раждане във Весела

  • 1 410
  • 15
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Здравейте мами.Термина ми наближава -7май  и съм решила да раждам във Весела.Можете ли да ми кажете някакви отзиви за там,кой  какви впечатления има,но лични разбира се не слухове.Какво  е отношението на персонала?За  раждането ще разчитам на Д-р Дренски.За него имате ли впечатления?Колкото повече приближава времето за раждане толкова повече ме обхваща паниката.Дали всичко ще е наред.Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 683
Добър избор, няма да намериш по-добро отношение в друга държавна болница в града. Моето секцио беше във Весела, но при д-р Минев, докато работеше там. Иначе и д-р Дренски е добър избор, ето какво ми писа една мама от клуба наскоро:
"Мамичко на Валечко, благодаря ти за съвета,аз го реализирах на 27 март и от тогава съм горда майка на прекрасна принцеса. Извинявам се на всички, че не съм уведомила навреме за събитието, съобщих само в "отчетните майки-априлки", но ми е простено, защото сега имам много по-приятен начин да прекарвам деня си.  Остава ми свободно време, но предпочитам да я гледам как расте, докато спи, вместо да съм пред компютъра...
Много съм доволна от раждането, оперира ме Дренски-страхотен шев, с разграждащи се конци, упои ме Кючуков със спинална и епидурална упойка, изживях момента, както исках и се възстанових за 3-4 дни.
Ако на теб или на твоя близка е нужна повече информация, питайте, ще помогна с каквото мога
Целувки от моето съкровище за твоето , бъдете много щастливи..."

# 2
  • Мнения: 28
Привет, и аз мисля да раждам в Весела но чувам много противоречиви мнения.термина ми е на 09.07 така че имам още време да мисля къде да родя. Много моля мамите които скоро са раждали там, да разкажат за своите преживявания. На мен ми казаха че нивото много е спаднало откакто голяма част от персонала са си тръгнали и са отишли да работят в Селена.Преди време ходих до Весела на един извънреден преглед и ме преглежда д-р Кунчев, останах много доволна от неговото отношение към мен, гинеколожката която следи бременноста ми също ме навива за Весела              ( въпреки че тя не работи там) но все пак се очаква аз да взема решение. А на всички нас бъдещи мами ни се иска да вземем най- правилното решение в този момент! Благодаря ви предварително!

# 3
  • Мнения: 683
Моето секцио беше преди част от персонала да отиде да работи в Селена, но д-р Кунчев ме прие и изписа и имам добри впечатления от него. Иначе в сравнение с ВМИ е за предпочитане, поне нямаше хлебарки, а и акушерките са свестни и човечни.

# 4
  • Мнения: 28
Някой знае ли сега кои доктори работят в Весела, и ако имате мнение за тях ще ви моля да споделите. Изобщо какви са вашите впечатления от персонала като цяло, от отношението към родилките и бебчетата? Също искам да питам дали бебетата са при майките си или отделно от тях, и какво трябва да нося за раждането там( някакъв примерен списък- ако някой знае). Оставам с впечатлението, че май няма много мами които да искат да раждат в Весела и се питам защо? Моля за всякакво инфо по въпроса просто трябва да се реша най накрая къде да раждам( предполагам че най добре е в селена , но нямам възможност за това), така че трябва да си избера някоя от държавните клиники. Мерси предварително, и ще чакам вашето мнение( до 9 юли Simple Smile- тогава ни е термина.

# 5
  • Мнения: 683
Отношението е добро, бебетата са при майките.

# 6
  • Мнения: 1 174
родих във Весела преди 8 месеца моите близнаци при д-р Топалова,излючителен лекар,но вече работи в Селена,за съжаление на майките,които не могат да си позволят да раждат там.Иначе другите лекари,които са там също са добри,акушерките и педиатрите също,което е много важно.Условията малко им куцат,но така е във всички държавни болници,ако имате късмет да няма много раждащи има две стаи на етажа,които да ремонтирани и са доста добри,в тях настаняват само българки и си имат самостоятелен санитарен възел,иначе другите нямат,но за българките има отделни бани,които са нови и са добри,да си искате ключ за там,ако забравят да ви предложат,защото общите са мирезни.Лошото е,че във Весела раждат много циганки,аз изкарах голям късмет,че имаше някакво затишие тогава,бяхме само 5 българки на целия етаж,а понякога слагат допълнителни легла чак.Има една страхотна акушерка,ако ви се падне тя просто е супер,казва се Щиляна!Иначе като цяло отношението е добро,няма да се притеснявате,ще си задавате въпроси към персонала,и няма да се плашите,като викат раждащите ромки #CrazyНа всички леко раждане и ако някой иска да ме пита нещо,ще отговоря с радост HugИ още нещо в сравнение с ВМИ и аз знам,че във Весела е по-добре Peace

# 7
  • Мнения: 28
мерси за инфото,хубаво е да чуеш истината за нещата от други мами, а не от докторите, които работят там, да ти правят реклама:)
Искам да попитам знаете ли какво трябва да си нося за родилния дом освен всичките изследвания и направлението за раждане? И другия ми въпрос е ако се наложи раждане с секцио ( защото още не знам как ще раждам- бебо не се е обърнал както трябва и лекарите ме наплашиха, че нямало време, пък аз си мисля че имам време при термин на 9.07)трябва ли да имам предварителна уговорка с някой лекар и колко струва епидуралната упойка в ВЕСЕЛА? И ако  може да ми препоръчате някой лекар в ВЕСЕЛА ако се наложи раждане с секцио?
Ще следя мненията ви тук и ви благодаря  bouquet

# 8
  • Мнения: 1 174
мерси за инфото,хубаво е да чуеш истината за нещата от други мами, а не от докторите, които работят там, да ти правят реклама:)
Искам да попитам знаете ли какво трябва да си нося за родилния дом освен всичките изследвания и направлението за раждане? И другия ми въпрос е ако се наложи раждане с секцио ( защото още не знам как ще раждам- бебо не се е обърнал както трябва и лекарите ме наплашиха, че нямало време, пък аз си мисля че имам време при термин на 9.07)трябва ли да имам предварителна уговорка с някой лекар и колко струва епидуралната упойка в ВЕСЕЛА? И ако  може да ми препоръчате някой лекар в ВЕСЕЛА ако се наложи раждане с секцио?
Ще следя мненията ви тук и ви благодаря  bouquet

Ами мисля,че епидуралната упойка струва 100 лв.Трябва да носиш много неща-превръзки,лигнин,памперси,нощници,принадлежности за баня,комплект за изписване на бебо,аз си носех и биберони,с които веднага им затапих ревящите устички Mr. GreenАми общо взето е това,не се сещам сега за друго.Ако не искаш да плащаш отиваш без никакви уговорки,незнам кои лекари вече останаха там,но те са добри всички.Успех!

# 9
  • Мнения: 28
мерси за отговора, това за биберона не се бях сетила, но смятам че е много правилен ход Laughing и аз ще взема някое биберонче!!!

# 10
  • Мнения: 524
Може да си носиш шише (на бебо) за вода и термометър. Аз родих и двете си деца там, последно преди година и половина, без уговорки и останах доволна. Доколкото знам, ако се уговориш с лекар и е на смяна струва 250лв, ако не е на смяна и трябва да дойде от къщи 350лв.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 580
          Аз също родих моите момчета там. Много съм доволна. Вярно Минев вече го няма /аз раждах при него/, но пък Дренски е там. Имат много добри педиатри. Родих секцио и нямах никакъв проблем. Още следващия ден бях на крак. Имат най- добрия апарат за бебешката жълтеница / подарен им от Силви Вартан/. Освен тези ремонтираните стаи има и ВИП стаи на етажа. Мисля бяха по около 12лв на ден.

# 12
  • Мнения: 388
Аз също раждах и двете си деца там и съм страшно доволна,последното ми раждане беше преди близо 9 месеца и останах много очарована от екипа ,който ме изражда,попаднах на тях,без каквато и да било уговорка!

# 13
  • Мнения: 683
мерси за инфото,хубаво е да чуеш истината за нещата от други мами, а не от докторите, които работят там, да ти правят реклама:)
Искам да попитам знаете ли какво трябва да си нося за родилния дом освен всичките изследвания и направлението за раждане? И другия ми въпрос е ако се наложи раждане с секцио ( защото още не знам как ще раждам- бебо не се е обърнал както трябва и лекарите ме наплашиха, че нямало време, пък аз си мисля че имам време при термин на 9.07)трябва ли да имам предварителна уговорка с някой лекар и колко струва епидуралната упойка в ВЕСЕЛА? И ако  може да ми препоръчате някой лекар в ВЕСЕЛА ако се наложи раждане с секцио?
Ще следя мненията ви тук и ви благодаря  bouquet
Горещо ти препоръчвам епидуралната упойка за секцио, струва 95 лв, но си заслужава, няма да разбереш какво е болка!  Peace

# 14
  • Мнения: 1 174
Аз също раждах и двете си деца там и съм страшно доволна,последното ми раждане беше преди близо 9 месеца и останах много очарована от екипа ,който ме изражда,попаднах на тях,без каквато и да било уговорка!
.
Ама ние може и да сме се засекли във Весела,аз родих на 1-ви..09 и ме изписаха на 8-ми Wink

Общи условия

Активация на акаунт