Как протичат прегледите при вас

  • 11 433
  • 30
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 412
Искам да ви питам как при вас протичат прегледите в клиниката по ДЦП. Нас ни гледаха днес и прегледа протече по следния начин: Два удара в корема /явно точки, бебето си вдигна краката и последва неуписуем рев/, после дърпане на краката и ръцете при ревящо  и съпротивляващо се бебе. На мен ми се виждат много страно това, че винаги стресират детето и после му гледат реакциите. Бебето ни е на 2 месеца и ни дават 3 степен. Аз съм чела доста за Войта метода и рехабилитацията на ДЦП, но не знам дали в такава ситуация е най-правилната реакция на детето. И каква е целта в стрес ли да се проследят реакциите. И нас да ни удрят в корема няма да сме много адекватни.

Вашите деца реват ли по време на преглед? Били ли сте при други невролози - чувам за Литвиненко и май Доганов от Воена болница. При тях как протичат прегледите?

Иначе от моето проучване само Войтата помага на толкова малки бебета, така че ще ходим там, но не знам не ми харесва да ни преглеждат.

# 1
  • Мнения: 1 710
Спокойно и ние сме ревали. Но това не се отразява на рефлексите им - тях или ги има или ги няма. А висяхте ли с главата на долу - и това не е приятно, но показва състоянието на детето.
И да Войта определено помага на толкова малки бебета - имате време и е късмет, че толкова рано са ви пратили - много майки тук бихме ти завидяли за това. Лекарите си разбират от работата и сте в добри ръце. Просто търпение.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 412
И на мен са ми казвали, че рефлексите или ги има или ги няма и при ревящо бебе пак трябва да ги има, но се чудя, защо бебето задължитено се разплаква и след тогава се гледа. И съм видяла, че в спокойно състояние прави доста по-добре нещата.

Вие всички сте доволни от болницата, аз пък само странности от страна на лекарите виждам. Доволна съм от рехабилитаторката ни.

# 3
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Цитат на: tigonew
И на мен са ми казвали, че рефлексите или ги има или ги няма и при ревящо бебе пак трябва да ги има, но се чудя, защо бебето задължитено се разплаква и след тогава се гледа. И съм видяла, че в спокойно състояние прави доста по-добре нещата.

Вие всички сте доволни от болницата, аз пък само странности от страна на лекарите виждам. Доволна сам от рехабилитаторката ни.

Аз както знаеш съм също с много въпросителни относно методите,и по специално имам предвид Чавдаров...за другите нямам впечатления.Тези дни говорих с един логопед,който е на същото мнение,че Чавдаров е кофти човек,но каза също,че при него работят много млади и опитни хора.
Относно плача на децата и на мен не ми е ясно.Както казах,рехабилитаторката на Калоян е специализирала Войта терапия в Чехия,както и Бобат .Има повече от 20 години работа с тези терапии и преподава в университета.Нейното мнение е че когато децата са неспокойни и плачат се стягат още повече и е много по-трудно да се работи.Според нея детето трябва да се предразположи по всякакъв начин,да е спокойно и максимално отпуснато,за да може терапията да се проведе успешно.

# 4
  • Мнения: 194
истина е, че първият преглед е супер стресиращ и за дете и за родители. това с удара в корема не сме го преживявали, но мисля, че по-принцип децата не плачат, защото ги боли, а защото ги държат в принудителни и необичайни пози. нашият син беше на 1г. когато отидохме там /разбираше доста от това което му правят/ и вися надолу с главата, прави какви ли не маймунджулуци - беше като изпит за пилот-изстребител и всичко това придружено с кански рев и запъване. мъжът ми даже влезе в конфликт с Минева - "нужно ли е всичко това?". по принцип не мога да скрия, че методите в тази болница все още са ми малко странни, но резултати има......
относно Литвиненко - гласувам с три ръце "за". има много точна и бърза преценка, и което е много важно - позитивно мислене. неговите прегледи нямат много общо с тези в св.софия, но изглежда са достатъчни за вярна диагноза.

# 5
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
мисля, че тук ще видиш в един от пдф-файловете точната последователност на "подмятане" на бебето за тест!
никъде не се удря в корема  Rolling Eyes

а иначе рева си е рев - но ясно е,че не те тревожи това... ами виж картинките - има такива и в стаята за рехабилитация - поне в двете в които сме били с Дани...

не пишеш при кого ходиш на преглед - ако искаш прати лс - ако се притесняваш да се оплакваш тук  Laughing

ако не можеш да отвориш или разгледаш файла пиши ми - или ще видим как да го отвориш или до се опитам да ти опишоа какво се прави...

# 6
  • София
  • Мнения: 4 412
Catnadeen, къде да видя *.pdf файла?

# 7
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Мили мами,бихте ли ми казали възможно ли е в клиниката да се ходи само на логопед и психолог,без да се минава на рехабилитатор?И вие сами ли избирате специалиста или ви го назначават без право на избор?

# 8
  • София
  • Мнения: 4 412
Не виждам причина да не може да ходиш само на логопед и психолог. Не съм сигурна определен брой дали влизат в безплатния талон (нали ДЦП е клинична пътека и имаш право месечно на 10 дни посещение с талон от цяла Б-я). Мисля, че ако намекнеш, че искаш да работиш с определено име, ще те запишат при него. Ако си плащаш можеш да си избереш всичко.

Ние си плащаме останалите 10 дни в месеца и мъжа ми като ходи да плаща каза, че се чувства като в ресторант - лекуващата лекарка е показала ценоразписа и го е попитала какво обича...
Ако искаш се обади на телефона в клиниката.

А за четката от другата тема - четката е нещо допълнително, което е по-лесно и приятно да се прави от майките.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 6 885
Цитат на: tigonew
Искам да ви питам как при вас протичат прегледите в клиниката по ДЦП. Нас ни гледаха днес и прегледа протече по следния начин: Два удара в корема /явно точки, бебето си вдигна краката и последва неуписуем рев/, после дърпане на краката и ръцете при ревящо  и съпротивляващо се бебе. На мен ми се виждат много страно това, че винаги стресират детето и после му гледат реакциите. Бебето ни е на 2 месеца и ни дават 3 степен. Аз съм чела доста за Войта метода и рехабилитацията на ДЦП, но не знам дали в такава ситуация е най-правилната реакция на детето. И каква е целта в стрес ли да се проследят реакциите. И нас да ни удрят в корема няма да сме много адекватни.

Вашите деца реват ли по време на преглед? Били ли сте при други невролози - чувам за Литвиненко и май Доганов от Воена болница. При тях как протичат прегледите?

Иначе от моето проучване само Войтата помага на толкова малки бебета, така че ще ходим там, но не знам не ми харесва да ни преглеждат.

Нас ни гледа Калева, няма удари в корема, само резки вдигания за единия крак и ръката, за двата крака с глава надолу или само за един крак.... Те имат табло с позициите и гледат детето как реагира - целта е при изненадваща промяна на полжението на тялото бебето да се ориентира в пространството и да си осигури опора като подлага съответния крайнник. В общи линии това знам.
За Литвиненко - препоръчаха ни го горещо, но не отидохме, защото ни казаха , че  се занимава с по-голлеми деца, а не с бебета, и то недоносени.

# 10
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ето тук
http://www.cpcentresof-bg.com/bg/MedicalRehabilitation/diagnostics.html
виж файл "диагностика" - аз не мога сега на този компютър да го отворя....
и ние сме при калева и правим това което е писа Карен и което ще видиш на картинките

# 11
  • Мнения: 2 567
Заболяването на Бети го откри точно д-р Литвиненко. Дори и след толкова много години откри , че и аз страдам от това заболяване , а моите родители си мислили че съм си просто по кекава  Simple Smile .
Мисля , че без него никога нямаше да разберем какво точно и има.Преди това бяхме ходили къде ли не. Дори негови и по имените колеги я бяха гледали и то когато беше още на 3 месеца , но така и нищо не откриха. Даже една доцентка от Детската неврологична клиника ни каза , че била напълно здрава и по този начин закъсняхме години с рехабилитацията та и операции се наложиха  Twisted Evil .

Така , че непременно идете при Литвиненко.
Незнам обаче колко големи деца преглежда  Thinking Бети беше на 2 години когато я гледа и предгледа и беше компютарно изследване с пускане на лек ток на различни места по краката и ръчичките.
Но изследването(ама незнам как се нарича) е много прецизно въпреки , че е малко неприятно.

# 12
  • Мнения: 3 506
При кой доктор сте там? Аз съм много доволна от Калева - прегледите никога не са протичали с "удари в корема", уверена е и детенцето беше сравнително спокойно - хленчеше само като го "овеси" надолу с главата. Според Калева и според досегашната ни практика, когато бил по-спокоен, реакциите са били по-добри, както рефлексите, така и разни неща, които трябва да прави (посягане и т.н.). При Минева веднъж се скъса да реве и повече не съм и го водила, с Чавдаров също не съм изпитвала желание да се виждам - не знам добър ли е лош ли е, но маниерите му не са ми приятни и не виждам след като с възрастните си позволява определен начин на говорене как би могъл да работи с деца, но ... това е друга тема.

# 13
  • Мнения: 1 710
Искрице,
Да, в болницата може да се отиде само на психолог и логопед - няма нужда непременно да минавате през рехабилитации. За съжаление обаче при тях всичко е платено. За деца до 3 години 30 минути струват 9 лв. Мога ако искаш да говоря с нашите логопед и психолог - страхотни са. Но там всички са готини, просто мога да ги питам какъв е редът и дали непременно трябва да минете първо на преглед при лекар или можете директно да си запишете час при тях. Само ми кажи.
А за прегледите - не се тревожете - просто това е терапията на Войта - децата реагират ли добре - значи всичко е наред. Когато влагам нещо за бъдещето на детето си и знам че му е полезно - просто стискам палци и дори да плаче, плача с него. Важното е да има резултат.

# 14
  • Мнения: 4 414
натиска се рязко една точка в долната част на корема, за да се провери един от рефлексите...не помня кой от всичките...при нас удари не е имало...аз пък съм много доволна от д-р Минева - пее на Ния, гушка я, когато се разплаче много, ми я дава да я гушна, докато се успокои...никога не е бързала и не я е претупвала...може би е въпрос на съвместимост - бебчовците също имат предпочитания.

Общи условия

Активация на акаунт