Бъдеща мама до колко килограма може да вдига?

  • 12 432
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 686
Бъдеща мама до колко килограма може да вдига?
Питам защото дъщеричката ми е около 15 кг.Вчера я носих малко,няколко крачки и ме понаболя стомаха.Повече няма да я нося,но все пак до колко може да се натоварва бременната

# 1
  • Мнения: 184
ами най-добре питай гинеколога си който ти води бременноста,аз като бях бременна повече от 5-7кг не съм вдигала

# 2
  • Мнения: 4 451
Нямам представа, най-добре е да се пазиш. Макар, че и аз по време на бременността често носих на ръце голямата ми дъщеря, която също е 15кг. Слава Богу, нямаше проблеми, но ти щом имаш болки, по-добре не рискувай.

# 3
  • Мнения: 601
Всеки има различен критерий за тежко. Ориентираш се долу-горе, че е тежко по това, че усещаш че носиш, ако ме разбираш. Леген с пране, например тежи, но си го носиш спокойно, докато 15 кг дете си е направо товар.

# 4
  • Мнения: 1 183
До 5кг. съм чувала,че може  Peace

# 5
  • Мнения: 6 461
Не съм чувала за точно определени килограми...една бременна жена трябва да се пази и то много.
Аз докато бях бременна с малкия, от време на време  вдигах Тошко .
Тогава той беше около 13 кг .
Не ме е наболявало нищо в моментите когато съм го вдигала.

# 6
  • Мнения: 689
До 5кг. съм чувала,че може  Peace
PeaceИ аз така знам

# 7
  • Мнения: 8 505
Не съм чувала за ограничения.Носила съм толкова,колкото съм смятала за достатъчно,без да усещам болка и бодежи.Всъщност най-тежкото,което съм носила,е 10-литрова туба с минерална вода + торба с покупки от магазина.

# 8
  • Мнения: 2 952
Колкото е тренирала , толкова може да  вдига ....   Mr. Green

Когато бях бременна  с малката  вдигах баткото , а той е 13 кила, внимавах разбира се , не прекалявах ...но....бременната  жена не е стъклено чуплива....Разумно действайте само и това е ...без много теории и  философии....или пък  цифри .....няма кантар на тази работа  Simple Smile Peace

# 9
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 366
До 5кг. съм чувала,че може  Peace
И аз така знам Peace

# 10
  • Мнения: X
И аз знам че бременната трябва да се пази от вдигане на тежко, но...не винаги се получава.
Втората ми бременност беше много прoблемна, с контракции постоянни , скъсена шийка и т.н. Но постоянно се налагаше да вдигам и нося баткото - тогава към 15 кила. След такива случки имах доста силни котракции и болки. Но...родих си нормално, дори преносих 2 дена.

# 11
  • Мнения: 2 677
В много ранна бременност си. Точно сега трябва най-много да се пазиш.

# 12
  • Мнения: 676
Зависи от бременността,на мен например  ми бяха забранили даже да простирам.Най-добре питай доктора,който ти води консултациите.

# 13
  • Монреал
  • Мнения: 631
До 5 кг. най-много! Но ти сама си прецени - може и по-малко! Ако те наболява - никакво вдигане! и кажи на гинеколога си, че те боли!
Не искам да те плаша, но аз загубих едно бебе в ранна бременност. И голямо влияние оказа сина ми, който тогава беше към 10-ина кг. и го гледах сама, което включва и носене, защото беше около годинката.
Сега вече от самото начало се пазя, мъжа ми много ми помага, изнася легна с прането, пазарува, вдига детето и т.н., вярно на хапчета съм, но поне избутах до финалната права.
Много се пази и гледай повече да лежиш.
Лека бременност!

# 14
  • Мнения: 674
 Аз знам за 10 кг., но във всеки случай не рискувай. От 1 леген с пране родих по-рано, а ти си още в ранна бременност, така че...

Общи условия

Активация на акаунт