Кръв в ушенцето

  • 1 418
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 252
В понеделник заведох сина ми на лекар и му констатираха отит. Предписан му бе антибиотик, капки за уши и спрей за нослето за 7 дни. Това, което ме притесни е, че тази вечер докато го приспивах видях кръв в ушенцето му. Детето бе спокойно и затова не потърсих педиатъра. Колкото повече говоря с мъжа ми толкова повече ме кара да се притеснявам.
Възможно ли е детето да е със спукано тъпанче и да спи спокойно newsm78

# 1
  • Мнения: 326
Доколкото знам ако му е спукано тъпанчето много ще го боли!

# 2
  • Мнения: 941
Доколкото знам ако му е спукано тъпанчето много ще го боли!
И аз така знам,но защо мислиш,че му е спукано тъпанчето,нали диагнозата е отит?Може ли кръвта да е от механична травма,т.е. да си е бъркал в ухото и да се е разранил?

# 3
  • Мнения: 6 164
Чудя ти се на спокойствието, аз най-малкото да съм се обадила на педиатъра на мига... бих се притеснила.

Освен това знам, че при съмнения за спукано тъпанче не трябва да се капе нищо в ухото.

Възможно е от възпаление (отит) да се перфорира тъпанче.

Не искам да те стряскам, но поне врътни един телефон.

# 4
  • Мнения: 952
когато се спука тъпанчето болката веднага спира, по скоро ще го е боляло преди това. Но е възможно да е спукано,защото при перфорация на тъпанчето изтича кръв или гной. Но ако е така и е спукано наистина капки в ухото не се слагат Naughty

# 5
  • Мнения: 3 506
С перфорирането на тъпанчето болката спира и температурата пада (ако е имало), с две думи - на детето му олеква и започва оздравителния процес. Нормално е да има малко кръв, гной, лимфа. И аз знам, че не се слагат капки в ухото. Не пречи да се чуеш с докторката.

# 6
  • Мнения: 3 116
С перфорирането на тъпанчето болката спира и температурата пада (ако е имало), с две думи - на детето му олеква и започва оздравителния процес.

 Hug

На нас миналата седмица ни перфорираха тъпанчето и точно така стана. За капките след консултация с двама УНГ слагаме едни антибиотични капки, но не всички капки се слагат при перфорация. Например за Отипакс разбрах че не се слагат.
Между другото, вижте дали детенцето не си е разранило ушенцето и оттам да е кръвта. На малката като й слагам капки в ушите редовно е с разранени уши (чак кръв на възглавницата съм виждала), явно ги сърби нещо  newsm78

# 7
  • Мнения: 6 164
ra4e, какво стана?

# 8
  • София
  • Мнения: 1 951
Моят син си беше разкървавил мембраната,която е преди тъпанчето.Имаше много кръв и болка.Отидохме в ИСУЛ и бяха извършени много манипулации.Няколко седмици подред все там ходихме.Не е спукано тъпанчето,при нас.

Общи условия

Активация на акаунт