Помощ - ипотечен кредит

  • 5 251
  • 26
  •   1
Отговори
Направо не знам от къде да започна. Направо ми идва да зарева... С мъжа ми изтеглихме ипотечен кредит от банка Пиреос за сумата от 50 000 евро. Когато договаряхме срока на погасяване от банката го смятаха, че за 25 години ще е около 500-600 лв. на месец. Вчера преведоха парите и дадоха погасителния план, оказа се, че за 25 години трябва да плащаме по 420 евро всеки месец! Видяхме се в чудо ! Да не говорим че има годишна такса обслужване и още 1000 неща... Искам да попитам тези, който са теглили кредит - това нормално ли е? Вие колко плащате? На мен ми се струва адски много, накрая ще го платим тройно  Cry Sad ако изобщо успеем да го изплащаме ...И сега вместо да се радваме за новото жилище ние сме изпаднали в паника как ще се справим...
Моля ви да споделите вие колко плащате и как ви се вижда това, аз се чувствам излъгана и направо не знам как ще се оправяме... Cry

# 1
  • София
  • Мнения: 17 142
Как така от банката първо са смятали едно, а после друго? Как така сте видели погасителния план СЛЕД като са превели парите, нали преди това се подписва договора, там какво пишеше???
Иначе по принцип са си сериозни вноските за такава сума, нормално е май.

# 2
На договора не пише погасителния план. Договора го подписахме миналата седмица, на самия договор не пише нищо за вноските, пише само лихвения процент и че крайният срок за издължаване е 300 месеца (25 години), а парите приведоха вчера и вчера дадоха погасителния план.

# 3
  • Мнения: 188
Много съжалявам за това ,което ви се случва в момента, но или нещо не сте се доразбрали в началото или наистина са ви излъгали много сериозно. А на 50 000 евро месечната вноска за 25 год. наистина е горе долу около 400 евро
Ние например ще теглим 16 000 евро за 30 г и вноската ще е около 100 евро, така че наистина би трябвало да е към 400 евро Sad

# 4
  • София
  • Мнения: 67
Ние също искахме да теглим само че 40000 евро за 25г и се пада да връщаме по 300-350 евро на месец.Според мен е нормално

# 5
Ами явно е нормално значи, но на мен главата не ми го побира как ще се справим.... Cry Sad Накрая им се връща тройно...Просто кредитният консултант в началото ни направи една сметка, после съвсем друга се оказа, но ние сме си виновни, каквото сме си надробили ще си го сърбаме или ние нещо не сме доразбрали, или момчето от Кредитланд е объркал сметките в началото.

# 6
  • Мнения: X
Изтеглихме 40 000 евро от Алианц, за срок от 20 години.
Вноската по кредита , след преподписване на договора  е 330 евро месечно.
Още в момента, в който оформяхме нещата документално ни изчислиха и ни казаха колко ще е месечната вноска. Дори няколко пъти изчисляваха, защото и ние не бяхме наясно каква сума точно искаме.Накрая, когато решихме ,че искаме 40 000 евро, ни го сметнаха първо с намаляващи вноски (не ни устройваше) и след това ни го сметнаха с равни месечни вноски.

# 7
  • Мнения: X
А да! И на края на погасителния период ще им върнем 90 000... Rolling Eyes

# 8
# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Добре де, как така ще подпишете договор без да видите погасителен план?! На база на думите на някакъв консултант?
Ние миналата година теглихме ипотечен кредит, като преди това обиколихме доста банки и изисквахме подробен погасителен план за евнтуалната сума. Едва след като събрахме няколко такива и се запознахме с останалите условия, избрахме банката.

# 10
  • Мнения: 5 178
Ами явно е нормално значи, но на мен главата не ми го побира как ще се справим.... Cry Sad Накрая им се връща тройно...Просто кредитният консултант в началото ни направи една сметка, после съвсем друга се оказа, но ние сме си виновни, каквото сме си надробили ще си го сърбаме или ние нещо не сме доразбрали, или момчето от Кредитланд е объркал сметките в началото.

Хубаво сте се съветвали с инспектор от Кредитланд, ама той може да ви каже каквото си иска, а в банката условията да са били съвсем други..
Погасителния план е трябвало да ви се покаже при подписването на договора. Освен процента към момента(който не е фиксиран обикновено, или пък е фиксиран за първите x години) и сумата трябва да е дадена и вноската. И информацията за таксите се вписва също в договора за заем.
А за сумата, която ще трябва да върнете на банката.. ами сметнете ако 30 год трябва да живеете под наем, кое ще ви излезе по-добър вариант, пък и цените на имотите не само в Бг вървят нагоре

# 11
  • София
  • Мнения: 1 603
Не ми се струва сериозно, да изтеглиш толкова пари и да не си осведомена  за размера на вноската newsm78, че и стакава голяма разлика..... Знам, че звучи грозно - ма аз като ходя до магазина си правя сметка, а ако искам да взема 50 000 Е със сигурност ще съм добре осведомена, честно казано не ми се вярва от банката да са ви "излъгали".

# 12
  • Мнения: 5 178
Не ми се струва сериозно, да изтеглиш толкова пари и да не си осведомена  за размера на вноската newsm78, че и стакава голяма разлика..... Знам, че звучи грозно - ма аз като ходя до магазина си правя сметка, а ако искам да взема 50 000 Е със сигурност ще съм добре осведомена, честно казано не ми се вярва от банката да са ви "излъгали".
Не са банката, а Кредитланд. Отделен е въпроса, че те сляпо са се доверили и не са отишли да проверят на място
Кредитните консултанти в повечето случаи препоръчват точно определена банка. Кредитекс маса време предлагаха като най-добри кредитите от БулБанк, отиваш и ти казват ми това е най-доброто на пазара, и никой не си прави труда да смята конкретно за твоите изисквания.. Същото като с брокерите на недвижими имоти - големи конмисионни и калпава услуга, ако може да се нарече така

# 13
На нас ни препоръчаха ОББ или Пиреос, защото само те отпускали кредит с недоказани доходи. Изкарваме достатъчно пари с мъжа ми, но до момента и двамата бяхме с прекъснати осигуровки и затова нямаше как да докажем дохода. В момента работим по въпроса и след 6 месеца ще преподпишем договора на друга лихва. Сега ги изчислих - тогава вече вноските ще паднат с около 100 евро! Което е поносимо за нас, вече се успокоих и се надявам всичко да е ок и да успеем да преподпишем договора ... разликата между 9,4% и 6,4% е доста голяма, когато се касае за такава сума!

Пуснах темата просто за да споделим информация за ипотечните си кредити и погасителният план. Да разбера има ли и други хора като нас, които са си вързали ръцете за по 20-30 години и по колко им излиза на месец заема.
Може пък да помогне на други хора, които са решили да предприемат тази стъпка. Ние наистина избързахме и форсирахме нещата просто защото харесахме апартамента, капарирахме го и след това трябваше бързо да усвоим кредита....

# 14
  • София
  • Мнения: 276
Да, така вече ви излиза сметката.
Чудех се аз, защото ние имаме ипотечен кредит от банка Пиреус с лихва 6,4% за 30 години - 50 000 евро и вноските ни са много по-малки.
Е, аз преди да подпиша бях сметнала всичко до стотинка. Имах и кредитен консултант и тн., но разчитам най-вече на проверката...

Този кредит на Пиреус с доказан доход е най-изгодното, което има на пазара в момента. Наистина!

Общи условия

Активация на акаунт