От къде да си вземем 3 а направление за 3та градска ?

  • 9 471
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 252
Здравейте,

Нашият педиатър не може да  издава направление  3 (три) А за кардиолога в 3та градска. Може само тройката. Обаче за  прегледа, сега  през  май, ни трябва 3а, за да  гледат  малката  на  ехограф.
Мамчета, които ходите  на  прегледи там, кажете  ми кой доктор  може да  ни издаде това направление?

Благодаря  предварително  Hug

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Направление три-А доколкото знам може да издава лекар, който е регистриран като педиатър по здравната каса.
Вашият може да е педиатър по специалност, но сигурно се е регистрирал като общопрактикуващ в касата и затова не може. В такива случаи вашия пише талон за педиатър, а педиатър ви пише талон три-А.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 951
Педиатър ,който е регистриран към касата ,като такъв или детски кардиолог или обикновен кардиолог,който има направления.Някой кардиолози за възрастни също имат право да насочват децата към 3-градска болница.Успех!

# 3
  • Мнения: 17
Направление 3А може да ти даде всеки кардиолог дори и за възрастни.На насни го дава д-р Кацори от Детско здраве,защото при нея сме диспансеризирани.

# 4
  • Мнения: 74
Здравей! Тъй като работя в този кабинет където трябва да дойдете на контролен преглед ще ви обясня как да си намерите този талон. От лечния лекар си взимаш направление №3 за : детски кардиолог, кардиолог за възрастни или педиатър специалист и тримата специалисти могат да ти издадат направление № 3А което ни е необходимо за нас. Аз мисля че последния път ви обяснявах подробно но вие ходехте само при др Христов. Сега него вече го няма и ще трябва някой друг лекар да ви види. Обадете се на нашите телефони за да си запишете ден за преглед преди да си вземете направлението, защото сега записваме чак за месец юни. ние сме за цяла България и има страшно много деца записани за прегледи.По принцип от януари здравната каса ни изисква този преглед да е с две направления №3 и № 3А и да са насочени за детски кардиолог с код 35. Едното покрива прегледа на слушалка и ЕКГ - то а другото е за ехографското изследване ако е сбъркан този код направлението е невалидно. Ако незнаят кода по добре да не пишат нищо...ние ще го попълним. Ако имате още въпроси питайте!!!!! Първо се разберете със специалиста кога може да ви даде направленията и после искайте личния лекар да ви насочи към него, след това се обадете да си запишете ден.Направлението е валидно 30 дни . Дано успеете да ме разберете....че с тези направления е страшна работа! Ако мога да помогна на всички ви...ама .......немога! помагам с каквото мога!! Чао за сега и дано да нямате проблеми!!!

Последна редакция: вт, 01 май 2007, 16:12 от qneka

# 5
  • Мнения: 252
Благодаря  много  момичета !

qneka, благодаря ти най-много!
Наистина е голяма каша с тези направления! Последния  път  не съм те слушала, защото си  мислех, че в 22ра  поликлиника,  където  ни е  лекаря ще  има детски кардиолог, за да  вземем оттам, ама то  няма. Незнаех, че  може  и от  кардиолог  за  възрастни. В петък майка ми ще гледа малката  и ще  отида да  го  питам дали ще  ни издаде.
Само за  прегледа  при вас незнам как ще стане,  защото  ние  през  юни заминаваме  за  Франция и аз  си  мислех преди това да  минем  Rolling Eyes За да съм сигурна, че  всичко е ОК  Sad
Сега явно ще стане  за юли чак  ooooh! И ще трябвам майка  ми да  пращам да взима  направлението  Tired Направо ужас!

И така съжалявам , че  д-р Христов напусна  Cry
Това е най-внимателния спрямо родителите лекар, винаги ни е  отделял много време и обясняваше търпеливо всичко даже  на английски на  мъжа  ми!
Сега  при кой да взема час?
qneka, моля те  посъветвай ни някого, при  който да  не е натоварено толкова.

Благодаря ти за  помощта  Hug

Общи условия

Активация на акаунт