От кога започнахте да пиете от чаша?

  • 1 234
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 121
Здравейте мами откога давате на вашите съкровища да се пробват да пият от чаша.Днес купих на Нуби не течаща чаша но незнам кога да започна да я давам на малчо. За сега му е само за игра, но мисля да му я давам за да открие някои ден , че ако смукне по силно ще потече нещо. Все пак сме още малки  Laughing

# 1
  • София
  • Мнения: 1 368
Купих на Марти на Авент за след 6 месеца,имаше и такава за след 3-я месец.Доста дълго се мъчи докато се научи,а това стана преди 2 седмици(7-я месец),но може би защото преди това не е ползвал нито биберон,нито залъгалка.

# 2
  • Мнения: 2 047
   Купих я много рано, започна да пие от нея към 9 месец. Иначе биберони и залъгалки много ги разбираше, с това шише нещо трудно се оправи. Междувременно обаче към 6-7 месец можеше да пие добре от нормална наша чаша.

# 3
  • Мнения: 121
И ние също добре разбираме бибероните. smile3504

# 4
  • Мнения: 832
Някъде около годинка му дадох да пие от такова шише на Авент. Отначало го лапаше и се чудеше защо не пуска, но след около седмица се сети че трябва да дръпне за да пусне и досега само от него си пие вода.

# 5
  • Мнения: 379
и ние имаме 2 чаши на Авент още от 3тия месец и преди два дена пробвах пак дали ще се усети; ама само я гризе и изобщо не се и замисля, че може да смукне Naughty; възприема я като играчка Crossing Arms вие как подходихте - давате я за по-дълго да свикне с нея или го издебвате, когато е много жадно?

# 6
  • Мнения: 351
Първата ни неразливаща чаша е на Нуби, с  мек накрайник. Бебка откри че миже да си пие от нея след 8-9 месец, когато започнаха активно да й никнат зъбчета и тя се чудеше с какво да ги чеше. Както си хапеше накрайника на чашата откри че може да си пийва от нея. Горе долу по това време се научи да пие от сламка, което трябва да призная е заслуга на бабите.

# 7
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз не си спомням кога съм пропила от чаша, но дъщеря ми скоро, преди месец два, пропи от нормална чаша.

# 8
  • Мнения: 27 524
Още не пие.

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 043
От чаши с накрайник така и не се научи  Shocked
Пие от сламка от 11- месечна.
От нормална чаша съвсем самостоятелно пие от няколко месеца.
Едва след това й взех шише с мек накрайник.

# 10
  • Мнения: 917
ние си харесваме биберона и това е от тия чаши било то с меки или твърди накрайници така и не ги харесахме само дето ги купувах. от сламка се научи да пие, но когато е много жадна пак си търси шишето с биберон - предпочита си него. иначе от известно време се опитва да пие от нашите чаши и много се радва като успее да глътне глътка. опитва се да е самостоятелна май и всичко копира

# 11
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
От седмица-две пие от чаша с мек накрайник.

# 12
  • Мнения: 1 230
От 4тия месец пие от Avent с мека "човка". Лошото е че сега ще ни растат зъби и я ползваме и за дъвчене...

# 13
  • Мнения: 271
От осмия месец пие с чаша с твърд накрайник, а от скоро и от шише със сламка.

# 14
  • Мнения: 596
Около годинка от чаша на Авент.

Общи условия

Активация на акаунт