Триизмерен видеозон!

  • 836
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 164
Може ли някой да ми каже дали на триизмерен видеозон може да се определи със сигурност в коя седмица съм бременна.Понеже ми е нередовен цикъла не съм сигурна кога е станало.На една ехографска диагностика пише следното  Б.П.Д. 2,2 см , отг. на 12,4 г.с.       това съвпада с моите изчисления.Какво  точно е 2.2 см - Главичката на бебето или цялото .Ако имате и вие такива снимки можете ли да ги сравните дали отговарят.Малко ми е объркан въпроса , но ме интересува дали е възможно да се получи разлика от 2 седмици.Зная че се брои от началото на последния цикъл.Като отидох първият път на видеозон /триизмерен / докторката ми каза че зародиша е на 21 дни.Възможно ли е с такава точност да се изчисли?
Извинявам се за объркващите въпроси, надявам се част от вас да ме разберат Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 6 164
Трябва да знаеш последната ти менструация кога е била, по това се определя в коя седмица си, не по деня на зачеване - това почти никой не го знае.
А на снимките пише на коя г.с. отговарят различните показатели на бебето - глава, крак и т.н. Не си ли говорите с лекаря, като те преглежда?

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 21 602
Размерите на бебето и г.с., които определя ехографа, бил той 2Д или 3Д и т.н. са относително понятие....най добре е с ПРМ (последната редовна менструация) да се изчисли термина, като ако цикъла ти е по-дълъг, по принцип се удължава ФФ( фоликулярната фаза) / се измества напред  евентуалния ден на ову-то/зачатието.
Отклоненията с една до две седмици в г.с. според ехото са нормални, не трябва да будят притеснения.

# 3
  • Мнения: 164
Не са ли по-добри триизмерните от другите,не са ли по-точни?

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 21 602
Ами те 3Д са за кеф на родителите ... може би са по- прецизни, но пак не биха могли да "кажат" , кога е станало зачатието....мисля Thinking
Разпитай повечко доктора си. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 652
БПД е обиколката на главичката на бебчо, според размера й ехографът изчислява на коя седмица отговаря. Измерва се и дължината на бедрото и по същия начин показва на коя седмица съответства. Двата размера се сравняват, като нормалното разминаване между тях е 2 седмици, т.е. бебчо се развива равномерно.
Отделно се изчислява и гестационната възраст - спрямо ПРМ (последна редовна менструация). Нормално е разминаване във възрастта по ехограф и гестационната възраст пак около 2 седмици.
Разбира се, следат се и много други размери - на стомашната сянка, нухиалната гънка и др.

По отношение на ехографите - разбира се 3D са по-прецизни, освен това повечето имат и Доплер (т.е. дали добре се кръвоснабдява през пъпната връв) и разни други работи, които само докитата си разбират и следят.

Общи условия

Активация на акаунт