Изтекъл паспорт

  • 6 962
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 299
Предстои ми пътуване в чужбина за 4тири месеца и понеже за повече от 3 искат виза, а паспорта ми изтича по средата на престоя ми. Някой знае ли къде да попитам за този ми проблем?

# 1
  • Мнения: 11 747
Щом за визи говориш,значи не е в Европейския съюз! newsm78 В такъв случай питай в паспортна служба - да ти направят нов паспорт... Simple Smile
Ааааа май за европейския съюз говориш....

# 2
  • Мнения: 4 916
Експресна поръчка в паспортна служба  Peace става за 1 или 3 дни.

# 3
  • Мнения: 1 299
За ЕС става дума, но за над 3 месеца си искат виза. Проблема е, че аз ще съм там когато срока на паспорта изтече...Къде е тая паспортна служба да попитам?

# 4
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Не съм толкова наясно. Но при такъв казус, не могат ли да ти удължат паспорта в посолството? Thinking

# 5
  • Мнения: 1 924
Къде е тая паспортна служба да попитам?

Е ти къде живееш? Паспортните служби са много , ходи се обикновено в тази , която се намира в твоята община по адресна регистрация,доколкото
 знам.

# 6
  • Мнения: 1 299
В общината значи....ще питам там, благодаря. Ще видя и за удължаване на срока...Все тряба да има начин Thinking

# 7
  • Мнения: 1 924
Е то паспортното може и да не е в сградата на общината.В Младост е , ама за другите квартали не зная.
Не знам от коя община си, най -добре питай къде се намира районното паспортно отделение.

# 8
  • на село
  • Мнения: 3 893
Няма такова удължаване на срока / до колкото знам/ -
 паспорта ти трябва да е валиден за целия престой,
не може да минеш границите с изтекъл паспорт.
А паспортни служби са към РПУ-тата, а не към общината и не си ли вадила лична карта, а и този паспорт къде си извади?

# 9
  • Мнения: 1 299
Ок, към Триадица съм....но имам спомен че в районно някакво си вадих преди години

# 10
  • Мнения: 1 299
Паспорта и личната карта са вадени на едно място. Отивам в държава от ЕС. Явно трябва да разпитам на място.

# 11
  • на село
  • Мнения: 3 893
Паспорта и личната карта са вадени на едно място. Отивам в държава от ЕС. Явно трябва да разпитам на място.

Ами щом са вадени на едно място, значи знаеш къде става това  Grinning
и няма значение, че отиваш в държава от ЕС - щом ще е с виза, паспорта ти трябва да е валиден.

Като отидеш на място те ще ти кажат  Hug.

# 12
  • Мнения: 1 299
Благодаря. Ще ида да питам. Надявах се някой да е имал моя случай и да сподели какви главоболия ме чакат... Peace

# 13
  • Bristol
  • Мнения: 9 358
6 месечно удължаване. Но съм го правила в посолството в Лондон. Стана за 1 седмица. С изтеклия, но удължен вече паспорт се прибрах в БГ и си извадих нов.
Мисля, че в твоят случай е най-добре да извадиш нов, няма смисъл два пъти да се бъркаш, веднъж за удължаване, после за смяна  Crazy Ако визата ти е вече в паспорта, запазваш стария и пътуваш с двата.

# 14
  • Мнения: 1 299
Боя се, че визата ще я получа там като отида, а от там паспорт не мога да извадя.... Tired

Общи условия

Активация на акаунт