Памперси за многократна употреба

  • 8 366
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 818
Запътила съм се към по-"зелените" идеи и много ми се иска да минем на такива памперси (успоредно с ЕБХ). На бг пазара обаче има само Бамбино Мио и се чудя те ли са най-добрите? Имам възможност да ми донесат от чужбинско, но не знам каква марка и колко...
А тези, които са ползвали Бамбино Мио - доволни ли сте? Колко са оптималния брой? Изобщо споделете опита си, моля  Praynig Hug  bouquet

# 1
  • Мнения: 4 447
И аз само за тях знам. Мсля,че въпреки всичко това си е усложниене - да переш пелени и да гладиш и т.н... по 1001 пъти в седмицата... #Crazyаз лично не бих сменила еднократните. Едно вмреме не е имало другои за това сме били повиване,сега като има пелени за еднкократна употреба не виждам смисъл в другите., Все пак всеки решава сам засебе си. Flutter

# 2
  • Мнения: 1 273
Смисъла на тези  памперси го е писала момичето, но ти май не си я разбрала Thinking

Запътила съм се към по-"зелените" идеи и много ми се иска да минем на такива памперси (успоредно с ЕБХ)........

# 3
  • Мнения: 4 447
Смисъла на тези  памперси го е писала момичето, но ти май не си я разбрала Thinking

Запътила съм се към по-"зелените" идеи и много ми се иска да минем на такива памперси (успоредно с ЕБХ)........

най-верояртно...днес  не съм в час  Cry

# 4
  • Виена
  • Мнения: 1 247
И аз съм в голямо чудене по въпроса. Ето един австрийски сайт (има и английски, не е само на немски)
http://www.popolini.com/
Ще ми е ентересно да прочета мнения от ползващи такива памперси.

# 5
  • Мнения: 1 896
И аз само за тях знам. Мсля,че въпреки всичко това си е усложниене - да переш пелени и да гладиш и т.н... по 1001 пъти в седмицата... #Crazyаз лично не бих сменила еднократните. Едно вмреме не е имало другои за това сме били повиване,сега като има пелени за еднкократна употреба не виждам смисъл в другите., Все пак всеки решава сам засебе си. Flutter

Пелените за многократните памперси не е нужно да се гладят, имат еднократна подложка, която е биоразградима и се изхвърля в тоалетната, така че не се налага като едно време да изчегъртваш акото от пелената преди пране. Освен това сега всеки има пералня, а едно време са прали всичко на ръка. Не мисля, че е голямо усложнение да ползваш такива пелени. Определено си струва, като се има предвид колко по-малко боклук ще изхвърлиш на сметището.
От Бамбино Мио съм пробвала само преходните гащи, но и аз смятам за другото бебе да взема такива памперси в комбинация с ЕБХ.
Между другото Бамбино Мио и са от био памук, което също е голямо предимство.

# 6
  • Мнения: 11 607
Бихте ли ми обяснили що е това пелените за многократните памперси и ЕБХ - ама моля, не ми се смейте за невежеството.....

# 7
  • Мнения: 3 161
аз също имах интерEс към бамбино мио, но ме разубедиха. първо продавачка в магазина, после Duol, която ги е ползвала, иначе е фен бна ЕБХ. Дано да се включи и да каже тя.

# 8
  • Мнения: X
ЕБХ -естествена бебешка хигиена,
но за пелени за многократна употреба за пръв път чувам и аз.Ще ми е интересно да науча малко повече.

# 9
  • Мнения: 2 818
аз също имах интерEс към бамбино мио, но ме разубедиха. първо продавачка в магазина, после Duol, която ги е ползвала, иначе е фен бна ЕБХ. Дано да се включи и да каже тя.

A какви са доводите против?  newsm78

# 10
  • Мнения: 3 161
Скъпи са, става много дебело парчето на дупето, найлоновите гащи отгоре запаряват, често пропускат, остава и хамалогията с прането... Поне това ми казаха и аз бързо се разубедих.  Основното им предимство май е за екологията, но като помислиш, доста вода трябва да отиде, за да се отмият твърдите отпадъци...

# 11
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Добре де, нали имало еднократни биоподложки, за какво отмиване на твърди отпадъци става въпрос тогава? Емем, ще вземеш и мен да разубедиш...  newsm78

# 12
  • Мнения: 2 818
Скъпи са, става много дебело парчето на дупето, найлоновите гащи отгоре запаряват, често пропускат, остава и хамалогията с прането... Поне това ми казаха и аз бързо се разубедих.  Основното им предимство май е за екологията, но като помислиш, доста вода трябва да отиде, за да се отмият твърдите отпадъци...

Хм... Май само запаряването ме притеснява, вярно че пише водонепропускливи, но дали е найлон  newsm78
Водата, която се изразходва не е толкова много + екопраха на фона на твърде бавно разлагащите се памперси и винаги сухото дупе (предпоставка за по-бавно научаване на контролиране на тези процеси) ми се вижда малък проблем... а и водата си извършва кръговрат, тя не се губи... (и има подложки)
Май ще взема първо да ги пробвам и после да инвестирам...

# 13
  • Мнения: 3 161
Най-добре ела пак на някоя среща на "естествените" (виж в Календар на събитията), на която присъства и Duol - ще я помолим да донесе, за да видиш. Само едни гащи май са към 15 лв... доста скъпо наистина, ако само за ексепримент ги купуваш (ако вземеш комплект за целия цикъл, може и да се върже сметката в края на 3-тата година). Освен това, стори ми се, че опаковането е доста по-сложно от еднократните пелени, което пък затруднява значително ЕБХто- което си е най-екологичното. А подложката е тънко парче, като лигнин, която уж прави така, че да остава сухо дупето и после се изхвърля с отпадъците във ВЦто, но е абсурд да поеме голямо количество материал - със сигурност минава и през нея. 

# 14
  • Мнения: 3 161
Basilisk, сори, че правя антиреклама... това съм чула от втора ръка, нямам личен опит. Иначе и аз се интересувах как да спася природата. Впрочем, при малките е трудно, ама при големите деца, когато материалът в памперса е твърд, често го хвърлях в тоалетната, но се чудех само аз ли съм толкова луда и си усложнявам живота, даже щях да пускам тема в бг-мамма, да питам. После попаднах на разни зелени идеи и явно не съм само аз, дето съм се замислила за околната среда... А бебешкото пък се оказва толкова мазно (ех, силна кърма!), че изплува над водата и доста трудно потъва, така че пак си е преразход на воден ресурс  Mr. Green. Става дума за случаите, когато съм успяла с ЕБХ, разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт