Имам кърма, а ми пуска гърдата и плаче...

  • 1 980
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 616
Ние пак сме с ново двайсет-малкият човек започна да реве на гърдата ми и не мога да разбера защо? Суче около 15 мин, обикновено се храни около 30 мин, поне през деня и пуска гърдата ми и плаче, а не мога да разбера защо. Няма симптоми на млечница и коликите май минаха, за зъбки ни е още раничко, каква може да е причината? Тия номера ми ги прави само по време на последните хранения в 21ч и 00ч. Като си стисна гърдите излиза млекце, което означава, че има хапване, нали? Снощи уж хапна, пусна гърдата и беше спокоен, обаче по едно време започна да плаче, бях каталясала та го оставих на грижите на таткото, таткото каза, че изял 120мл АМ  #Crazy newsm78 Той милият се чудил какво да парви мъника, чудил и понеже за него малкото е все гладно му направил храна, той пък я изял. Нищо не разбирам  #Crazy Каква мислите, че може да е причината за неспокойствието на мледежа?

# 1
  • Мнения: 1 771
Причината според мен е или скок в растежа или кърмаческа стачка и при двете начина за минаване е кърмене на поискване.

 
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1971
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124928.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=5186

Прочети тези статии, смятам, че ще ти бъдат полезни.
Ние когато минахме през кърмаческата стачка ни трябваха няколко дни за да се регулират нещата. Може би около 1 седмица.
Не давах АМ и всичко дойде на мястото си, вода и чай също не съм давала,

# 2
  • Мнения: 4 242
А с какво давате АМ? Ползвате ли биберон изобщо?

# 3
  • Мнения: 532
Иве,

ама с това АМ такава меча услуга си правите - ще посочвам вече наказателно пръстче  Twisted Evil. Хем ви е страх от алергии, хем АМ давате. Нали знаете още, че бебето се бърка от изкуствени биберони.

И като е дал АМ какво е станало?  Какво АМ давате (ти май ми беше казала), лекарката ли го изписа? Знаеш ли, че от АМ можете пак да си докарате колики, особено с такива големи количества. Когато в редки случаи се наложи да се дохранва, се започва с много малки количества, за да изработи детето толеранс към кравия белтък. Обикновено при кърмеща майка се търсят причините за проблема и се отстраняват, но не се дохранва така светкавично.

Като пусне гърдата и започне да плаче - вдигаш и оригваш - може да ти е силна в началото струята, бързо да гълта, да поема повече въздух и да започне това да го дразни по средата на храненето. Може пък понеже е вечер и тогава са слабите нива на хормоните - струята да му става слаба по средата и да протестира. По-скоро на това ми прилича.

Като се оригне - пак предлагаш същата гърда да си я доизсуче.

Ако се противи на същата гърда - предлагаш другата - да се нахрани. Възможно е тогава вече да е сит и да се успокои. Ако суче, обаче и после пак ти направи същия номер с рев - вдигаш и пак оригваш. Пак пробваш да суче на същата гърда, ако й се противи, пак на първата - знаеш реда. Хубавото оригване на малчовците е много важно - доста ги дразни и затова може да реве.

Разбирам, че си каталясала - слагай го този младеж на леглото, почивай си и го оставяй да суче на воля.

Много е важно да си почиваш, затова една от трите основни пози на кърмене е точно легналата.

Чакай да ти потърся една тема със снимки с пози, дето ги беше пускала Поли:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=106752

Колко пъти досега сте давали АМ? Има ли изпита кутия? Колко пъти кърмиш на денонощие в момента? Хапваш ли? Пиеш ли достатъчно течности преди кърмене или по време?

Още колко "нови двайсета" има да ти спретва малкия младеж, той едва сега започва  Mr. Green.

Като прави така - можеш да опитваш горната схема, сега пък я описвам по точки, ама и аз съм една подробна, ум да ти зайде:

1. 1-ва гърда - суче опр.време, спира, реве:
2. Вдигаш, оригваш;
3. Предлагаш пак 1-ва гърда, ако засуче - добре, ако не, предлагаш 2-ра гърда,
4. 2-ра гърда - суче - или се нахранва или пак след известно сукане спира и реве;
5. Вдигаш, оригваш;
6. Пак предлагаш 2-рата гърда - може да я поеме, може и да я откаже, тогава пробваш пак 1-вата - която също може да поеме, може и да откаже;
7. Какво правим, ако бебето е изсукало и двете гърди и не иска да поеме отново нито една от двете - дали пък не се е понаучило от шишето да си чака струята и да не иска да дърпа здраво и да заработва млекце, кой знае - е, в такъв случай, започвате да се разхождате и да си пеете, мъж ти забърква един лактогонен чай да изпиеш, хубаво е да си приготвяш купичка овесени ядки за вечерта, хапваш ги - с едната ръка носиш бебо, с другата минаваш покрай купичката и мушваш по някоя друга лъжица - хем и той може да не реве много, защото ще му е интересно какво ли прави мама  Mr. Green И тъй като се поразходите, попеете и ти изконсумираш нещата - сменята позата на кърмене - например легнала, гушваш младежа уютно и пак предлагаш гърди.

Само ако знаеш колко интересни теми излизат с търсачка "поза" в кърмаческия.

След 1-2 дни да ми се похвалиш, че всичко е наред.  Heart Eyes

ПС: АМ се дава след много обстойно проучване дали кърмачката прави всичко както трябва, ако всичко се прави правилно и бебето суче интензивно повече от 14 дни и при все това се наблюдава спад в теглото и обезводняване, едва тогава се започва много внимателно добавка и то по определени начини, за са продължи адекватната стимулация на гърдите и производството на мляко.







# 4
  • Мнения: 2 616
Снежито, нашето АМ е уж за предразположени към алергии деца: Милумил НА1 та се надявам да не направим беля и биберона не си търси човека, защото той от биберон почти не пие. Даже да се наложи да хапне нещо от шише, в повечето случаи това е кърма, ако се наложи да изляза без него, пие от накрайник за чашка, от тези мекичките за мъници, препоръчват ги уж за деца над 3 месеца, обаче нашият се справя с него от доста време, по добре му е от биберон, поне дърпа, за да падне, не чака да дойде млякото самичко в устата. Иначе се кърмим вече легнали, много се забавлява, и позите сменяме и гърдите, и онова с "помпането" на гърдата да слезе по-гъстичкото мляко правя, и оригвам, абе всичко както сте ми обяснявали сто пъти сигурно вече, ама пак ревеше бебока. Започвам да си мисля, че е бил превъзбуден от бабите, дето му бяха над гърдата цял ден и затов ами го напарви този номер. Пък той хапване не отказва никога и общо взето каквото и да му предложиш ще го омаха. Скарах се аз вече на таткото  #Cussing out
Ох,дано не ми прави такива номера повече.

Не очаквах, че скокът в растежа може да продължи около седмица и малко повече, ама май нещо такова ни се е случило. #Crazy

# 5
  • София
  • Мнения: 6 661
Иве,
от няколко дни и ние сме така, при последните хранения започва да суче и след малко ревва недоволно /като това се случва по-често на лявата гърда, която е с по-малко мляко при мен/. Проверявала съм с помпа - кърма има, може би след силния поток в началото почват да се дразнят, че тече по-бавно, а вечер кърмата все пак намалява. Нямам представа, дори щях да пускам същата тема. Обикновено я успокоявам, слагам я на другата гърда, и когато почва да реве и там, пак успокоявам и връщам на първата. Правим по няколко такива смени, докато се наяде и заспи. Понякога дори се чудя дали не я прехранвам по този начин, защото стоим почти цяла вечер на гърда, и дали не я боли коремчето, но мисля, че нямаме колики, и май въобще не сме имали. Ще следя темата с интерес, и се надявам на съвети от по-опитни майки Hug

# 6
  • Мнения: 532
Oive,

точно така се прави - дава се от гърдите, докато бебето се насуче. Всички бебета са така.  Grinning

# 7
  • Мнения: 1 949
И ние горе-долу на вашата възраст минахме през подобен етап. Отмина. При нас бяха силни колики. Поне аз с това си го обяснявах, а и педиатърката - също. Вместо да даваш АМ, по-добре изцеди кърма и му дай с биберон (аз така правех). А като е сънен или му се спи, давай директно от гърдата. Няма да се отучи от гърда, ако пие 2-3 пъти кърмата с биберон. Ние се кърмихме 1г1м, а минахме през какво ли не  #Crazy. Аз упорито не купувах АМ (знаех че имам достатъчни кърма), за да не се изкуша да дам  Naughty. Успех!  Peace

# 8
  • Мнения: 2 616
Ще взема и аз моето АМ да го скрия  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт