Нормалистан

  • 765
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 158
Като паралел на темата "Абсурдистан", моля споделете мнения за нормални според вас неща, случващи се около вас или биха се случили/следва да се случат или просто са такива,според вашата представа за нормалност. Може и научна фантастика, ако няма живи примери от реалния живот.

# 1
  • Мнения: 4 392
Помислих си, че Киселяк е пуснал темата... Thinking

Има и доста нормални неща, но в в малките часове трудно мисля..

Няколко пъти вече се връщам вкъщи с детето вкъщи след разходка и установявам , че съм забравила да заключа вратата на апартамента. Все още не са ни обрали. Confused

# 2
  • Мнения: 1 002
темите на Ол-чо са много глупави ,
особено втората , където ,милият, седи и чака ЕС да оправи живота му ...

# 3
  • Мнения: 822
Не съм сигурна,дали моя пример трябва да го споделя тук или в темата за абсурдите,защото някои могат да възкликнат,че написаното е абсурдно...
По повод на разговор с позната,която днес пристигна тук от България...Та тя беше леко възмутена,че никой не й е помогнал, когато се е качвала с количката и личния багаж в самолета или автобуса.Става дума за западноевропейска страна.
От скромния ми опит с различни авиокомпании зная,че не бива да очаквам помощ никъде.Но споделих с нея и радостта си,че само веднъж ми се случи да ми помогнат.Беше български екипаж. Стюардесата постоянно се закачаше със сина ми,дори си поигра с него;пилотът лично ми свали количката и багажа и ги качи в автобуса;митничарката помоли 20 души преди мен,да ме пропуснат с детето напред.Подобно нещо не ми се е случвало никъде другаде освен в България...Но си мисля,че такива постъпки вече минават в графа "ненормални"...Все пак и спомените топлят...

# 4
  • Мнения: 3 447
Преди около месец, по време на едно пътуване, се натъкнахме на горски пожар. Обадихме се, пожарната пристигна след 15-20 минути... а ние предварително бяхме решили, че изобщо няма да си направят труда да дойдат. Тъжно и горчиво е, че нормалното изпълнение на задълженията вече ни се струва геройство.
Все пак, хубаво е, че има хора, които си вършат работата съвестно - като пожарната в Сандански.

# 5
  • Мнения: 3 405
Темата за Абсурдистан я пропуснах, макар, че сигурно много щях да пиша.

Скоро бях на практика е един център за работа с хора с умствен дефицит. Трогната съм от професионализма на психолозите и социалните работници там, от отношението към тези хора, които са част от нас, а обществото ни ги игнорира и се страхува неоснователно.
Видях човешкото в най-чистия му и съвършен вид.

Последна редакция: сб, 28 апр 2007, 10:00 от Анджелина

# 6
  • Мнения: 3 423
Това с помощта за багажа го изживях
преди месец. Не само стюардесите, на
които това им е работата, но и пътници
ми помагаха за раници, колички, бебе.
Но ми се е случвало и немци да ми помагат.

Преди време баща ми си изгубва портмоне.
Всички мислехме, че е откраднато. Смяна на
документи, ходене по банки, тюхкане. Докато
един ден не се обади някакъв човечец, намерил
портмонето, срещнаха се с баща ми, 350 лева е
имало вътре, и те стояха непокътнати.

# 7
  • Мнения: 4 138
забравих си чантата в заведение в ахтопол. пари, задграничен паспорт с перманентна виза, немски паспорт на половинката.
така и не разбрах че съм я забравила. след седмица ме издириха в едно диво село и отидох да си я взема. нищо не липсваше.
хората ми се усмихват, усмихват се и на бебето. някои се опитват да помагат с количката. поздравяват в асансьора.
съсед кърти под нас в 15 следобед. правя му забележка. не ме псува, спира да кърти.

# 8
  • Мнения: 4 585
Синът ми си загубил телефона в София.
Сутринта един мъж се обади от него, да му го предаде.

По телевизията даваха една слаба, възрастна жена.
С две чанти помолила един мъж да и помогне да се качи в трамвая.
В следващият момент се оказала вътре в трамвая, на най-горното стъпало.
Мъжът я вдигнал и я пренесъл. Казал, че това му е работата.
Играел балет. Joy

# 9
  • София
  • Мнения: 1 158
Когато водя сутрин сина си до яслата с градския транспорт, абсолютно винаги някой ми отстъпва място.   

# 10
  • Мнения: 1 065
Една вечер се звъни на вратата и един възрастен мъж с вид на клошар пита тук ли живее еди-кой си ,и казва името на мъжа ми. Бях сама,стреснах се и на въпроса ми дали  няма някаква грешка и за какво го търси той каза ,че е намерил талона на колата ни и иска да му го даде.Аз пак не вярвам ,звъня на мъжа ми и го питам дали талона  е в него,и след като той каза ,че не може да го намери  се сещам ,че бяхме дали колата с документите на наш познат да закара свой близък на лекар в София. Оказа се наистина ,че това е нашият талон ,намерен от този човек с вид на скитник,с когото аз се страхувах дори да разговарям.Даде ми го ,аз му дадох известна сума пари и той си тръгна.Най шокиращото е ,че ние живем на 80 км.от София и той е тръгнал с влак да го донесе на написания адрес и ни спести доста разправии и главоболия,а аз в началото дори не исках да разговарям с него.

# 11
  • Мнения: 100
темите на Ол-чо са много глупави ,
особено втората , където ,милият, седи и чака ЕС да оправи живота му ...

Пази боже, ЕС да "оправи" живота ми!!!
Не желая разни мазни европейски чиновници да ми дават наклон на х*я, а да дойдат да поживеят тук.

А дали темите са ми глупави? Да глупави са!
Пусните Вие(white_r) една умна тема!

Що ми се струва, че не си оправяна скоро!?
 

Последна редакция: сб, 28 апр 2007, 23:15 от all

Общи условия

Активация на акаунт