Някой боледувал ли е от цистит?

  • 13 781
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 730
Моля,някой боледувал от това заболяване да сподели с какво се е излекувал.Много ще съм благодарна.При вас бързо ли отмина,или се проточи,защото лекарят ми каза,че е доста упорито и е нужно търпение?Какви медикаменти ви предписаха?

# 1
  • Мнения: 175
Лекува се с хомеопатия

# 2
  • София
  • Мнения: 10 825
Здравей! Аз имах цистит преди няколко години. Мина ми за 3-4 дни, лекуваха ме с Орафуран (мисля, че така се казваше). Появи ми се отново в началото на бременността, но не толкова остро и отмина от само себе си за няколко дни

# 3
  • Мнения: 2 082
синът ми скоро боледува.изписаха му антибиотик и има едни хапчета цистон-сега му взех от тях http://si-plus.com/index.php?p=16 -действали добре

# 4
  • Мнения: 741
Аз съм с хроничен цистит.Оправям се само с Цистон или Неуренал.Но ако за първи път ти се случва,трябва да си направиш изследване на стерилна урина,ако  има бактериална инфекция се пие антибиотик,иначе едва ли ще го излекуваш само с билкови таблетки.

# 5
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
На морето лятото направих страшна криза. Първият ден прекалих с водата, а тя не беше много топла. В аптеката ми препоръчаха ципрофлоксацин. Четири дни го пих, но още на втория почувствах облекчение.

# 6
  • Мнения: 730
На мен първо ми предписаха Неуренал ,Бисептол и мечо грозде.Без резултат.После две седмици пих Ципрофлоксацин.От него определено има полза.Накрая гинеколожката ми след преглед и изследване ми предписа Флажил-таблети и глобули.Изследванията показаха комплекси от Ectopia colli.Сега мисля,че вече отшумя,дано няма проблем.Ако пак обаче се появи вероятно трябва да пия и друго.Дадох урина и личния лекар ми каза,че изследванията ми са добри.Стерилна не съм давала.Може би,ако пак се появи ще трябва и стерилна да се вземе.

Последна редакция: сб, 28 апр 2007, 13:39 от Dayli

# 7
  • Мнения: 804
Антибиотика е едно на ръка и е задължителен. Но мен направо ме побъркваше паренето отдолу. По половин час седях в тоалетната и изкарам една пипетка урина...УЖАС.
Тогава ми казаха да си направя промивка с калиев перманганат (слаб разтвор-трябва да стане розов).
Оттогава как усетя парене и веднага промивка,а на другия ден - стерилна урина.

Изследванията показаха комплекси от бактерията Ectopia colli.

Не се казва комплекси,а колонии.Бактерията не е Ectopia colli, а Ешерихия Коли.
Не се заяждам,просто уточнявам.

# 8
  • Мнения: 730
Напротив,чета точно изследванията,плюс това съм учила латински,бактерията е точно така изписана и пише точно наличие на КОМПЛЕКСИ!

# 9
  • Мнения: 3 356
Аз съм с хроничен цистит.Получавам по няколко кризи годишно.Цаката е да ги хванеш в началото и тогава за ден,в най-лошия случай два съм готова.Пия Ципрофлоксацин.Освен него и биричка,чай-13 билки на Ламбрев.Обикновенно изкарвам една нощ (тогама ме хваща в повечето случаи) в тоалетната.Наистина паренето е влудяващо.

# 10
  • Мнения: 2 425
Аз също съм имала цистит и се излекувах с хомеопатия. С извинение урината ми беше чак червена.

# 11
  • Мнения: 804
Напротив,чета точно изследванията,плюс това съм учила латински,бактерията е точно така изписана и пише точно наличие на КОМПЛЕКСИ!

Хм.Учила съм и съм работила в микробиология,но такава бактерия няма. Най-честия причинител на уроинфекции е Escherichia coli.
И няма такова нещо като комплекси.Те са за живеене. Бактериите образуват колонии в лабораторни условия.
Провери наново, може да не си разчела правилно.  Thinking Ако е написан с левия крак,когато е счупен и латинския няма да ти помогне.  newsm62

# 12
  • Мнения: 91
Цистита си го нося от години. Изпила съм толкова Ципрофлоксацин, че чак вече не ми действа. Последните два пъти пих УРИНАЛ, който е на билкова основа, включително и когато бях бременна и съм много доволна.

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
аз лично - 1-2 пъти.
Цистон и Нелидикс си предписах и се позакрепих. Някъде 5-8 дни ме държа.
Но майка ми е "цар" на циститите. И нейната урина става червена. Задължително си пие АБ и прави поне 3-4 контролни стерилни урини.

# 14
  • Мнения: 730
Благодаря на всички за мненията!

Общи условия

Активация на акаунт