физиотерапия специално, и машинката е по-различна.
Това, което описваш, прилича повече на галактоцеле и ако е наистина само с мляко, не би трябвало да създава проблем при продължаване на кърменето. Може да се направи пункция и да се аспирира с игла, като се изясни и какво е съдържанието - а ако няма процес или някакви изменения, които да будят тревога, тогава би могла да преговаряш с лекарите докога може да продължите с кърменето предвид проблемите на детето.

Последна редакция: сб, 28 апр 2007, 10:28 от hedra

Общи условия

Активация на акаунт