Допускате ли много хора до себе си?

  • 2 935
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 577
С колежката ми на работа сме в лек спор.

Значи - тя е дръпната леко, има 5 приятели и познати (нейни думи) общо. Казва, че и стигат, и че нужда от повече няма. Така било по-добре. Трудно допуска някой до себе си.

Аз това не го разбирам. Точно обратното съм - умирам да се запознавам с нови и нови хора, да създавам нови отношения. Понеже през работата ни минават много хора всекидневно - аз често се заговарям, общувам.
Смея да кажа, че имам вече няколко сериозни познанства, а защо не и приятелства за напред?  Wink

Ето това тя не го разбира, и ми се чуди - как допускам така хората до себе си, как се заговарям и сприятелявам, и отделям време? Не е правилно според нея.

Какъв човек сте вие?

(всъщност темата не е дали лесно се заговаряте и сприятелявате, а дали е правилно да допускаш до себе си много и различни хора, нещо не формулирах май правилно)

# 1
  • Мнения: 10 758
Отворен за всичко и всички.
Колкото повече, толкова повече.

# 2
  • UK
  • Мнения: 3 959
Аз обичам да се запознавам с нови хора, но съм твърде притеснителна за да го правя. А съм още по дръпната от колежката ти - обичам да съм в близки отношения с един човек, не мога да разпределям най силните си приятелски чувства между повече хора и обичам да съм само с един човек. Лошото е че повечето хора не са такива, но съм свикнала отдавна и не изисквам от никого пълното му, 100%тово внимание. Опитвам се да работя по това, защото го имам за проблем.

# 3
  • Мнения: 6 992
Много дръпната.
Изглеждам отворена към хората, но не е така.
И за мен не е правилно да допускам много хора. Правила съм го, било е грешка. Сега ми е добре с 3-4 приятелки и моето семейство.

# 4
  • Мнения: 805
Като колежката.

# 5
  • Мнения: 7 110
Като Калпазанка.

# 6
  • Мнения: 1 629
Допускам. Избирателно.

# 7
  • Мнения: 1 992
Хора до себе си много трудно допускам. Ако имам нови познанства те трудно биха се превърнали в приятелства. Достатъчни са ми хората, които са се доказали през годините.

# 8
  • Мнения: 4 726
Вече не.

# 9
  • Мнения: 5 577
 Confused Добре, защо според вас не е хубаво да се допускат повече хора, да се създавт нови и нови отношения?
Лично аз не виждам нито едно отрицателно нещо в това.

Колежката не успя да ме убеди в гледната си точка, ама изобщо - доводите и причините и бяха безмислени. Затова и пуснах тема.

# 10
  • Мнения: 4 726
Предпочитам да не се разпилявам емоционално в излишни познанства честно казано. Стига ми да се съсредоточа в няколко такива.

# 11
  • Мнения: 3 447
Не става въпрос дали е хубаво или лошо, а за нагласа и темперамент, според мен. Аз съм като колежката ти, също.

# 12
  • Мнения: 936
Вече не, опарих се 1-2 пъти и внимавам. Добри познати да, но близки приятели - по-малко.

# 13
  • Мнения: 5 577
Предпочитам да не се разпилявам емоционално в излишни познанства честно казано. Стига ми да се съсредоточа в няколко такива.

Ама защо, от това разпиляване се губи качеството ли?

П.П. Като казвам 'допускаш" нямам в предвид да си разказваш лични неща на всеки.

# 14
  • Мнения: 3 423
Човек не е винаги на 20.
Малкото често е много.

Общи условия

Активация на акаунт