Как се празнува 1 май при вас?

  • 586
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 423
И празнува ли се изобщо?

В Берлин на този ден винаги има
побоища. За утре са планирани
5000 полицаи. По-късно пак ще пиша.

Кажете при вас как е на 1 май.

# 1
  • Мнения: 1 959
Чесно да ти кажа не съм чувала да се празнува тук поне в нашето градче ама и аз ще погледна новините и ако се организират някакви мероприятия ще пиша по подробно

# 2
  • Мнения: 6 167
Да, празнува се. Утре е неработен ден.
мисля, че и днес, но не съм сигурна.

8ми март също се празнува. Wink

# 3
  • Мнения: 7 914
Не се празнува Peace

# 4
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Танцува се около Майско дърво, от 20:00 часа до посрещане на 1-ви май - тоест до сред нощ. И някои се катерят на това Майско дърво, което все още не съм виждала - много било високо, като въртележка направено горе и спуснати въжета. Но танцуването до посрещането на празника е основното.

  bouquet

# 5
  • Мнения: 3 521
Танцува се около Майско дърво, от 20:00 часа до посрещане на 1-ви май - тоест до сред нощ.
  bouquet

И тук така....и много бира, естествено. Laughing Миналата година в бяхме в Херсбруг_там освен, че се качиха на Майското дърво и се увесиха zа краката с глави надолу, че ги и zавъртяха порядъчно силно . Иначе преди това "крадът" преz нощта въпросното дърво, селото/града плаща с бира, или вино, или някаква манджа, или и трите, zа да го върнат и после го катерят Rolling Eyes. Нямате си в Берлин такива селски табиети, а? Mr. Green


Като ден на труда май не съм чула да се чества newsm78.

# 6
  • Мнения: 3 461
Много го тачат в Бахрейн, нали е повод за още един почивен ден.  Joy Децата са най-щастливи, 5 дни ваканция, празник+ край на втори срок.

# 7
  • Мнения: 811
На площада под нас са опънали маси столове,сцена...Ще има безплатна бира и скара, и фиеста до зори  WinkИ това всяка година  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 2 567
С Maibaum и як запой  Grinning Особено на младежите, днес им е разрешено (почти) всичко  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 1 630
Празник на площада  Whistling

Подарява се на поразия момина сълза


Всички леви организации  - NGOта и партии опъват шатри
Има много концерти на открито
Винаги има много приятна атмосфера, сега и времето се очертава хубаво

# 10
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Вси4ки си подаряват момини сълзи.

# 11
  • Мнения: 2 427
празнуаме го и още как Wink.Обикновено на някоя поляна сред природата,барбекю,с порядъчно количество Гинес и Хайникен.Даже ги научих да пеят онзи пасаж от "А ние с Боби пием кафе...и нека работят здраво маймуните,не се става ты лесно човек..." Partyумират си от смях.Преди редовно ходихме на вилата на един наш приятел,много красива месност,но е със стръмна ливада и става лошо след обяда.Както Лени вече е казала,тук и днес не се работи,правим "мост"от един празник в друг без прекъсване.

# 12
  • Мнения: 1 817
Голям купон пада, по немски де  Laughing ...
Опъват палаатките с вурста и биирхена на майнуфъра та чак до кметството. Народът ходи да се разхожда по брега на реката, хапва, пийва, разхожда децата. Побои няма, само пияните вечерта залитат в посока към у-бана. Пълно е с ченгета, муха не може да прехвърчи. Миналата година имаше и върховна заря. Тази година никс.

Общи условия

Активация на акаунт