Леля Кики бий

  • 2 122
  • 29
  •   1
Отговори
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Преди малко слагах сина ми да спи, но той вика "Не иска спииии". Аз го питам "там в яслата така ли викаш на лелите, като те слагат да спиш" и той ми казва "Леля Кики бий"  Thinking

Показа ми, че го биела по памперса и бузките Rolling Eyes  Дали ме лъже   Thinking Понякога ме е послъгвал за дребни неща /като "имаш ли ако" и той ми казва, че няма, а всъщност се е наакал/ , та сега не знам да вярвам ли, да не вярвам ли  ooooh!

# 1
  • София
  • Мнения: 6 999
Съвсем скоро имах почти такава случка. Дариа ми каза, че една учителката я е ударила. На другата сутрин пак я попитах и тя пак потвърди... Казах й ако някоя я удари да му отговори, че ще иде в затвора, а тя веднага да отиде при директорката и да й се оплаче /Тя е любимата учителка на Дариа/. Същия ден се обърнах към директорката и просто й разказах какво ми е казала Дариа. Нито обвинявах, нито заплашвах - нищо. Тя обеща да разпита.

На другия ден /вечерта бившия взе Дари/ учителката поиска да говори с мен и естествено отрече. Каза, че не би си позволила никога да удари дете и прочие... Отново не я обвиних. Просто 'питах'.

Самата аз се чудя да вярвам ли или не на Дариа, но поне показах, че за мен нещата са сериозни.

Независимо дали вярваш или не - пред него не поставяй думите му на съмнение - дай му няколко указания как да действа ако пак някой го удари. 

# 2
  • Мнения: 6 206
Да, така е, при всички случаи говори.
Аз също съм чувала приказки, говорила съм с тях, от тогова през ден питам така между другото като си говорим с кой си играл, какво ял, коя песен пеели, дали някоя учителка не си е позволила нещо, отговорът е винаги "не". Почти съм убедена вече, че и първият път като ми каза не е било така.

# 3
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Да. След празниците ще се опитам спокойно да поговоря с лелята. Лошото е, че малкия не говори добре и не се изразява добре, всъщност той сега тепърва започва да свързва изречения и за това  не може да ми обясни, какво точно се случва.  Rolling Eyes
А ми е ясно, че лелята винаги ще отрече, то друго какво й остава, но ако е истина, поне ще й стане ясно, че детето си казва и от там нататък се надявам да не се повтаря станалото /ако изобщо е станало/

По скоро ми се искаше да разбера, дали децата лъжат за такива неща или е лошо изразяване или са видяли нещо, а го пресъздават така, че на тях се е случило  Rolling Eyes
Споделете опит, моля  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 7 362
                        Аз на нашия не вярвам.Познавам много добре персонала,все на ръце го носят,но онзи ден го питам какво правят ,а той отговаря:"Леля бие пъчката".На въпроса "къде" ,отговор "дупето" и вече на въпроса "защо" го излових дяволчето  Mr. Green "щото не иска папка" ,а той яде като ламя /пу,пу /.В къщи сме луднали защото точно си е хапнал доволно и писва , иска и се сеща , за нещо дето трябва да се приготвя,правим го,яде и пак следващо.И така можем да си готвим цял ден до сега нищо за ядене не е отказал. Mr. GreenПитам персонала дали се храни и те се смеят,че иска постоянно допълнително и даже яде сам /нещо което в къщи не става  Twisted Evil
                        Разказва и ,че пеят,танцуват ,свирят му на акордеон,но съм установила,че нещо когато не му се иска бързо,бързо съчинява .Да се чудиш от къде му идват в ума всички тези приказчици. Laughing Вчера тръгва и иска " на баба гупата" и като разбира,че не съм на работа веднага "деди доде зима".Знае си човека кой най-често го взима и даде нареждане.Разбира се ние тичаме първи и много често го засичаме как се пазари с персонала за едно или друго нещо и хич не отстъпва овена му с овен. Mr. Green А когато се чуди как да се измъкне е казвал даже "мама бие" и какво ли не още,а майка му цял ден е на работа,вижда го чак в 20 часа,а той ни разказва за боя в 10 сутринта,а мама е излязла на работа когато още спи. Twisted Evil Тя като се върне ще ги "убие" от целувки и прегръдки,защото ги е оставила толкова малки и се е върнала на работа,а той " бие". Mr. Green

# 5
  • Мнения: 27 524
Не ми се вярва да посягат. Особено по бузките. Айде, някое шляпване по памперса може, но шамари? Едва ли... Децата вече се учат да играят театър и да търсят съжаление. Ако наистина ги бият, неподправения страх си личи. Разбира се, все пак поговори с жената.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 999
По скоро ми се искаше да разбера, дали децата лъжат за такива неща или е лошо изразяване или са видяли нещо, а го пресъздават така, че на тях се е случило  Rolling Eyes
Споделете опит, моля  Simple Smile

Опит мога да споделя само в качеството си на бивша малка лъжла  Mr. Green От 3-тата ми година до към 18-тата никой не ми вярваше у дома. Майка ми още разказва как цветно съм описала на баща ми мъжа, с който тя се е запознала и очевидно сприятелила по пътя към баба ми, какво са си говорили, той какво ми е купил и прочие /около 3-4 годишна съм била/, подобна история, но за баща ми и девойка, с която той се е запознал на плажа...  Mr. Green Mr. Green Долни лъжи от моя страна.  Embarassed Embarassed

Ноооооо - никога не поставяй под съмнение думите на детето за проявено към него насилие, дори да си убедена, че са лъжа.  Naughty Рискуваш то да не сподели с теб ако нещо действително му се случи/да не дава Бог/. Задължително му казвай как да се държи в случаи на насили, дори да ти се струва, че нищо не е запомнило.
А и ако трябва да избирам м/у учителката в градината и детето си - предпочитам детето. Както и предпочитам да си преместя детето в друга градина без причина или да поискам обяснение без причина, пред това да има нещо и аз да го пропусна, за да не обидя някой. 

# 7
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Иса ти е писала добре
просто го инструктирай какво да направи ако някой го бие - да каже, че ще се оплачи на мама и че лелката ще иде в затвора или тати ще я налббие или мама или още нещо. МОже и нещо по-сложно - да усети лелката, че детето има ясна представа какво ще й се случи ако тя го бие

# 8
  • Варна, България
  • Мнения: 727
Не мисля, че на такава възраст могат да си измислят, че някой ги бие  newsm78
Моята племенничка на 2 г и нещо също се оплака, че"Леля бий" и като я питахме защо каза "Кали плюе" /не харесала яденето и го изплюла/.
Може би лелките разчитат на това, че в яслата децата все още не могат да говорят и обясняват добре и дори и да си позволят нещо, то ще е безнаказано.
И се чудя как дете, което не може да говори добре, ще каже на лелките за затвор и т.н.

# 9
  • Мнения: 494
Иса ти е писала добре
просто го инструктирай какво да направи ако някой го бие - да каже, че ще се оплачи на мама и че лелката ще иде в затвора или тати ще я налббие или мама или още нещо. МОже и нещо по-сложно - да усети лелката, че детето има ясна представа какво ще й се случи ако тя го бие

Абсолютно съм съгласна-по-добре да кажат после лелките,че детето прекалява,отколкото да не знае какво да прави или пък да си замълчи,когато наистина нещо стане(моят опит ми е показал,че лелките доста се стряскат,когато някое дете ги "затапи" Simple Smile).Мисля,че лелките наистина имат навика да подценяват малките дечица в яслата,обаче ако детето може да каже нещо като "леля кики бий",ще може да каже и нещо друго...така,де...а-ма-ха!!!

# 10
  • Мнения: 326
И според мен децата не лъжат в тази възраст, при положение че в къщи не се използва този начин на възпитание детето няма как да си го измисли-най-малкото го е видяло от някъде.  Аз бих споделила какво ми е казало детето на лелката за да има впредвид че ако нещо такова стане то ще ми каже

# 11
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Те не лъжат на тази възраст, а по-скоро не се изразяват добре, явно, и ето какво ме навежда на тази мисъл-
Ето един конкретен случай:
Карам му се за дадена беля и му казвам, ще те набия или ще те напляскам и правя от ония жест с ръката, който показва шамарче /сещате се, предполагам/. И след малко мъжа ми влиза в стаята и сина ми му казва: "Мама, бий Вани" и прави жеста с ръката, който е видял от мен  Laughing

Та ако някой гледа отстрани, без да е наясно ще си помисли, че аз го бия. А детето просто не се изразява добре в случая  Rolling Eyes

# 12
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
И според мен децата не лъжат в тази възраст, при положение че в къщи не се използва този начин на възпитание детето няма как да си го измисли-най-малкото го е видяло от някъде.  Аз бих споделила какво ми е казало детето на лелката за да има впредвид че ако нещо такова стане то ще ми каже

лъжат лъжат
моята приятелка дъщеря й като я питаш - кой се наака, отговаря - мама
а веднъж казала че леля й я бие
което 1000% не е вярно
в момента когато въображението почне да работи - детето почва да фантазира
то не е точно лъжа, а фантазия - децата не правят разлика

# 13
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Didia, може детето да е видяло как някое друго дете не яде и му прилагат някакви "мерки", дали бият, е друг въпрос... Спомням си моят на 2 г. 3 м. беше казал, че госпожата в яслата му казала, ако не млъкнеш, ще извикам мишките - това трудно ще си го изфантазира. Не е бой, но му държа влага доста дълго.
Аз няма да се учудя, ако на "леля Кики" й се е свършил нервният запас и е тупнала някое дете, макар и леко.

# 14
  • Мнения: 25 448
Малките деца имат невероятната способност да усещат какво очаква възрастният човек от тях. Понякога си измислят, само и само да оправдаят очакванията му и да бъдат харесани и одобрени. И искрено си вярват, при това.
Действителен случай с мои познати. Нова учителка, за първи ден в детска градина, извежда децата с помощта на лелята на разходка в близкия парк. Срещат майката на учителката и се спират да си поговоят. Майката закача децата:
- Харесва ли ви новата учителка?
- Даааа - отговарят в хор децата.
- А вие слушате ли я?
- Дааааа...
- А тя бие ли ви?
- Дааа... - охотно потвърждават малките. Учителката само дето не припада от ужас.  Laughing

Моят син на тази възраст гордо обявяваше как го биел баща му, който никога не го е докосвал с пръст. Малко по-голям ни беше обзавел с любовници - и мен, и баща си. Добре, че не сме ревниви, че сигурно и до развод щеше да ни докара - толкова беше убедителен в думите си.   Joy

Общи условия

Активация на акаунт