Отговори
  • varna
  • Мнения: 1 012
аз лично си мисля че има някаква връзка между храната която поемаме и кърмата която произвеждаме Laughing ( звучи всеедно сме крави)-преди време пих една чаша бира и после усещах миризмата и вкусът на кърмата си като на мая,а кърмата ми винаги е била леко сладка Simple Smile поне редовно си е кусвам baby_neutral
 
вие как мислите,забелязва ли ли сте нещо такова?

# 1
  • Мнения: 4 242
Когато съм яла портокали на дъщеря ми дъха ухае на тях, усетих го още когато беше новородено бебе, тогава няма как да е яла или пила подобно нещо Simple Smile
Виж в библиотеката има статия за "смешното мляко" (мисля че така се казваше), много е интересна.

# 2
  • Мнения: 2 467
Не само мисля, но съм и убедена.

# 3
  • Мнения: 133
То си е доказано че кърмата поема вкуса на храната която ние ядеме, не е въпрос.

# 4
  • Мнения: 2 309
Че има връзка е ясно, не случайно в периода на коликите кърмачката се слага на диета, за да облекчи болките на бебчето. От много отдавна обаче не съм се лишавала от нищо, а мойто кърмаче никога не е проявявало претенции за вкуса на кърмата Grinning

# 5
  • Мнения: 6 461
Сигурна съм ,че има връзка.
Много се смях ,когато размразявах Коледната кърма Joy направо си миришеше на свински пържоли.

А една моя позната изхвърлила около два литра кърма ,понеже и миришела ...едното бурканче на едно ...другото миришело на друго ... Thinking

# 6
  • Мнения: 319
Със сигурност - да! Бих ти препоръчала да избягваш лютиво и чесън. Иначе доколкото са ми казвали от лук се увеличава кърмата (не знам дали е истина). Мисля си също, че от храната, която поема майката се определя и качеството на кърмата. Аз поне се мъча да избягвам храни с консерванти и оцветители, а също и сега излезлите краставици и домати.

# 7
  • Мнения: 1 341
когато все още бях кърмачка (допреди 7-8 месеца) отидохме със съпруга ми на почивка за 2 дни  без малката. В бързината си бяхзабравила помпата. Щях да експлоадирами, поревах си даже. И  понеже не можех да се цедя ръчно (така и не се научих) тате се зае с тази задача. Каза ми, че вкуса на кърмата от едната гърда е значително по-сладък от другата.  Така, че теорията Ви е доказана  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 1 737
Да, определено!
Синът ми предпочиташе яко чеснова, в последствие чесъна в храните му е любим и до сега. Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 1 043
Бих ти препоръчала да избягваш лютиво и чесън.

Защо?

# 10
  • Мнения: 348
Най-вече се усеща, когато съм яла чесън, толкова е смешно, някакъв дребен бебешор а миришеее  Mr. Green Иначе вече шест месеца се кърмим, дай боже да може и още доста, но на мен кърмата да не ми я приближават  Sick не съм способна да я помириша, а камо ли да я вкуся  Crazy

# 11
  • Мнения: 384
Да на скоро хапнах риба и устата на Плами скоро и тя взе да мирише на риба Mr. Green
Дори и баща му усети Laughing

# 12
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
аз лично си мисля че има някаква връзка между храната която поемаме и кърмата която произвеждаме Laughing ( звучи всеедно сме крави)-преди време пих една чаша бира и после усещах миризмата и вкусът на кърмата си като на мая,а кърмата ми винаги е била леко сладка Simple Smile поне редовно си е кусвам baby_neutral
 
вие как мислите,забелязва ли ли сте нещо такова?

Доколкото знам е научно доказано, че наистина има връзка. А също така бях чела някъде, че кърмачетата възприемат по-лесно новите храни, когато започне захранване, защото те вече са свикнали на различни вкусове. Докато дечицата на АМ са свикнали на един единствен вкус.
Въпреки това, не съм забелязала моето мъниче да има различен дъх - винаги има сладък дъх - може би защото прекалявам с шоколада май! Хе хе

# 13
  • Мнения: 319
Препоръчах да не се яде чесън и люто, щото лютото дразни стомаха, а пък от чесъна се получават киселини. Предполагам, че може и на бебето да окаже влияние. Аз не смея да пробвам.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 043
Препоръчах да не се яде чесън и люто, щото лютото дразни стомаха, а пък от чесъна се получават киселини. Предполагам, че може и на бебето да окаже влияние. Аз не смея да пробвам.

Индивидуално е май. Аз хапвам доста лютичко и пикантно, но не съм забелязала да се е отразило на бебето. Не е имала колики и не е протестирала срещу кърмата  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт