ВЪПРОС ЗА КРЕДИТ СРЕЩУ ИПОТЕКА НА ЖИЛИЩЕ.

  • 14 734
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
 Здравейте на всички! Имате ли опит при отпускане на кредит срещу ипотека на жилище? Моят свекър,който е пенсионер ,иска да изтегли такъв кредит Rolling Eyes,но тепърва ще проучваме банките,тъй като е пенсионер и сигурно не всяка банка ще даде. Ремонт ще правим,за да е чистичко за бебка,която след някой месец ще проходи. Става въпрос за 10000 лв. Съпругът ми не може да тегли,защото не е на постоянен трудов договор. Ако знаете кои банки предлагат на изгодна лихва подобна услуга,ще се радвам да споделите. Благодаря ви предварително!

Последна редакция: нд, 29 апр 2007, 22:59 от MANU

# 1
# 2
  • София
  • Мнения: 2 967
Теглихме такъв кредит от ЦКБ. Не са лоши условията. Лихвата беше 10 %, а сега може и да е по-ниска.

# 3
  • Мнения: 2 591
всички банки предлагат - трябва да проучиш актуалните им условия! сайтът, който са ти дали (моите пари), ти предлага тази възможност, иначе - отиваш на сайта на всяка една банка и гледаш  Peace

# 4
  • Мнения: 35
 Проблемът е,че жилището се води на името на свекър ми,който е на 67 г.Изобщо ще има ли банка,която да отпусне такъв кредит на него? Sad Проверявах в "моите пари",но все попадах на изискването да е до 65г.Абе, в тая държава,май като се пенсионираш те отписват окончателно?! Мъжът ми не е на постоянен договор и не може да тегли потребителски,понеже банките изискват да си на постоянен договор,кофти. Sad

# 5
  • Мнения: 87
за ипотечните кредити е така, макс. възраст е горе долу 65г.
Щом става въпрос за 10000лв. може да погледнеш потребителски кредит, там май няма възрастови ограничения или поне не са като при ипотечните.

Успех Simple Smile

('моите пари' сравняват всички оферти на банките  Peace)

# 6
  • Мнения: 450
Наистина,пробвайте с потребителски. Пощенска отпускат,може и без доказване на доходи,но на по-висока лихва - 12,5% някъде.  От ТиБиАй кредит можете да изтеглите до 7 000 обаче,но и там може без доказване на доходи. Успех  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 47
Разходи се по банките - даже питай в няколко клона на една и съща банка, прочети и на сайтовете им. Най-добре е директно да питаш банка отколкото кредитен посредник (от опит знам - давали са ми грешни условия).
Май без доказване на дохода е най-подходящ за вас, но не знам дали се отпуска толкова лесно.
Ипотечен кредит не си е работа.

# 8
  • Мнения: 360
Проблемът е,че жилището се води на името на свекър ми,който е на 67 г.Изобщо ще има ли банка,която да отпусне такъв кредит на него? Sad Проверявах в "моите пари",но все попадах на изискването да е до 65г.Абе, в тая държава,май като се пенсионираш те отписват окончателно?! Мъжът ми не е на постоянен договор и не може да тегли потребителски,понеже банките изискват да си на постоянен договор,кофти. Sad
Не няма да го отпуснат на свекъра ти, варианта е ти да станеш кредитополучател , той ипотекарен длъжник.
Това разбира се би могло да стане в случай, че си на постоянен договор и прихода ти е достатъчно голям да изплащаш вноските.

# 9
  • Мнения: 35
 Благодаря ви! Май ще стане  с потребителски,без доказване на дохода. Стискайте палци!

# 10
  • Мнения: 4 300
Здравейте на всички! Имате ли опит при отпускане на кредит срещу ипотека на жилище? Моят свекър,който е пенсионер ,иска да изтегли такъв кредит Rolling Eyes,но тепърва ще проучваме банките,тъй като е пенсионер и сигурно не всяка банка ще даде. Ремонт ще правим,за да е чистичко за бебка,която след някой месец ще проходи. Става въпрос за 10000 лв. Съпругът ми не може да тегли,защото не е на постоянен трудов договор. Ако знаете кои банки предлагат на изгодна лихва подобна услуга,ще се радвам да споделите. Благодаря ви предварително!
Никоя банка няма да даде. Ти би ли дала кредит / пари на заем/ за 20 години на човек, който сега е на 67? Това значи че трябва да доживее до 87 години най малко, което колкото и грубо да звучи не се случва на всеки, даже и на половината от нас няма да се случи. За доходите да не говорим.
Свекър ти може да стане ипотекарен длъжник, т.е. той ипотекира жилището, а вие сте кредитополучатели.
При положение че съпругът ти не е на постоянен договор нещата ще са много трудни за вас, това според мен е по голям проблем, отколкото собствеността на жилището.

# 11
  • Мнения: 5 178
За такава сума не си струва да е ипотечен, а и свекър ти не отговаря на условията да е под 65 години.
Ще платите по-голяма лихва, но пък за сметка на това няма да имате годишните главооболия със застраховка в точно определен месец, както и таксите за вписване на ипотеката.
Според мен решението е в потребителски на твое име или на мъжа ти

# 12
  • Мнения: 4 300
По принцип има ограничение в размера на потребителския кредит ( различен за различните банки). Най често ако потребителския е над 15 000 лв се иска обезпечение с ипотека. Ако обаче не ти признаят доходите могат да поискат обезпчение и при по ниска сума. А ако ти признаят неофициални доходи обикновено те одрусват с двойна лихва.

# 13
  • Мнения: 686
Може потребителски с един или двама поръчители,но мисля ,че и там  има възрастова граница.

Общи условия

Активация на акаунт