Има ли надежда или това е краят ?

  • 513
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 216
Здравейте!
Родих със секцио и кърмя сина си без проблеми вече 5 месеца. Но преди седмица се разболях и 5 дни взимах лекарства, които бяха несъвместими с кърменето. Хубаво е, че имах във фризера резерви от 30-тина бурканчета замразена кърма и те ми помогнаха през това време с изхранването на бебчо. През този период се изцеждах, за да не спирам лактацията. Когато спрях лекарствата обаче и поисках отново реално да си закърмя детето видях, че кърмата ми почти е спряла. Какво се случи незнам?
Сега два дни се тъпча, с всичко което знам, че стимулира кърма - вода, компоти, лактогонен чай, овесени ядки, орехи, мляко, месо. Така е вече втори ден и постоянно се мъча с помпата, но почти без успех newsm45.
Въпросът ми е знаете ли дали имам шанс отново да продължа да кърмя - съществуват ли някакви методи или средства, чрез които пак да стимулирам производството на кърма? Слагах бебчо на гърдите няколко пъти, но той посуче малко и се отказва...
Моля ви за съвет. Отчаяна съм...

# 1
  • Мнения: 1 440
Мисля, че най-важното сега е да се успокоиш (аз като съм нервна и почти не мога да изцедя нищо). След това категорично смятам, че може да се стимулира лактацията с цедене...дори и само капки да изцеждаш пак има надежда (аз бях така когато за първи път направих мастит и кърмата от засегната гърда просто спря...ама да видиш след 2 месеца - цедях си по 160-180мл от нея и всичко това с много упоритост и постоянство). Дано и другите мами да се включат и да дадат съвети, но моят е - цеди по-често и докрай докато нещата се нормализират...после обаче цеденето е само до определено количество, а не изцяло, за да не си докараш хиперлактация Naughty

# 2
  • Мнения: 532
Слагай бебо на гърдата в заспало положение.

Прочети и това:
Кърмаческа стачка: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1971

Използвай методите засправяне с нея при вас, за да докараш бебоче отново да суче.

Бебето може да изсуче многократно повече от това, което може да изкара една помпа, а помпата понякога нищо не изкарва. Но е важна стимулацията И с нея при лактационна криза: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=5186

Успокой се - нали знаеш, че адреналина пречи на оскитоцина - кърма има, ама не потича.

Правилно действаш с лактогонните средства - бъди по-упорита с бебчо на гърда. Поставяй често, сменяй пози, дебни заспалото състояние през деня и кърми по цяла нощ - легнала с бебчо. Знаеш колко е важно нощното хранене за имането на кърма.

Всичко ще тръгне наново, даже в по-големи количества - това са правилата на играта  Grinning, изпълниш ли ги, си възнаградена.

Нали знаеш, че имането на кърма е закономерност - ТЪРСЕНЕ-ПРЕДЛАГАНЕ. Ако излъжем бебо да има добро търсене и ти често предлагаш и се грижиш за предлагането (храна, течности, лактогонни средства, почивка, позитивизъм и увереност) - всичко си идва на мястото    Grinning

Спокойно, де, та ти си вече почти половин дългосрочна кърмачка   bouquet

# 3
  • Мнения: 3 760
Решението е често слагане на бебчо на гърдата. Особено в полузаспало и заспало състояние. Момичетата са ти написали какво трябва да направиш! На първо място се успокой! Наблегнете на контакта кожа-до-кожа (бебчо само по памперс, ти гола до кръста; завитички, в тъмно и тихо помещение...).
Как му е давана кърмата през тези 5 дена? С биберон ли?  Confused

# 4
  • Мнения: 4 242
Разбира се най- важно в случая е спокойствието и почивката, контакт кожа до кожа, много гушкане, нищо че известно време ще сте като скачени съдове, и това ще отмине. Помагай си с лактогонни средства, но помни че най- важното е слагането н бебето възможно най- често на гърдата, няма по добър стимулатор от бебчето.
Успокой се и повярвай в себе си, кърменето се ръководи от хормони, значи е много повече в главата от колкото в гърдите! Wink
Разгледай библиотеката, там има чудесна и много полезна информация.
Стимулирай се с помпата, но не се хващай за количеството изцедено мляко, защото то никога не е показател за това колко имаш, бебето ти изсуква в пъти повече.
А детето може да не суче дълго понже ти си напрегната, децата не обичат това, а те са толкова чувствителни и радарчетата им долавят всяко майчино чувство. Отпусни се и още веднъж- успокой душата!

Мъни ме изпревари Wink

# 5
  • Мнения: 216
БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА ПОДКРЕПАТА, МОМИЧЕТА newsm51! СТРАХОТНИ СТЕ   love001!!!
БОРБАТА ПРОДЪЛЖАВА  newsm26

# 6
  • Мнения: 4 242
Само така!
Дръж ни в течение че те мислим.

Общи условия

Активация на акаунт