кръщене в Рилския манастир

  • 545
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: X

Здравейте, мами! Имам  нужда от инфо относно извършване на кръщене в Рилския манастир: записва ли се предварително, какво се носи, освен дрешките на бебето и всичко, за което се сещате! Благодаря на всички!Приятен ден! Simple Smile

# 1
  • Мнения: 625
Виждам,че вече сте решили там да кръщавате ,но ще ви споделя само как беше протекло кръщенето на мои близки.Та общо за 5 минути са кръстили едновременно 4 деца.Пуснали са вътре само децата,майките и кръстниците.Не са позволили камери(въпреки,че са си платили) както и останалите желаещи не са били допуснати вътре.Нямало е масичка за преобличане на бебетата и са ги преобличали на ръце.Изобщо не бяха доволни.Информацията е достоверна,защото кръстници бяха брат ми и снаха ми.
 Изборът е ваш-при вас може и по-спокойно да мине кръщенето.Иначе трябва да се носи нова кърпа и сапун както и свежи цветя,сред които и здравец завързани с червен конец.С тези цветя накрая се пръскат всички за здраве.
Надявам се да съм била полезна.

# 2
  • Мнения: X
Благодаря за бързия отговор! Не сме решили твърдо все още, просто го обмисляме като вариант, защото  ни се иска да е в манастир, а точно този много си го харесваме, но ако така стоят нещата надали ще е там. А дали предварително се записва и кога се взема кръщелното свидетелство, защото ми бяха казали, че доста се чакало.

Общи условия

Активация на акаунт