Моля за помощ , за крем за торта

  • 4 040
  • 12
  •   1
Отговори
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
Наближава Гергьовден и ми се иска да направя на сина си тортичка за именния му ден .Много обича ягоди и ще направя кръгла торта като облепя стените на купана с ягоди , отдоло ще наредя накъсан блат и ще сипя крем в който ще разтворя и желатин така че като се стегне и обърна тортата да ес получи бързо и лесно понеже ме няма много в приготвянето на торти.
Молбата ми е за рецепта за крем която да е подходяща за това което описах , примерно нещо със сметана и шоколад и желатгин дали ще се получи  newsm78
Моля за идеи от мамите с опит в приготвянето на торти  Praynig

# 1
  • Мнения: 11 747
Ако направиш със сметана,шоколад и желатин ще се получи крем "парфе",който е много подходящ за такава торта! Peace

# 2
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
ами аз правя кръглата торта с този крем:

1 кофичка (400 мл) заквасена сметана
1 чаена чаша прясно мляко
1 чаена пудра захар (по желание може по-вече или по-малко)
2 желатина на др. Йоткер
лешници (може и с орехи или без ядки)
плодове по желание

млякото , сметаната и захарта се разбиват с миксер след това се прибавя желатина и нарязаните на ситно лешници и плодове.
лесно се приготвя и е ммного вкусен
дано ти хареса  bouquet

Последна редакция: пн, 30 апр 2007, 11:34 от Аз съм си

# 3
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
Аз съм си , а това една кофичка сметана  заквасена ли е или сладкарска ?

# 4
  • София
  • Мнения: 2 671
Този е от една рецепта на Сладка Хапка и е много приятен и лек:

300 мл. подсладена сметана
се разбиват на сняг, смесват се с 1 кофичка 4,5% кис.мляко, в което е разбъркан 1 пак. сокче Танк на прах.
В получената смес се разбърква 1 1/2 пак. желатин, предварително разтворен в 100 мл. хладка вода, докато стане на зрънца и после разтопен на водна баня, без да завира.

На мен ми е иделано на захар, но ако прецениш, може да добавиш и малко пудра захар в кис. мляко.

Успех и чакам да се похвалиш със снимки!

# 5
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
Благодаря ви момичета , много добри идеи , ще ви се похваля с резултата на 5  Hug

# 6
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
Аз съм си , а това една кофичка сметана  заквасена ли е или сладкарска ?

заквасена

# 7
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
Не е това което бях замислила ,но в последния момент Георги реши ,че иска спайдермен .Ето го резултата :



Крема вътре е шоколад със сметана  , а блатовете са напоени с сироп от масло захар , кафе и бейлис .

# 8
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
Страхотно си се справила!
Б Р А В О   bouquet smile3501 smile3501 smile3501 smile3525

# 9
  • Мнения: 2 126
Чудесна торта!Поздравявам те! smile3501 Малкият сладур сигурно се е размазал от кеф,да ти е жив и здрав Hug
Маската от какво е? Blush

# 10
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
Чудесна торта!Поздравявам те! smile3501 Малкият сладур сигурно се е размазал от кеф,да ти е жив и здрав Hug
Маската от какво е? Blush
Маската е купена от магазин за играчки  Embarassed Пишман кулинарка съм в тортите , така че спасих положението по този начин , а и после като я измием ще си играе с нея  Crazy

# 11
  • там нейде .............
  • Мнения: 647

Маската е купена от магазин за играчки  Embarassed Пишман кулинарка съм в тортите , така че спасих положението по този начин , а и после като я измием ще си играе с нея  Crazy

хитро  tooth
 и аз  съм го правила тоя номер  Mr. Green

# 12
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Зечова, браво! Супер тортичка се е получила!

Общи условия

Активация на акаунт