как готвите ярешко месо

  • 1 686
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 183
дайте идея ,имам такова месо/бутче/и не зная как и с какво да го сготвя newsm78

# 1
  • Мнения: 1 494
Както агнешко- печено, като предварително е намазано с каша от червен пипер, джоджен, чер пипер и брашно. Завива се с фолио, а после се отгъва. Понякога си мисля, че е по-вкусно и от агнешкото. Wink

# 2
  • Мнения: 27 524
На картофена яхния.

# 3
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
Със зелен лук,чесън,спанак и джоджен във фурната.

# 4
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Скоро имаше подобна тема, та ярешкото можеш да го сготвиш точно както и агнешкото.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=184738.msg3778660#msg3778660

# 5
  • Мнения: 1 426
Точно както и агнешкото... е, ако ти се види малко стааричко, може да го направиш в гювеч с картофи и зеленчуци, нарязано на парчета - демек като овнешко...

# 6
  • Мнения: 577
2 врьзки пресен лук,2,3 скилидки чесьн,джоджен,черно пиперче,сол и ориз.
задушавам лука и чесьна в краве масло и ги слагам вьв тавичката сьс ярешкото,прибавям малко водичка и мушкам вьв фурната под фолио за около 1 час.след това запьржвам ориза и кьм него прибавям джоджена(може да сложиш и гьбки)).слагам вьв сьщата тава при ярешкото и добавям вода.махам фолиото и готвя докато ориза стане готов(още около час)преди да го извадя от фурната намазвам ярешкото  сьс 4ервен пипер и масло.
п.с.п сьщият начин приготвям и агнешкото  chef  bouquet

# 7
  • Мнения: 183
Както агнешко- печено, като предварително е намазано с каша от червен пипер, джоджен, чер пипер и брашно. Завива се с фолио, а после се отгъва. Понякога си мисля, че е по-вкусно и от агнешкото. Wink
   така го направих снощи и мъж ми си облиза пръстите,споделих че форумските мами са ми помогнали Laughing  bouquetблагодаря

# 8
  • Мнения: 1 655
Аз приготвям ярешкото както агнешко. Нарязвам на порции, всяко парче се намазва със следната смес:
чесън пресован, олио, червен пипер, мащерка, джоджен, , соев сос, вълшебен вкус. Порциите се нареждат в тава полива се с малко вода тавата се покрива с фолио и се пече най малко два часа на 200 градуса. След това се запича.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Със зелен лук,чесън,спанак и джоджен във фурната.
Става супер!  chef

# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Както агнешко- печено, като предварително е намазано с каша от червен пипер, джоджен, чер пипер и брашно. Завива се с фолио, а после се отгъва. Понякога си мисля, че е по-вкусно и от агнешкото. Wink
Точно!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт