Колко от вас татковци са такива?

  • 4 732
  • 38
  •   1
Отговори
Здравейте! Искам да споделя нещо с вас. Живея със съпруга ми повече от 10 години и си мислих, че бракът ни е бил сполучлив. Преди време искахме второ дете, но направих спонтанен аборт и се бях затворила в себе си и дълго време не исках второ дете. След многократни увещания от съпругът ми, се съгласих, макар, че много се страхувах и това дете да не го загубя Sad. Имахме многобройни разговори, за това, че не съм на 20 години и че ще ми е много трудно да се справям сама и той беше категоричен, че ще е неотлъчно до мен. Е, както се досещате от 2 години съм си в къщи и съм се превърнала в жена-слугиня. Това ме подтиска адски много. Sad Грижата за двете деца, домакинска работа ..... това еднообразно ежедневие. От както родих второто дете, съпругът ми се наложи да бъде в друг град-служебно дълго време и така след като се прибра бебето не го приемаше и плачеше от него. Не помага в домакинството, за него това, че работи и дава пари било достатъчно. Не можел да се прави на "маймуна", за да си играе с децата и да ги занимава. Sad Бихте ли ми казали, аз ли греша някъде или той не постъпва правилно спрямо семейството. Вие всички работите и съм убедена, че поне 80% от вас обръщате внимание на децата си. Моля дайте ми съвет как да постъпя.  Praynig Имам желание да изляза поне за половин час на кафе с приятелки без децата, но и за това няма желание. Оправданието е, че детето плаче от него:( Ще съм ви признателна да споделите своят опит  bouquet

# 1
За твое съжаление насила хубост няма да стане.

# 2
  • Мнения: X
на въпроса ти, кой от вас двамата греши ще ти кажа - определено той, но за съжаление, няма нищо да промениш. Така се държи и моя съпруг понякога. рядко но се случва. Ами незнам как да постъпиш....бъди търпелива. Ако имаш на кого да оставиш поне едното дете, излизай често навън. Не ходят ли по градини, по ясли? Незнам колко са големи, но поне за по-голямото може да намериш занимание,, а ти да излизаш с малкото. Жалко, че така се случва но....наистина много от мъжете смятат, че да изкарват прехраната е достатъчно. Едно време наистина е било, но сега искаме децата да прекарват еднкво време и с дмата родители, за да получават неоходимото от тях но...не винаги се получава. Желая ти успехи търпение, когато децата пораснат и може да си общува и играе свободно с тях без да се прави на :" маймуна", няма да иска да се разделят. Имам лични наблююдения надд такава случка.

# 3
  • Мнения: 4 138
явно е до човека. при мен нещата са малко по-различни. мъжът до мен е на 47, стар ерген, егоист Twisted Evil
аз съм на 43 и винаги съм искала деца, той не.
осинових миналата година през август дъщеря си. той беше против, от 100 кладенеца вода извади ooooh!
е, сега от него не мога да се добера до детето. храни, приспива, повива....караме се кой да бута количката. ревнува от всеки, държи се като родилка, абе шаш и паника Joy
явно си е до човека. мъж, който дели нещата на женски и мъжки не е стока. това да не можеш да излезеш сама за няколко часа е адски гадно Sickседни и поговори с него. може пък и да вдене Crazy
намери си жена да гледа децата за няколко часа и излез на кафенце. иначе ще изкукаш Crazy

# 4
  • Мнения: 156
Здравей, elena_7652 !
Моят съвет е да говориш със съпруга си , да му обясниш точно как се чувстваш.Предложи му само 2 дни да е на твое място и да изпълнява всички домакински, майчински и  съпружески задължения .Обясни му ,че не само физически , но и психически изнемогваш, че еднообразието и липсата на подкрепа и помощ те смазва.
Успех

# 5
  • Мнения: 3 569
Детето плаче, когато е с него, защото явно не прекарват никакво време заедно. Не обичал да се прави на маймуна ... Кажи му, че маймуните си обичат децата ... И както става ясно - повече отколкото той обича своето ... Не знам к'во да те посъветвам. Да си сяда на задника и да не излиза с жалкото оправдание "Аз давам парите, не ме закачай за нищо" ... Чак се ядосах, еби му мамата. ...

# 6
  • Мнения: 636
Ама че неблагодарник. Кара жена си да му ражда второ дете, а даже не прави опити да го опознае. Явно е до характер. Едва ли ще се промени тоя темерутлък Thinking

# 7
# 8
  • Мнения: 3 423
Приеми, че човекът наистина не иска
да се прави на маймуна, уморява се, не
му се занимава. Има право. Намери си ти
занимания. Не му се впечатлявай толкова.

# 9
  • Мнения: 302

Аз не съм такъв татко и не понасям такива мъже!  Naughty Ако беше мой познат, щях да му пиля на главата ежедневно.  #Cussing out Прати го насам да му говоря малко. Ама то с приказки, ако стваше-е-е-е-е-е-е...

Стискам ти палци, миличка!  Praynig

# 10
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Детето плаче, когато е с него, защото явно не прекарват никакво време заедно. Не обичал да се прави на маймуна ... Кажи му, че маймуните си обичат децата ... И както става ясно - повече отколкото той обича своето ... Не знам к'во да те посъветвам. Да си сяда на задника и да не излиза с жалкото оправдание "Аз давам парите, не ме закачай за нищо" ... Чак се ядосах, еби му мамата. ...

Е това е то - мъж на място! Евала, Пере!
Оставяй го да прекарва повече време с децата, защото това е начинът те да не плачат от него - друг просто няма! И няма нужда да се прави на маймуна. И това, че носи парите не е причина да страни от тях, нито е оправдание - нито е първия баща, който работи, нито последния.

# 11
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Не ти завиждам но знам какво е! Confused За съжаление до сега не съм намерила изход от ситуацията но съм тъпа и упорита и продължавам да търся начини за решение. Иначе когато ми е кипвало съм оставяла децата вечер и съм излизала на въздух, на късно кафе с приятелка и така се разтоварвам. Когато се прибирам след такова "изпушване" сварвам децата ревящи а той бесен до мозъка на костите си а аз  Embarassed щастлива че поне за малко е разбрал какво е!
Парите не са най важното, и би трябвало да си подхвърляш че ще дойде ден когато това ще се разбере.

# 12
Не съм съгласна с повечето, които ти отговориха. Искам да ти кажа, че преди всичко не трябва да забравяш какво струваш, каква прекрасна жена си и че за да те задържи някой до себе си трябва да положи някакви усилия. Не е честно да идваш наготово на някого без да е положил грам усилие за теб. Усилията да се задържи един човек не трябва да се полагат само в началото. Ето къде е грешката на жените - оставят се по течението. Недей така. Сама му позволяваш. Защо си се нагърбила с всички теи неща наведнъж? Ти да не си супер-жена? Да нямаш извънземни способности? Не може така. Не е честно. А това за парите са пълни глупости. Това клиширано извинение няма изобщо да го коментирам. Колкото за тебе и децата, толкова и за себе си ги изкарва. И да ви нямаше вас пак щеше да си ги изкарва. Ако ти не застанеш срещу него и не му напомниш малко къде му е мястото няма да успееш каквото и да правиш. За да бъде всичко добре трябва да го стреснеш малко. Да се опомни. Не говоря за скандали. Говоря за твърдост и непоколебимост. И най-важното - самочувствие. Децата ви са общи, така че и грижите трябва да са общи. Искам да ти кажа че е безчувствено от страна на мъжа ти да те гледа как се мъчиш и изнемогваш и да не преприема нищо, а напротив да си отстоява онова там , за парите. Не го е срам. Нали ужким те обича? Защо те гледа как страдаш тогава? Вместо да вземе да помогне. Хора сме все пак. Защото ако ти го видиш да се мъчиш винаги ще му подадеш ръка, нали? Е къде е справедливостта тогава? За да я получиш, ще трябва да си я поискаш. Иначе не става. А ако опиташ и не се получи, майната му - мъже под път и над път. Не знам до колко са сериозни нещата, но такъв тип семейни проблеми могат да станат много дълбоки ако не се работи над тях. Най-лошото е че всичко това, което търпиш и таиш в себе си в един момент ще излезе наяве и тогава ще страдат всички - най-вече децата ти. така че ако искаш хармония в семейството трябва да си спокойна. Замисли се над това преди да решиш дали да продължиш да бездействаш по този смущаващо нечестен въпрос. Ех, тази държава в която живеем какви ги ражда...

# 13
  • Мнения: 345
Не съм съгласна с повечето, които ти отговориха. Искам да ти кажа, че преди всичко не трябва да забравяш какво струваш, каква прекрасна жена си и че за да те задържи някой до себе си трябва да положи някакви усилия. Не е честно да идваш наготово на някого без да е положил грам усилие за теб. Усилията да се задържи един човек не трябва да се полагат само в началото. Ето къде е грешката на жените - оставят се по течението. Недей така. Сама му позволяваш. Защо си се нагърбила с всички теи неща наведнъж? Ти да не си супер-жена? Да нямаш извънземни способности? Не може така. Не е честно. А това за парите са пълни глупости. Това клиширано извинение няма изобщо да го коментирам. Колкото за тебе и децата, толкова и за себе си ги изкарва. И да ви нямаше вас пак щеше да си ги изкарва. Ако ти не застанеш срещу него и не му напомниш малко къде му е мястото няма да успееш каквото и да правиш. За да бъде всичко добре трябва да го стреснеш малко. Да се опомни. Не говоря за скандали. Говоря за твърдост и непоколебимост. И най-важното - самочувствие. Децата ви са общи, така че и грижите трябва да са общи. Искам да ти кажа че е безчувствено от страна на мъжа ти да те гледа как се мъчиш и изнемогваш и да не преприема нищо, а напротив да си отстоява онова там , за парите. Не го е срам. Нали ужким те обича? Защо те гледа как страдаш тогава? Вместо да вземе да помогне. Хора сме все пак. Защото ако ти го видиш да се мъчиш винаги ще му подадеш ръка, нали? Е къде е справедливостта тогава? За да я получиш, ще трябва да си я поискаш. Иначе не става. А ако опиташ и не се получи, майната му - мъже под път и над път. Не знам до колко са сериозни нещата, но такъв тип семейни проблеми могат да станат много дълбоки ако не се работи над тях. Най-лошото е че всичко това, което търпиш и таиш в себе си в един момент ще излезе наяве и тогава ще страдат всички - най-вече децата ти. така че ако искаш хармония в семейството трябва да си спокойна. Замисли се над това преди да решиш дали да продължиш да бездействаш по този смущаващо нечестен въпрос. Ех, тази държава в която живеем какви ги ражда...

Напълно съм съгласна. Немога да понасям такъв начин на мислене  #Cussing out като на твоя мъж.

# 14
Всеки може да реагира остро.Заедно с моята майка отглеждаме детето ни.Мъжът ми не помага кой знае колко, защото лежи на "тази кълка".Когато майка ми отсъства , промяната е коренна -гледа детето, готви, дори прахосмуче,веднъж ДАЖЕ ПРОСТИРА:thinking:Ама и той понякога казва, че работи на две места, за да се издържаме.за мен тези думи са грозни, защото аз работя всъщност без отпуска по 24 часа!Така си е , ама я гледа 10-на минути и бие отбой.Ако бяхме сами, щеше да я гледа повече-да се разбираме кой кога ще излиза и т. н. На Елена бих казала , че ще последва промяна-просто няма начин HugМъжът ти вероятно има и позитивни страни Heart EyesЕлена, симулирай болен кръст, легни - да си вземе дори един ден отпуска , за да гледа децата и да домакинства-да опъне каиша.Поздрави!

Общи условия

Активация на акаунт