Пак за глобите към КАТ

  • 1 062
  • 15
  •   1
Отговори
  • на село
  • Мнения: 3 845
Преди малко гледах новините и отново слушах за отнемането на имущество и т.н. при задължения към КАТ.
Та въпроса ми е - как и къде мога да си платя глобите, при добро желание -вече 4-5 години аз не знам къде да си дам парите, то не бяха промени, не беше чудо.
Нямам никакво желание да ми вземат телевизора.

За банковите им сметки съм чувала, обаче има един проблем, че аз не си знам точната сума, преди години като ме глобиха / имам 1 глоба и 1 акт/
ми бяха връчили едни листи, ама ходи ги търси къде са  Blush.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 951
 В общината!

# 2
  • на село
  • Мнения: 3 845
Отдавна парите не се вземат там.
Питала съм при плащането на данъка на МПС-то.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 951
Тогава в НАП.Териториалните данъчни агенции.

# 4
  • Мнения: 6 167
аз един акт имам неплатен
отидох в кат с идеята на касата да го платя, но какво беше моето учудване, когато жената зад щанда ми каза, че там не може да се плащат глоби (  Shocked) , след което ми върна синия талон ( Shocked Shocked)
аз попитах къде трябва да платя все пак, независимо, че тя ми връща талона , а тя ми каза, че в писмото, което съм получила по пощата пишело номер на някаква сметка еди къде си.
да, ама аз първо не бях получила такова писмо и второ на следващия ден си заминавах за италия. та така остана неплатен акта, а ми беше върнат талона.
големи са смешници в тия служби.

# 5
  • Мнения: 60
Според мен това са пълни глупости ,че ще дойдат да ми вземат телевизора за една глобичка от 100 лв.
Няма въобще да ги платя никога,първо да си вземат парите от тези дето имат по 4-5 хиляди само от глоби и актове а тогава да се занимават с малките глобички

# 6
  • на село
  • Мнения: 3 845
Lennie такива са, пълни безхаберници. Аз колко пъти съм питала като си плащам другите задължения, а те на майтап ме взеха вече.
Последно мислех и до КАТ да ходя, ама щом казваш, че и там лелката не знае нищо ще чакам да дойдат у дома.

sladkotobeb4e - то на думи е лесно, ама като ти цъфнат на вратата кво ще правим тогава.

Сега и друго ми дойде - дали имат давностен срок, моите са от 2003г.

# 7
  • ново
  • Мнения: 5 887
Нелиса, на мен в КАТ ми казаха да отида в Общинска банка с акта, и там да внеса парите.

# 8
  • Мнения: 60
Lennie
sladkotobeb4e - то на думи е лесно, ама като ти цъфнат на вратата кво ще правим тогава.



ама да дойдат с отворени врати ги чакан , но само едно ще ги попитам ,ако изобщо ме намерят ,как ще вземат нещо което не е моя собственост

# 9
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Вратата не я отварям на никого. Телефона не вдигам на номера, които не са ми в списъка. Ако искам да се свържа с някого, аз ще му се обадя. Ако не вдига - значи е сродна душа и го оставям на мира  Mr. Green Така си спестявам много нерви. Принципни положения  Mr. Green
Ще ми вземат на баба си хвърчилото.

# 10
  • на село
  • Мнения: 3 845
...Принципни положения  Mr. Green
Ще ми вземат на баба си хвърчилото.

Абе, въпросът ми не беше на кого кое хвърчило ще вземат  Mr. Green и кой, и как пускате у дома, но карай.

Като дойдат у дома ще ви информирам, аз пускам всекиго  Mr. Green, понеже живея на село и в къща, а в това хубаво време сме все навън -та няма как да се покрия.

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Откакто научих, че са почнали такава практика за прибиране на глобите, много го мисля мъжа ми. От миналата година има 3 глоби по 20 лв.
Веднъж си викам, че за такава сума едва ли ще го закачат. После пък- остана за 60 лв да ни вземат ТВ-то... Tired

# 12
  • София
  • Мнения: 1 951
Вече и в София правят акции.

# 13
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Един комшия го привикаха в прокуратурата за неплатени други задължения, не от КАТ, но системата им е абсолютно същата. Та разказва ми човекът, пуснали му в пощата бележка да иде при прокурор, че е осъден за неплатени задължения, които са 5000лв., че ще му описват имуществото и т.н. Как е осъден като не се го викали никъде до момента, не е ясно. Той отива и пита кога ще идват да описват, та да си е в къщи да ги пусне. Прокурора му казва - Умрял ви е някой за старите боклуци, ами казвай по колко лева на месец можеш да изплащаш. Комшията се чудил, чудил и казал - ами по колкото е минималната вноска по закон. Оказало се, че минималната вноска за погасяване разсрочено на неплатени задължения е 20лв. на месец. Сега си ги изплаща. Казали са му, че нито имат складове за съхранение на описани вещи, нито пък някой ще купи такива на търг, а също и че нямат бюджет да назначат хора, които да се занимават с това. Така че, организацията си търси предимно парите, на никого не трябват телевизори  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 6 461
Гледам,че моя има един акт от 50 лева.
Дори са го дали на АДВ Crazy.
(получихме писмо)
Все още не сме го платили .

П.п. Може би на някои глобите и актовете са дадени на АДВ Confused

Общи условия

Активация на акаунт