Може ли някой да ми отговори :)

  • 1 367
  • 13
  •   1
Отговори
Здравейте до сега само си четях ,но реших най накрая да ви пиша и аз.Преди  повече от месец спрях противозачатъяните, и от както ги спрях не ми идва не е много време можеби по малко от седмица.Правих си тестове но са отрицателни.Възможно ли е да съм бременна , и да са отрицателни или се дължи само и единствено на това че спрях хапчетата...

# 1
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
 newsm78 Нещо не мога да разбера...

Как хем преди месец си ги спряла, хем не ти идва от по-малко от седмица? Като спреш хапчетата, в зависимост от това, дали са 21 или 28 в блистер, ти идва от 1 до 9 дни следкато си ги спряла.

По другия ти въпрос - има шанс под 0,001 % да си бременна, ако си взимала редовно хапчетата. Peace

# 2
  • Мнения: 2 309
Знам ли!? newsm78

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 1 708
Обикновено след като се спрат противозачатъчните е необходимо известно време организма да свикне. Така, че е напълно възможно да ти закъснява заради това.

# 4
  • Мнения: 7 263
Никак не е невъзможно и да си бременна. Но по принцип е добре да изчакаш един два цикъла след спирането на противозачатъчните и тогава да правиш опити за забременяване \ през това време ползвай други методи или календарния или механични средства за предпазване\.

# 5
Може и да е така... Simple Smile Но на мен като ги спрях един път ми дойде и вече закъснява може би веяе е и повече от седмица и не знам какво да правя. Тестовете са ми отрицателни, ама и него го няма  Simple Smile Мерси все пак...Освен ще чакам ама не знам колко още.

# 6
  • Мнения: 2 423
newsm78 Нещо не мога да разбера...

Как хем преди месец си ги спряла, хем не ти идва от по-малко от седмица? Като спреш хапчетата, в зависимост от това, дали са 21 или 28 в блистер, ти идва от 1 до 9 дни следкато си ги спряла.

По другия ти въпрос - има шанс под 0,001 % да си бременна, ако си взимала редовно хапчетата. Peace

# 7
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Може и да е така... Simple Smile Но на мен като ги спрях един път ми дойде и вече закъснява може би вече е и повече от седмица и не знам какво да правя. Тестовете са ми отрицателни, ама и него го няма  Simple Smile Мерси все пак...Освен ще чакам ама не знам колко още.


Значи положението е следното, доколкото разбрах: спряла си хапчетата, дошло ти е, минава един месец и не ти идва. В този месец, в който си била без хапчета, е напълно възможно да си забременяла. Изчакай още 2-3 дни и иди на лекар! Безпричинните закъснения не са безобидни! Дано да е просто смущение в цикъла (ако не желаеш бременност).  Peace

# 8
Пак съм аз, странно е че още няма никой никъде. А така не ми се ходи на лекър. Кръвния тест дали е най  - сигурния начин да се рабере?

# 9
  • v. turnovo
  • Мнения: 987
Да, кръвния тест определено не греши Peace

# 10
Еми освен да почакам още няколко дена и да отида...Но мерси все пак Simple Smile

# 11
  • Мнения: 73
Linda84, и на мен скоро ми се случи същото нещо,не се притеснявай ще ти дойде.
Освен ако не искаш да си имаш бебче Wink

# 12
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
След спиране на противозачатъчни е напълно нормално да забавиш цикъл или да пропуснеш.Това не значи бременност в повечето пъти, а означава, че яйчниците възстановяват самостоятелната си функция и е нормално това да изисква време, заради хормоналните промени по време на прием и след него.Не се притеснявай, но и не си слагай сама "диагнози".А иначе от сърце ти желая бебе, ако това целта на спирането.

# 13
  • София
  • Мнения: 7 097
Да не си ги взимала заради хормонален проблем или нещо подобно? Как ти беше цикълът преди да ги приемаш?

Общи условия

Активация на акаунт