Гарнитура за печено агнешко???

  • 18 741
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
Моми4ета, 6те имам  непредвидени гости днес ! Имам само една агне6ка пле6ка във фризера, каква гарнитура 6те ме посъветвате да направя?

# 1
  • под тепетата
  • Мнения: 9 176
гъби с ориз,задушени картофи.

# 2
  • Мнения: 398
на агнешкото върви много зелено,така,че ако искаш направи ориз със спанак и зелен лук

# 3
  • Мнения: 36
А как се приготвя ориз със спанак? А лапад може ли?

# 4
  • Мнения: 420
Баба ми правеше едно агнешко магданозля, разкошно ставаше.
Задушаваш 2-3 връзки пресен лук, 1-2 пресен чесън, после слагаш 1кг спанак накълцан, лапад, 1 връзка магданоз и червен пипер. Малко преди да извадиш агнето от фурната, изсипваш тази смес в тавата.

# 5
  • Мнения: 36
Благодаря на всички, залавям се за работа,че на агнешкото му трябват 2-3 часа печене!!!  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 6 958
Ориз със спанак или задушени микс от зеленчуци - лук, грах, моркови, чесън, подправки и т.н. Можеш лесно да имровизираш каквото имаш... всичко що е зеленчук подхожда на агнешкото... Също така много върви със зелена салата или апетитка от майонеза с чесън...  Peace

# 7
  • Мнения: 11 747
ориз със фиде е много подходящо също! Peace

# 8
  • Мнения: 6 958
ориз със фиде е много подходящо също! Peace

 ooooh! ooooh! ooooh!

Олейй би ли ми обяснила тази комбинация ориз със фиде какво представлява  newsm78 Ей таквози не бях чувала до сега  Whistling

# 9
  • Мнения: 6 461
Гъби с ориз и пресен лук.
Това най-много ми допада за агнешкото.

# 10
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
ориз със фиде е много подходящо също! Peace

Това го чувам за първи път. newsm78

# 11
  • Мнения: 6 461
ориз със фиде е много подходящо също! Peace
Как се приготвя ориз с фиде Thinking.

# 12
  • Мнения: 11 747
Ами то имаше цяла тема тука за ориза с фиде!Мислех,че вече е популярно! ooooh!
В загрято олио се запържва фиде 1 чаша,докато се зачерви.Прибавя се ориза,измит пак 1 чаша и той да се "оцъкли".Тогава се залива с 2,5 чаши вода,слагат се сол,черен пипер,къри(аз не слагам щото нямам) и така докато се свари.Дърпам от котлона и оставям захлюпено с капак - да си поеме всичката вода.Става мнооого вкусно.
Някои момичета от форума даваха идеи вместо вода да се сложи бульон и такива работи.

Ето как изглежда

# 13
  • Мнения: 6 461
Ами то имаше цяла тема тука за ориза с фиде!Мислех,че вече е популярно! ooooh!
В загрято олио се запържва фиде 1 чаша,докато се зачерви.Прибавя се ориза,измит пак 1 чаша и той да се "оцъкли".Тогава се залива с 2,5 чаши вода,слагат се сол,черен пипер,къри(аз не слагам щото нямам) и така докато се свари.Дърпам от котлона и оставям захлюпено с капак - да си поеме всичката вода.Става мнооого вкусно.
Някои момичета от форума даваха идеи вместо вода да се сложи бульон и такива работи.
Благодаря,
фидето не става ли на каша ?
Понеже в супата се слага 5/10 минути преди да е готова.
В този случай трябва да ври до като е готов ориза. Thinking

# 14
  • Мнения: 11 747
Хич не става на каша - то нали се запържва хубаво! PeaceСтава чудно!

Общи условия

Активация на акаунт