бременност и ремонт

  • 5 131
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 60
Здравейте момичета,
може да ви се стори малко тъпо питането ми, но съм в голяма дилема  newsm78.
Правим ремонт на ново жилище, а сега конкретно боядисваме. Аз разбире се не боядисвам, не дигам тежко, не лепя плочки и паркет, но много искам да съм около мъжа ми, да му помагам с дребни работи каквото мога, да съм му опора. Много ми е мило да сме заедно, щото си правим наш дом, че сега сме на квартира. Майка ми обаче зверски ми опява час по час, че било прашно, че боите са вредни и т.н и съм щяла да си докарам алергия на бебока или нещо друго да му навредя. Как мислите, има ли някаква опасност за него? Аз не се чувствам зле като съм там, не се задушавам, не усещам нещо притеснително, боите са някакви американски-безвредни, ама знам ли? Няма да си простя ако докарам нещо на бебо?

# 1
  • Хасково
  • Мнения: 726
правих ремонт с баткото, мнооого дълъг ремонт- около 5 месеца и почти през цялото време и аз помагх с каквото мога, понеже и ние си правехме свой дом. гледах само да не дишам от бои, разтворители и др. имам живо и здраво момченце без алергии (да не чуе дявола)

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Бях вече в 9-я, когато ремонтирахме стаята за големия при родителите ми. Аз се включвах доста активно, дори съм боядисвала  Confused Роди се жив и здрав, досега няма изявени алергии.
Когато забременях с малкия, пак се наложи да оправяме стая за големия, но вече в нашия си апартамент, за да може да се отдели от нас и да си е самостоятелен. А и нямаше начин да се съберем четиримата в спалнята с малкия човек. Пак помагах, но този път бях в първите месеци и ме беше повече страх да не увреда плода. Избягвах боята, а и работех с маска.
Ако не е наложително, не се наъртай много много  Peace

# 3
  • Мнения: 4 700
Ако не е наложително, не се навъртай много много  Peace

Не вди6вай от боите и се паzи. Детето е по важно сега. Сигурна съм, че мъжът ти би те раzбрал.  Peace

# 4
  • Мнения: 686
избягваи да се навърташ там когато боядисват Sick,когато мирише на боя и разредител.За паркета и плочките можеш да помагаш Peace

# 5
  • Мнения: 729
Аз също съм била до съпруга си по време на ремонта.Но когато дойде време за боядисването-особенно блажната боя изчакахме да вляза в болницата за 4 дни(за болнични)и тогава боядисаха.Понеже миризмата е много силна а и нали казват че е вид дрога.

# 6
  • Мнения: 1 596
Здравейте момичета,
може да ви се стори малко тъпо питането ми, но съм в голяма дилема  newsm78.
Правим ремонт на ново жилище, а сега конкретно боядисваме. Аз разбире се не боядисвам, не дигам тежко, не лепя плочки и паркет, но много искам да съм около мъжа ми, да му помагам с дребни работи каквото мога, да съм му опора. Много ми е мило да сме заедно, щото си правим наш дом, че сега сме на квартира. Майка ми обаче зверски ми опява час по час, че било прашно, че боите са вредни и т.н и съм щяла да си докарам алергия на бебока или нещо друго да му навредя. Как мислите, има ли някаква опасност за него? Аз не се чувствам зле като съм там, не се задушавам, не усещам нещо притеснително, боите са някакви американски-безвредни, ама знам ли? Няма да си простя ако докарам нещо на бебо?

здравей, и аз бях така.правихме ремонт на кухнята и аз постоянно бях около мъжът ми.
просто не можех да стоя безучастна.
и все давах акъл. и все с парцала ходих,да не се цапа в другите стаи Simple Smile
а за боите,като боядисва не стой там,в останалото време да,но и си посядай повече.
поздрави Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 264
И ние правихме ремонт докато бях бременна. Майка ти е права. По-добре не се навъртай там, където се боядисва. Изпаренията са вредни.
Аз стоях в другата стая докато мъжът ми боядисваше. Можех да отида при майка ми докато траеше ремонта, но ми се щеше да сме си заедно. Така че те разбирам. Лепихме заедно тапетите. То аз ако не дам акъл, няма да съм аз.  ooooh!

# 8
  • София
  • Мнения: 4 587
Аз също по време на ремонта си бях през цялото време вкъщи. Когато се боядисваше, гледах да съм в друга стая, но пак усещах миризмата, а и то и след това мирише, докато изсъхне.. Tired Дано не съм навредила на бебчо. Praynig

# 9
  • Мнения: 2 677
В осмия месец пребоядисах сама цялата къща с латекс, лепих изолация, сменяхме дограма.
Едновременно с това сменихме целия покрив. Аз разибра се, не съм се катерила с майсторите, но това ми отвори достатъчно работа.
Така че малко по-малко, с мярка и внимание, помагай на мъжа си, но не се преуморявай. Ти най-добре знаеш какво и колко можеш да свършиш. Все пак си бременна, а не инвалид.  Wink

Успех и леко раждане ти желая!

# 10
  • Мнения: 2 746
Вдишването на алкидната / блажната боя/ е много вредно! За латекса не знам, но гледай да не си около боята.Нека да боядисат близките ти, а ти след това ще имаш достатъчно грижи около почистване, подреждане  и т.н. А пък като родиш, ще се мъчиш да си откраднеш минутка спокойствие и почивка, ама нямаа  LaughingАз не мога да разбера някои мамчета, дето се правят на герои "бременна си, а не инвалид" Rolling Eyes Бременността е едно доста деликатно сътояние на жената и всичко трябва да се съобразява с това, не е сега момента да се проявава излишен героизъм...Гледай да си спокойна и успух с ремонтите!

# 11
  • София
  • Мнения: 5 079
Всяка бременна минава през това, аз също не направих изключение, даже пусках тук подобна тема, дали може да боядисвам.  Embarassed
Щом се чувстваш доволна и щастлива, мисля, че не само че не вреди, а и носиш положителни емоции на бебчо с твойта еуфория.  Laughing
Все пак действай в разумни граници, излизай на свеж въздух, почивай, разхождай се.
Няма нищо по - приятно от това да сътвориш собственото си, уютно семейно гнездо.
Много щастие в него ви желая! Hug

# 12
  • Мнения: 2 652
И аз съм така - ремонтът приключи преди месец. Но аз нямах избор, защото ремонтирахме вкъщи и щеш не щеш дишаш. Пък и наистина - не можеш да ги оставиш да си правят, каквото си искат, все нещо ще объркат Simple Smile Днешните латекси уж били безвредни и бързо се измирисват, но ако знаете каква статия ми попадна наскоро.... Били съдържали някакви канцерогенни вещества (формалдехид), които се излъчвали още 2 години!!!!! Абе просто не знам как сме живи всички на днешно време. То фъстъци ли да не ядеш, сокове ли да не пиеш, прясното мляко не било прясно, киселото нямало бифидус есенис... Направо да легнеш и да умреш!

# 13
  • София
  • Мнения: 3 064
Ние боядисвахме само с латекс - включих се активно, с изключение на ниските и високите части на стените, защото трудно се навеждах, и, естествено не се катерих по столове. Но самият латекс е безвреден. Блажно и лепила по-добре избягвай. Важно е, все пак и как се чувстваш. Успех  bouquet

# 14
  • Мнения: 529
Миличка ,и аз съм в същото положение ,но няма как на малките човечета трябва да им е чисто и хубаво,и при нас ремонта е основен ,че се местим в по-голямо жилище ,и мойта майка ми опява ,затова споменах и пред д-ра си ,но той само ми каза" внимавай с тежестите и боите ",ама естествено ,аз сама бягам от тези неща ,но пък с каквото мога да бъда полезна на мъжа ми защо да не съм около него ,нали всичко си правим за нас и новия член на семейството.Успех желая с ремонта  Peace

Общи условия

Активация на акаунт