Струва ли си да продължавам така?

  • 4 907
  • 53
  •   1
Отговори
Привет!

Днес съм за първи път в този под-форум, но все повече си мисля, че съм за тук. Някои от вас може да ме познават от под-форума за деца с увреждания, но днес предпочетох да съм анонимна, защото ще споделя твърде лични неща.

Имам две малки момиченца, с баща им живеем на т.н. "семейни начала", казано с известни уговорки. Всеки се издържа сам, аз издържам къщата и децата, той купува чат-пат АМ и памперси за децата, с което общо взето грижите му за тях се изчерпват. Живеем в моя апартамент, той е дал неговия под наем, прибира си парите и нямам идея какво ги прави.

Работи на 2 места - една държавна работа - 24 часови дежурства (бих казала, че използва времето там предимно за чат, понеже на тези дежурства чакат да се случи нещо, дето по принцип се случва рядко). Работи и на още едно място - уж по 72 часа месечно (за толкова му е договора и толкова разрешава законът за втори трудов договор), но според мен там му се събират повече часове и определено си мисля, че част от това време в действителност го прекарва другаде. Преди година по случай раждането на малката ми дъщеря си купи кола - уж за семейна кола, пък в действителност аз с децата се качвам в нея веднъж на 4-5 месеца, а той всеки ден излиза с нея. По принцип той обича да си купува разни неща (фотоапарати, обективи, велосипед) по случай рождените дни на членовете на семейството...

От както се е родила голямата ни дъщеря (тя е с увреждане, но е невероятна чаровница) преди около 3 години, не й е казал човешка дума, а от както е проходила, колчем я види около компютъра си, все я гони да не му пипне нещо. Малката (сега е на 1 година) не я е вземал на ръце повече от 5-6 пъти откак се е родила, и то сигурно е ставало, ако аз насила му я сложа в ръцете, за да свърша нещо друго. Боли ме като гледам, че малката му казва "тата", а той е просто без грам отношение. Боли ме и като гледам, че голямата го обикаля, интересува се от него, усмихва му се, а той все зяпа в компютъра...

Така, стигнахме до компютъра... Като се върне в 8 и нещо вечерта от работа, хапва нещо, пуши цигара на балкона и се лепва на компютъра: форуми, чат, icq, skype... Така си сложи компютъра, че да не виждам какво прави. Става, само за да иде до балкона да пуши... И така поне до 11 вечерта... В това време аз приспивам децата... Аз с него се запознах именно в чат преди 7-8 години и знам какъв е чаровник там, където всеки може да се представи за какъвто си иска... Преди години случайно намерих на неговия компютър стотици чат-логове с други жени (и съвсем малко с мъже), фини свалки... Разбира се той каза, че всичко това нямало никакво значение за него, само аз съм била важна и т.н. Известно време не влиза в чата, после пак почна... Интуицията ми показва, че ако нямаше някакви по-особени контакти там, нямаше да бъде толкова вманиачен в чата... Обяснението, което ми дава е: да не му се меся в личното пространство, защо съм искала да го контролирам изцяло... (Пък то какво ти "изцяло", като от 24 часа единственото нещо, което правим заедно, е да спим в едно легло нощем). Тук едно вметване - мисля, че не е маловажно - сексуалният ни живот не куца, поне що се отнася до неговия интерес към мен, за съжаление аз съм тази, която все повече охладнява - покрай бременностите, ражданията и изобщо покрай отношението му... Странно, нали...

Някои от чат-приятелките му ги знам (не защото той ми е казал за тях, а защото по някаква причина съм видяла или разбрала). За една от тях (разведена от много години, в друг град, близко до София) му вдигнах голям скандал миналата година, защото ми омръзна да й виждам ника навсякъде около него, залепена като гербова марка. Уж нямало нищо (и до ден днешен не съм сигурна...)

На мен вече ми писна твърде много... Преди 2-3 седмици, след като на Великден замина на извънградска разходка с приятели (?), без да ме предупреди, вечерта му казах, че искам да се разделим. Той каза, че ще помисли 2-3 дни. После каза, че не бил казал "2-3 дни", а че щял да каже, когато решал какво мисли по въпроса... Още не е решил... Не знам какво да правя, нямам грам доказателства в подкрепа на съмненията си, само от време на време го хващам в дребни лъжи, а той е вманиачен да се крие и пази (всичко на компютъра му е паролизирано след онзи мой прочит на логовете му с други жени). От друга страна, ако нямаше какво да крие, нямаше и толкова да се пази, нали?

Мисля, че е нерешителен. Мисля, че още не е решил какво иска. Мисля, че му изнася от финансова гледна точка да е с мен. Неговите пари са си негови, от половин година насам успях да се преборя да дава 100 лв. на месец за ток, парно и подобни) + малко пари за памперси и АМ. Май не споменах, че имам добър собствен бизнес и се разкъсвам между бизнеса и децата, за да успея и с двете. От 2-3 месеца по няколко дни в седмицата викам детегледачка за по 3-4 часа, на която аз плащам от моите пари. Голямата щерка я водя на логопед, пак плащам аз, защото той не бил сигурен, че има полза от логопеда?! Не си купува даже сапун, четка или паста за зъби, шампоан или прах за пране. В момента си мие косата с бебешки шампоан... А какъв потрес преживях наскоро, като открих, че ми е взел "назаем" и самобръсначката...

Напоследък все повече не ми издържат нервите и се превръщам в ревнива скандалджийка. От както съм родила първата си дъщеря (3 години) съм си все в къщи с децата нон-стоп, а него все го няма - на едната работа, или на другата работа, или "по работа", или с приятели,
или кой го знае с кого...

Дайте ми съвет - къде да "натисна" и какво да променя... И струва ли си изобщо? От както му предложих да се разделим, не се е променил изобщо - всичко продължава по старому...

# 1
  • Мнения: 1 425
А ти какво искаш?

# 2
Искам той да бъде отговорен баща, който да живее не само телом, но и духом със семейството си.

Обидно ми е да поставя чата си с чужди хора и срещите си с приятели ВИНАГИ пред каквато и да е грижа за децата си. Неговото разбиране за гледане на деца е: той на компютъра в хола, а те в детската стая да се оправят сами... Искам да го видя вечер поне за половин - един час да се занимава с децата си - да си играе с тях, да ги нахрани, да ги приспи поне веднъж в седмицата.

Искам поне един ден в седмицата да ме отмени в грижата за децата, за да мога и аз да изляза, а не да се чувствам като затворница в собствения си дом.

Panther, твоето мнение ще ми е много полезно, понеже си мъж и имаш по-широк поглед върху нещата, бидейки често в този под-форум...

# 3
  • Мнения: 1 732
Имам две малки момиченца, с баща им живеем на т.н. "семейни начала", казано с известни уговорки. Всеки се издържа сам, аз издържам къщата и децата, той купува чат-пат АМ и памперси за децата, с което общо взето грижите му за тях се изчерпват. Живеем в моя апартамент, той е дал неговия под наем, прибира си парите и нямам идея какво ги прави.

Аз съм в потрес!  #Crazy #Crazy #Crazy
Вие семейство ли сте или съквартиранти?

От както се е родила голямата ни дъщеря (тя е с увреждане, но е невероятна чаровница) преди около 3 години, не й е казал човешка дума, а от както е проходила, колчем я види около компютъра си, все я гони да не му пипне нещо. Малката (сега е на 1 година) не я е вземал на ръце повече от 5-6 пъти откак се е родила, и то сигурно е ставало, ако аз насила му я сложа в ръцете, за да свърша нещо друго. Боли ме като гледам, че малката му казва "тата", а той е просто без грам отношение. Боли ме и като гледам, че голямата го обикаля, интересува се от него, усмихва му се, а той все зяпа в компютъра...

Честно казано четох дотук, стига ми толкова за днес!
Това негови деца ли са или аз нещо не съм разбрала?  Tired
Не разбирам такава форма на съжителство.
Кому е нужна?

# 4
  • Мнения: 1 425
Моето мнение няма да ти хареса изобщо.

# 5
  • Мнения: 2 863
Прекалено дълго си търпяла подобно отношение.
Прекалено  много време си загубила да живееш по унизителен за теб начин, аз освен за секса- за друго общо нещо не прочетох?
Прекалено дълго си живяла с илюзии- ако човека  искаше и можеше да бъде адекватен баща- щеше и нямаше да чака да го принуждаваш.
При положение, че имаш собствен бизнес, на практика се оправяш сама с парите, а той се държи все е дно деца няма- моето мннение е- НЕ НЯМА СМИСЪЛ!
И никъде не прочетох за твои чувства, което значи, че ако не са съвсем изчезнали е само въпрос на време и това да стане.

# 6
  • Мнения: 289
Е... наистина много си търпяла, не си заслужава да го търпиш и занапред щом досега си се справила сама.  А аз пък си мисля, че имаш чувства щом сте стигнали до тук и не си го изритала вече толкова време.
А от колко време си задаваш въпроса дали си струва да продължиш?

и... ако има връзка с друга според мен това е най-малкия му кусур във всичко описано сега от теб

# 7
  • Мнения: 1 771
Не знам да ли си струва да му дадеш шанс, не знам да ли заслужава да му дадеш възможност за промяна.
Аз може би бих му показала вратата.

# 8
  • Мнения: 1 425
Дай сега да повторим:
- всеки се издържа сам
- той живее в твоя апартамент. След 3 години си го навила да дава 100лв на месец (което е смешно, честно казано), един вид - живее си почти без пари у вас.
- неговия си апартамент го дава под наем, парите си ги прибира
- купува "семейна" кола в която ти се качваш веднъж на 4 месеца
- отношението към децата не коментирам.
- седи и чати по цяла вечер и си е сложил пароли  Shocked на файловете
- от време на време го хващаш в "дребни"  Shocked лъжи? За мен дребни лъжи няма. Като хванеш човек в "дребните" - кой знае колко "едри" има дето не си ги разбрала
- искал "да не му се меся в личното пространство, защо съм искала да го контролирам изцяло" при условие че само спите заедно?
- ползва ти самобръсначката и се мие с шампоана на децата   #Crazy

И ... ти ... се притесняваш ... да не би да ти изневерява? Както каза Амели - това май му е най-малкия кусур.

И искаш да стане отговорен баща?
Така като гледам и както си го описала - шанса земята изведнъж да стане плоска е по-голям.

Така като гледам и както си го описала - тоя твоя "мъж" си те ползва за безплатен секс и за евтина квартира и за нищо повече.

Това че те желае сексуално не значи НИЩО, ама съвсем-съвсем нищичко. Може да си има 2-3 любовници и пак да спи с теб.

Дали си струва - не знам. Помисли пак дали всичко си описала както си е или просто е било някакъв емоционален изблик. Поговори с някой приятел по въпроса.

Все пак поговори още веднъж с него - кажи му какво очакваш, дай му 2 дни да помисли. ТОЧНО 2. След това пак разговор. Аз лично не обичам да "осъждам" хората преди да говоря с тях. Дори и да смятам, че каузата 99% е загубена.
Ако и след това няма промяна - не чакай той да реши. Ти си възрастен човек - решавай ти. Вземи си живота в ръце.

# 9
  • София
  • Мнения: 17 278
Ти не звучиш като глупава жена, затова се учудвам как пред теб изобщо може да стои въпроса струва ли си.
Кое да си струва? С какво присъствието му в живота ти го прави по-хубав? По-лек? По-весел?
Ако има поне едно такова нещо, замисли се. Ама така като те чета няма.
Няма да се изказвам прекалено крайно, защото и аз много време търпях неща, дето ми се струваха нормални (компютъра, чата, жените вътре...) и ми трябваше много силен шамар от съдбата, за да се осъзная.
Лошото е, че съдейки от моя опит той никога няма да направи първата крачка. А пък ти за да я направиш нашите приказки няма да помогнат ни най-малко; трябва да си ти дойде отвътре.

Все пак ти пожелавам да успееш да мислиш с главата, а не със сърцето си в този конкретен случай!

# 10
  • Мнения: 1 227
Не бих търпяла подобно отношение. Бих си задала въпроса Струва ли си да обичаш такъв човек?...
Panther ти е дал много добър отговор.
Успех

# 11
  • Мнения: 2 863
Пантер, ей така те харесвам- виж колко  конструктивен си можел да бъдеш!!!!
 smile3501
Просто няма какво да се добави!

# 12
  • София
  • Мнения: 6 999
Боже Господи  Shocked Shocked Shocked

Мислих, мислих и единственото, което измислих е, че го 'държиш' заради секса... Обаче тогава няма нужда да живеете заедно - викай го когато ти решиш.

Пак няма да се съглася с Panther ако ми поискаш съвет ще ти кажа да му събереш багажа в една чанта и да му я оставиш пред вратата. Да не забравиш да смениш ключалката. Ще говориш с него...за какво точно ще говориш? Да стане това, което никога не е бил? Не мога да повярвам не само, че живееш с това 'нещо', ами че и си му родила две деца... ooooh! ooooh! ooooh!

# 13
Ако историята продължава и до днес, то е заради дългата предистория, когато бяхме влюбени и наистина близки. Аз не съм допускала на времето, че той ще е от сорта бащи, които не се интересуват особено от децата си (както на времето и от него не са се интересували особено, до 4 годишен са го отгледали баба му и дядо му), както и не бях допускала, че ще е толкова мързелив, стиснат и опък. Някак си това не се усещаше особено, преди да се родят децата. Може би съм описала в първия си постинг твърде черно-бели нещата, те си имаха и някои цветни нюанси, но те все повече избледняват в спомените ми от последните години...

Тази вечер пак говорих с него, той си има всякакви оправдания и се пробва да ме убеди, че аз съм била виновна, като винаги съм му търсела кусури, не съм го оценявала достатъчно и така съм му убивала желанието да направи нещо за мен или децата. Затова той мислел да си продължи живота както досега и да не се поддава на моите "провокации"...  newsm78

Решението, макар и болезнено, аз съм го взела, сега остава да убедя и него. Не искам нещата да стават груби. Не искам да ставаме врагове, нито с него, нито с родителите му, а за тях  раздялата ще е мъчителна, понеже те пък обичат внучките си и се интересуват от тях - може би е вид компенсация, че на времето не са гледали те сами сина си... Което само по себе си е вид доказателство, че на някои хора акълът им идва в главата, но понякога е твърде късно...

# 14
  • София
  • Мнения: 6 999
Mamma-girls, за родителите му: Аз бих говорила директно с тях. Ама за всичко - от това, че не си поглежда децата през това за парите...до това за И-нетските свалки. Ама им го съобщаваш като факт, не като твърдение, което те или той да оборват в последствие. Те да си решат...

А на него просто му дай срок да се изнесе........ Извинявай, че се меся толкова грубо, но такова нагло същество не съм и чувала до сега.... Особено това за децата ме пали както нищо друго. Разбирам да сте разведени и да не ги вижда... повече мога да го разбера, но да сте в една къща и да не ги поглежда е това вече е  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт