не мога да реша каква диета

  • 1 258
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 595
здравейте всички в този под-форум
решила съм че е крайно време да се взема в ръце защото от моткане чукнах 100 килца
тя мойта си има стабилна предистория но не искам вече да си намирам оправдания
искам да отслабна и да изглеждам като човек
та питанката ми е сега към тези дето са пробвали какво ли не и са останали доволни от някоя диета - имам мнооооооооооого за сваляне та трябва да може да се издържа дълго време на диетата но пък и ми се ще да видя бърз резултат за да мога да виждам че правя нещо
почнах да ходя на фитнес и се надявам да помогне
моля ви споделете - тези които са били в подобна ситуация - как започнахте и какво ви помогна да продължите
благодаря на всички, които ще се включат  bouquet

# 1
  • Мнения: 4 447
Ако чакаш някой да ти каже какво да правиш, т.е. каква диета да започнеш, не се сърди, ама ти е спукана работата.
Набий си в главата, че няма фокуси, че няма вълшебно хапче, че килограми, които си трупала с години, няма да си отидат за месеци и чети.  Направи ли си труда да прочетеш форума? Прочети цялата "Красива мама" Има информация за всичко. Избери сама, защото сама ще си следиш и резултатите и здравето и издънките.
Трябва да разбереш процеса на отслабване, иначе се обричаш на провал.
Не си единствената 100 кг дама. Можеш да отслабнеш. От теб зависи преди всичко, после от режима, или от съветите.
Диети много. Едни са отслабнали, други не. Сега ще завалят съвети. Как ще прецениш на кого да повярваш? И някой друг ще носи ли отговорност за успеха/провала ти?
Не.
Този форум е за да получиш информация. А какво ще правиш с нея, дали ще ти е полезна или не - ти решаваш!

Ако съм ти сторила рязка - извинявай! Но това при някои действа като стимул, кой знае - може да ти помогне!
Желая ти успех!

Последна редакция: вт, 01 май 2007, 12:46 от tanita_ko

# 2
  • Мнения: 1 280
С-3Ро,   Танитаката е права....не е груба.Първо си направи някаква схеми4ка...например откажи се от вси4ко сладко,тестено..само от време на време филийка Бонус..все пак трябва да се яде от всичко...и след 1 седмица виж какъв ти е резултата,спри газираното,алкохола,пърженото..по натам си избери ве4е някаква конкретна диетка..в началото въпроса е -процеса на отслабване да се задвижи...По полека с фитнеса..пове4е разходки на дълги разстояния....и като тръгнат нещата,до тогава ще си из4ела много от форума,и ще си по наясно,кое би ти паснало..все пак трябва да го направиш и като удоволствие,за да не губиш надежда и мотивация,когато си в застои,а ще има и такива моменти.Желая ти успех,ще се справиш ,щом си го решила... Hug

# 3
  • Мнения: 1 531
Моята диета е правена от диетолог. Най-подобна е на Скарсдейл. Книжката я има и на Славейков и по виртуалните книжарници. Диетата е разумна и с пълноценно хранене. Хубаво е, че ходиш на фитнес. Също така, взимай и витамини и пий много вода и чай. Това е засега от мен.
Както Таня ти е казала, в началото е добре да си поставяш по-постижими и изпълними цели. Така не се демотивираш. Аз в началото само замених белия хляб с черен и вместо 2 чаши бира или вино, изпивах по една, докато накрая спрях и хляба и спрях и алкохола. Сега според диетата си позволявам по една филийка бонус или по една чашка бяло вино. Постепенно спри картофите и ориза, за да не се стресираш. Аз само от тази промяна в началото свалих 1-2 кг и после почнах с диетите.
Например, моят диетолог на някои жени в началото им препоръчва просто да се приучат да се хранят по 4-5 пъти на ден. Това също е постижение - да си разпределиш правилно храната и калориите. Ей такива дребни неща, но важни:)
Успех ти пожелавам!

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 6 286
Моя вариант е всеки месец, 1 седмица -  зелева супа,правила съм и по 2 пъти ,но не винаги се получаваше и се отказах.Един път я смених с японско чудо.Опитвала съм и една много проста диета през ден ядеш само кисело мляко и плодове,но нея не знам защо не мога да я спазвам. newsm78. Зимата малко трудно ми беше и нещо се поизложих,но надявам се със затоплянето нещата да потръгнат пак.

Ако искаш нещо да ме питаш ,знаеш  Peace

# 5
  • Мнения: 12 617
... имам мнооооооооооого за сваляне та трябва да може да се издържа дълго време на диетата но пък и ми се ще да видя бърз резултат за да мога да виждам че правя нещо
почнах да ходя на фитнес и се надявам да помогне
моля ви споделете - тези които са били в подобна ситуация - как започнахте и какво ви помогна да продължите
благодаря на всички, които ще се включат  bouquet
Здравей
Всичко, което са ти казали дотук, е напълно вярно. Всяка ще ти каже какво работи при нея, но няма гаранция, че при теб ще даде същите резултати. Това, че си започнала да спортуваш, е много хубаво. Само гледай в началото да не е нещо с подскоци и тем подобни, защото не е добре за сърцето и ставите, поне докато не намалиш килограмите и не подобриш тонуса си.
А относно самата диета, ще ти кажа, че мен отначало ме стресираше самата мисъл да съм на диета, а се оказа, че като започнах веднъж, не било толкова страшно. Е, аз не спазвам винаги всичко стриктно, но за малки прегрешения предпочитам да не се самообвинявам, а да си запазя положителната нагласа и да продължа напред. Бързото отслабване не е много добра идея - даже четох някъде, че най-добре е килограмите да се свалят за толкова време, за колкото са натрупани. Можеш да ги свалиш и за кратко време, но така шансът да си ги възвърнеш после е доста по-голям. По принцип, колкото повече имаш да сваляш, толкова по-бързо става, а последните килограми пък се свалят най-трудно, но и това си е до организъм. Има значение и дали си спазвала диети досега - при това положение задачата ти става по-трудничка...
Пиша ти всичко това, защото и аз самата се навивах много дълго време и изчетох доста неща, преди да реша, че започвам да отслабвам. Надявам се, че ще ти е от полза. Важното за теб е да не губиш мотивацията си, както и положителната мисъл, че правиш нещо хубаво за себе си.
Желая ти успех в борбата с килограмите

# 6
  • Мнения: 1 817
Аз ти препоръчвам да направиш 20 дни на плодове и след това да се захраниш за 10 дни. Мисля, че с плодуване най-бързо и лесно ще отслабнеш! Ето ти линк към нашата тема, ако се интересуваш от повече информация:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=185611.0
Там ще намериш и книгата на Лидия Ковачева, която описва как да се състави програма за трайно отслабване!
А ето и статия (така да се каже) как едно момиче е отслабнало страшно много с плодуване:
http://www.emilova.org/bg/reality/kalina.html
Желая ти успех!   bouquet

# 7
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Уфффф и аз се лутам из форума и съм запозната с всички диети.
Ама докато се лутам и се чудя коя да почна станах 90 кила ooooh!
Вечер, след като се нахраня Mr. Green решавам, че от утре съм на диета и като дойде утре.... Tired
Не се понасям вече, защото имам да свалям около 30 килограма и това ми се струва мисията невъзможна #2gunfire

# 8
  • Мнения: 6 958
Моите съвети са:

1) прочетете малко за различните режими и влиянието на различните групи храни
2) изберете си тази диета която ви допада и е лесно изпълнима от вас
3) водете си график/дневник с какво да се храните, правейки си дневното или седмично меню предварително и го спазвайте без отклонения
4) започнете не от утре, а от днес - веднага
5) променете мисленето си спрямо храната, дайте сила на волята си
6) бъдете постоянни
7) почивайте и спете добре и не се натоварвайте
Sunglasses) спортувайте поне 2-3 пъти седмично, макар и за кратко
9) пийте повечко водичка
10) най-малкото което можете да направите за себе си е да спрете сладко, тестяно, хляб, газирано и т.н. дори и да нямате точно установена диета
11) започнете да гледате на всяка една евентуална хапка в корема ви като на нещо което би намалило или покачило вашите килограми

и т.н.

# 9
  • Мнения: 595
Благодаря ви за съветите и за споделения опит
ще се запиша в някоя от темите да се надъхвам поне
лентичка с килцата хииииииииииич няма да слагам че се срамувам
току що се изтеглих и от миналия понеделник съм с 2.5 кг надолу което много ме зарадва
бе ще се взема в ръце Peace

# 10
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
На първо време изключи -тестените , сладките ,пържени храни ,газирани и алкохолни напитки от менюто си,включвай се в лунуването,пий поне 1,5 минерална вода на ден и не бързай с бързи резултати-това е много не ефикасен метод за отслабване-после ще пълнееш и от въздуха. GrinningС течение на времето сама ще усетиш кога си готова да минеш на някаква определена диета.Желая ти успех!  bouquet

# 11
  • Мнения: 4 678
Махни въглехидратите!Наблегни на месо ,риба ,зеленчуциСпри всичко което се прави от бяло брашно и захар!Един лимон и 3 ябълки на ден.Вземи си зелен чай на таблетки.Вземи фет бърнар-помага и без да спортуваш!Без пържено,газирано !Пий мноооого вода!Ако не можеш да спреш сладкото вземи си Хром от аптеката!Той убива апетита за сладко.Помогнал съм на доста хора да свалят доста кг и то без да се ограничават в яденето,ако имаш въпроси пиши!Все пак спорта ,най- вече кардиото е за препоръчване!

# 12
  • Мнения: 4 806
най-важното е пропуснато!

Избирай не диета, а режим - нещо, което трябва да става трайна част от живота за значителен период от време.
Щом има много кила - не може да стане за месец-два.
С диета за по седмица, с друга за още седмица - проблемът ще се задълбочи.

Да, напоследък е модерната темата, че организмът свиквал за 3 седмици. Да, ако е диета. Ако е балансиран режим на хранене - изобщно не е вярно.

Това е важното решение - диета или режим?

# 13
  • Мнения: 4 678
Това трябва да стане начин на живот!За това съм съгласен bowuuПротивник съм на всякакви диети! #Cussing out

# 14
  • Мнения: 916
Най-бързо свалям от моно- диетите:

1 ден: 2 кофички кисело мляко
2 ден: зеленчуци на корем
3 ден: 5 сварени картофа 
4 ден: 5 твърдо сварени яйца
5 ден: 800 гр. варено месо без сол (телешко или пилешко

Може да се повторя до 20 -30(и повече)дни  като се започва отначало.
Пробвай тази..гарантиран ефект!

Общи условия

Активация на акаунт