Откога се добавя ориз в зеленч. пюрета?

  • 16 764
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 040
Нямам намерение да давам, ако е още рано, но преглеждах до сега бурканчетата на зеленч. пюрета и видях, че има 2-3 с ориз, та се зачудих, откога навлиза той?

# 1
  • Мнения: 18 542
Горе-долу като картофите. Можеш да започнеш и с ориз вместо с картоф.

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Оризът може да е и първа храна, така че няма проблем да го добавяш.

# 3
  • Мнения: 6 243
Оризът става за захранване,така че смело го слагай в пюрето!

# 4
  • Мнения: 3 334
Аз захраних с картоф /от зеленчуковите пюрета/,а не след дълго прибавих и ориз!

# 5
  • Мнения: 7 831
И аз правех пюретата или на картофена или на оризова основа иначе не са достатъчно калорични  Grinning . Смело включвай  Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 15 198
Аз започнах с картофено и много скоро след това започнах да заменям картофите с ориз-за разнообразие.

# 7
  • Мнения: X
Ами няма какво друго да добавя - може и първо ориз да дадеш.

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз така се колебах за пюретата със сметана.Дадах ориз,зеленчуци и сметана-изяде ги с апетит.

# 9
  • Мнения: 6 315
А как правите домашни пюрета на оризова основа? Аз колкото и да го мъча ориза все си остава на зрънца.

# 10
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Margarita
А как правите домашни пюрета на оризова основа? Аз колкото и да го мъча ориза все си остава на зрънца.

Sмени марката на ориза. И да е на зрънца няма проблем, само трябва да е много добре сварен. После с пасатора.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 181
а за да не пускам нова тема да попитам тук-какви зеленчуци мога да давам на 5.5 месеца.в готовите пюрета е някаква голяма смесица и ме е страх.

# 12
  • Мнения: 18 542
Можеш да даваш чушки, картофи, моркови, цветно зеле/карфиол/, броколи, спанак, тиква но само след предварително захранване!!!
По принцип може и тиквички, но ако не са нитратни.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 181
благодаря
аз давам и грах,нищо и няма ама нали е бобово.....знам ли,пък и слагам по няколко зрънца и се чудя дали да не спра.

# 14
  • Мнения: 834
Онзи ден видях че в плодовите пюрета има грис от ориз и оризово нишесте така че май няма проблем да пробваш Grinning

Общи условия

Активация на акаунт